lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Заповідник Біоградська гора в Чорногорії - що подивитися

Біоградська гора в Чорногорії

Це один з трьох тропічних лісів, що збереглися в Європі. Красиві річки, струмки, льодовикові озера, в поєднанні з дивовижною флорою і фауною, формують просто неймовірні пейзажі.

Історія і сучасність

Національний парк Біоградська гора офіційно був оголошений територією, що охороняється в 1952 році, однак фактично він був таким задовго до цього. Ще в XIX столітті, коли Колашин став частиною Чорногорії, жителі цієї області передали частину своїх лісів під протекторат князя, а пізніше царя, Миколи Петровича. Таким чином, Біоградська гора є одним з найстаріших заповідників в Європі.

Національний парк знаходиться між долинами річок Лім і Тара, найближче до нього місто - Колашин. Загальна площа заповідника - 54 квадратних кілометри, на яких досить компактно розташувалися засніжені вершини гір, незаймані ліси і прозорі гірські озера. Просто рай для екотуристів!

Під захистом держави

У Національному парку «Біоградська гора» позначені три рівня захисту природи від згубного впливу людини. Перша, найбільш захищена зона, охоплює понад півтори тисячі гектарів заповідного тропічного лісу. У ній закони Чорногорії забороняють будь-яке втручання в природне середовище. Тут проводяться наукові дослідження, а також освітні та туристичні екскурсії.

У другій зоні так само строго охороняється ґрунт, водні джерела, флора і фауна, проте дозволений, наприклад, випас худоби, за умови підтримки на пасовищі рослинності з мінімально необхідним рівнем. Тут дозволена обрізка старих і хворих дерев, також територія частково відкрита для розважальних заходів.

Чорногорія, Біоградська гора, фото

Третя зона, так звана, «контактна», призначена для різних видів туризму, виробництва продуктів здорового харчування, полювання і риболовлі, збору лікарських рослин, бджільництва ...

Флора і фауна

Багато фахівців стверджують, що в Національному парку представлена рослинність зі всієї північної півкулі Землі. У цьому унікальному ботанічному саду налічується понад 2 тисячі видів рослин з різних кліматичних поясів, які прекрасно уживаються разом, як, наприклад, ялина і дуб, горобина і лайм ... Вік деяких дерев перевищує тисячу років, вони досягають 45 метрів у висоту.

Багатство і різноманітність флори створює сприятливі умови для існування 70 видів тварин. Тут водяться бурі ведмеді, вовки, олені, козулі, дикі кабани, сарни, борсуки, лисиці і багато інших представників фауни. У сезон полювання, в цьому затишному куточку Чорногорії дозволений відстріл деяких тварин, і бажаючих випробувати свою майстерність - більш, ніж достатньо.

Не менший інтерес викликають і пернаті мешканці Біоградської гори, яких тут налічується близько 150 різновидів. Яструби, орли, беркути, канюки, жайворонки, глухарі приваблюють сюди орнітологів з різних країн. Багато птахів, що живуть в заповіднику, занесені до Червоної книги.

Чорногорія, Біоградська гора, заповідник, фото

Водяться тут і рептилії. Представлені вони декількома видами змій, вужів і ящірок. Крім того, в парку налічується просто неймовірна кількість комах, більше 350 видів. Одних тільки метеликів тут близько 80 різновидів.

Природні пам'ятки заповідника

На території парку шість озер. Всі вони льодовикового походження, найбільш високогірне розташоване на висоті 1820 м. Перлина заповідника - Біоградське озеро, що розташувалося біля входу в парк, на висоті 1094 метри. Глибина його досягає 12 метрів, а вода настільки чиста, що в сонячні дні можна спостерігати за життям мешканців озера, що знаходяться на самому його дні.

У водоймі водиться форель, кумжа, арктичний голець, дунайський лосось і багато інших видів риб. По неділях, вівторках, і в національні свята тут дозволена риболовля.

За всім цим розмаїттям на другий план відходять навіть гори. Помилуватися красою тутешніх вершин можна  під час прогулянок по одному з сотень туристичних маршрутів або пішохідних стежок. Деякі гори представляють інтерес для досвідчених альпіністів, особливо найвища з них - Чорна голова (2139 м).

Біоградська гора в Чорногорії, фото

Неподалік від Національного парку знаходиться «Бьеласіца», популярний гірськолижний курорт Чорногорії з розвиненою інфраструктурою. Для завершення образу обов'язково потрібно прокататися до однієї з вершин на скай-ліфті (гірськолижному підйомнику), звідки відкривається вигляд на весь заповідник.

Любителям старовини теж знайдеться що подивитися на Біоградській горі: залишки прикордонних укріплень, що нагадують про бурхливе минуле цих місць, старовинні водяні млини, Катунь і савардакі (міні-ферми та гірські хати). Також тут знаходяться два монастирі, Морача (XIII в.) і Св. Георгія (XVI ст.).

Дістатися до заповідника можна кількома шляхами. Найпростіший - потрапити на магістральну трасу, що веде в Майковац і, не доїжджаючи до міста, повернути на вказівнику в сторону гори Бьеласіца. Інший варіант - доїхати до Колашине, а звідти взяти курс на Голешов, не забуваючи дивитися на вказівники.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар