lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less 10 цікавих фактів про пасажирські літаки | Світ туризму

10 цікавих фактів про пасажирські літаки

Чому кожен пілот має особисте меню, кого стюардеси можуть посадити в перший клас, звідки береться повітря в салоні - це й інше серед 10 цікавих фактів про пасажирські літаки і польоти. Деякі факти краще не знати тим, хто боїться літати.

1. Пілоти їдять різну їжу

Меню всіх пілотів абсолютно різне. Це додаткова міра безпеки, для уникнення харчового отруєння. Якщо одному пілоту попадеться неякісна їжа, другий залишиться «в строю» і зможе керувати літаком.

2. Багато пілотів сплять під час рейсу

Більше 40% опитаних пілотів визнали, що засинали під час польоту. Тому, піднімаючись на борт, не зайвим буде заглянути в кабіну і поцікавитися у пілотів, чи добре вони спали, чи не голодні, і чи не хочуть подрімати перед зльотом.

3. Навіщо попільнички в туалетах, якщо куріння заборонено?

Куріння під час польоту заборонено, так навіщо попільнички? Виявляється, є достатньо охочих порушити заборону. Для того, щоб вони не спричинили пожежу, викидаючи недопалки у відро для сміття, було вирішено залишити попільнички.

4. Кисневих масок вистачить лише на 15 хвилин

Звучить страшно, але цього часу цілком достатньо, щоб пілот опустив апарат на висоту, де пасажири зможуть нормально дихати. Що дійсно страшно, так це те, що після розгерметизації у них буде всього 15-20 секунд на одягання маски. Після цього настає втрата свідомості. Саме тому слід спочатку одягнути маску самому, а потім вже намагатися допомогти іншим.

Читайте також: Найбезпечніші місця в літаку

5. Повітря виробляє двигун

Усередині літака ми дихаємо стисненим повітрям, яке виробляють двигуни і розподіляють через систему вентиляції і кондиціювання. Від третини до половини повітря подається на кабіну і бізнес-клас, решту ділять між собою інші пасажири.

6. Ймовірність виходу з ладу двигуна близька до нуля

Якщо якийсь Porsche здатний проїхати 160 тис км зі швидкістю 200 км/год, навіть не змінюючи масло, то що вже говорити про реактивні двигуни, які значно надійніші і дорожчі? Кожен компонент літака проходить ретельні випробування і підлягає заміні після зносу в 10-20% свого ресурсу.

7. А якщо навіть мотор зламається, не все втрачено

Незважаючи на величезну вагу літака, він здатний планувати. Знижуючись з непрацюючими двигунами з висоти 10 тис км, можна пролетіти від 80 до 120 км, у пошуках відповідного місця для посадки.

8. Стюардеси навмисно затримують вечерю

Чи траплялося вам засинати в літаку, не дочекавшись вечері? Саме на це і розраховує екіпаж, затримуючи роздачу їжі. Чим більше пасажирів засне - тим менше їм доведеться тягати важкі візки з їжею вузьким коридором.

9. Вас можуть пересадити в перший клас

Якщо в першому класі є вільні місця, стюардеси можуть пересадити туди везунчика з економ-класу. За словами самих стюардес, найбільше шансів на це у вагітних жінок, симпатичних, добре одягнених, чоловіків-бізнесменів, а також у друзів членів екіпажу.

10. Марно писати на валізі «крихке», «обережно, скло» і тп

За словами самих вантажників, що побажали залишитися невідомими, їх робота схожа на гру в «тетріс» на час. Якщо вчасно не завантажать літак - отримають штраф. Тому написи на валізах - це останнє, на що вони звертають увагу при завантаженні.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар