lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Рейтинг екологічно найчистіших міст світу

5 найчистіших міст світу

Чисте повітря та прибрані вулиці не лише додають комфорту місцевим жителям, а й приваблюють туристів. Незважаючи на відсутність всесвітньо відомих пам'яток, ці міста не страждають від браку уваги.

Основними критеріями, за якими визначалися найчистіші міста в світі, стали:

  • доступність і якість питної води;
  • регулярність вивезення сміття та наявність систем його
  • утилізації;
  • чистота повітря;
  • завантаженість автомобільних доріг;
  • стан і ефективність каналізаційних систем;
  • наявність альтернативних і поновлюваних джерел енергії.

5. Кобе (Японія)

Високий ступінь відповідальності і педантичність, з якими японці підходять до реалізації будь-яких проектів, досягла свого піку в цьому портовому місті. Тут використовується одна з найефективніших у світі систем каналізації та очищення стічних вод. У багатьох галузях з успіхом використовується дощова вода.

Місто вкладає багато коштів в інноваційні види міського транспорту. Всіляко стимулюється і субсидується покупка гібридних автомобілів і використання в якості палива біодизелю. Тож не дивно, що в місті так легко дихається, незважаючи на наявність великої кількості підприємств.

4. Аделаїда (Австралія)

Одне з найбільших міст Південної Австралії в середині XIX століття було реконструйовано, і вже тоді взяло курс на озеленення. Зараз, дивлячись на кількість і розміри парків і зелених зон, здається, що Аделаїда побудована виключно для пішоходів і велосипедистів.

Що характерно, влада не збирається на цьому зупинятися. У найближчі роки планується висадка ще 3 млн нових дерев. Населення підтримує таку політику і приймає активну участь у різноманітних програмах з очищення та утилізації відходів.

3. Міннеаполіс (США)

Найбільше місто штату Міннесота розташоване на обох берегах однієї з найдовших річок у світі, Міссісіпі. Серед найчистіших міст планети воно виділяється наявністю безлічі переробних підприємств. Тут переробляють практично все, від батарейок до пластикових пляшок.

Незважаючи на статус індустріального міста, Міннеаполіс вважається одним з найбільш екологічних міст світу. Тут досить сильно розвинений велосипедний і громадський транспорт, постійно впроваджуються нові проекти з очищення та утилізації.

2. Гонолулу (Гаваї)

На відміну від попередніх міст, Гонолулу не так важко було домогтися чистоти повітря. Вже саме розташування острівної столиці в Тихому океані підказувало його жителям, в якому напрямку рухатися.

Тут активно використовується енергія сонця і вітру, забезпечуючи городян екологічно чистою електрикою. Численні системи очищення і переробки заробили Гонолулу славу «міста без сміття».

1. Калгарі (Канада)

А ось Калгарі довелося добряче попрацювати, щоб завоювати звання «найчистіше місто в світі». Тут зосереджено безліч підприємств з видобутку газу і виробництва біодизельного палива. Однак, добре спланована програма дала свої результати, позбавивши місто шкідливих викидів і сміттєзвалищ на околицях.

Не останню роль зіграла і підтримка жителів, часом навіть вимушена. У Калгарі одні з найвищих у світі штрафів за забруднення навколишнього середовища. Кинутий повз урну недопалок або викинута з вікна машини обгортка від цукерки запросто можуть призвести до штрафу в $1000. От нам би так...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар