lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Чому Червоне море так називається | Світ туризму

Чому Червоне море так називається

У світі не так багато географічних об'єктів, що мають стільки версій походження назви. Відокремити правду від вигадки буде нелегко, але ми все ж спробуємо з'ясувати, чому Червоне море називається Червоним.

Як тільки не називали його в різні часи: Еритрейським, Суецьким, Тростинним... Примітно, що Червоним море називається тільки в європейських мовах. Жителі Єгипту називають його Зеленим (Вазі Вр), а на івриті воно Тростинне (Ям Суф). Звідки ж походить європейська назва? Існує кілька варіантів.

Наукова версія

Вчені стверджують, що море отримало назву завдяки коралам і водоростям, які в період цвітіння надають воді червоно-коричневий відтінок. Деякі історики і дослідники висувають свою версію. Мовляв, стародавні мореплавці назвали так море через бурі скелі на березі, які відбиваються у воді і роблять її червоною. Погодьтеся, обидві версії досить нудні.

Біблійні мотиви

За часів блукання євреїв у пошуках землі обітованої, вони вийшли до берегу моря. Мойсей наказав хвилям розступитися і люди спокійно пройшли дном. Як тільки втікачі опинилися на іншому березі, хвилі зімкнулися, поглинувши їх переслідувачів. Вода стала червоною від їх крові, звідки і пішла давня назва моря.More_6

Складнощі перекладу

Згідно з Біблією, море, через яке Мойсей вів свій народ, називалося Тростинним, що перекладається на англійську, як reed sea. Як стверджують історики, недбалий древній перекладач втратив одну літеру, перетворивши назву на red sea, що і зробило море Червоним.

Друга гіпотеза пов'язана з невірним тлумаченням слова, знайденого в письменах древнього народу хім’яритів, що мешкав колись на берегах моря. Слово «мхр» помилково прийняли за арабське «Ахмар», що означає «червоний».

Море червоного перцю

А ось у єгиптян є свій варіант. Жив колись купець, який нажив статки на торгівлі прянощами. Було у нього все, не було тільки любові і поваги, оскільки скупий він був до крайності. Одного разу він так навантажив судно червоним перцем, що воно не витримало і пішло на дно, пофарбувавши воду.RedSea

Мільйон червоних троянд

Є й більш красива легенда, що розповідає, звідки пішла назва Червоного моря. Класика жанру, жив колись бідний хлопець, закоханий у доньку знатного пана. Дізнавшись, що вона незабаром збирається заміж, парубок розробив план, який допоміг би йому звернути на себе увагу красуні.

І ось сонячним ранком, вийшовши, за звичаєм, на балкон, дівчина була приголомшена: море, яке розстилалося перед її поглядом, було червоного кольору, до самого горизонту. Зацікавлена панянка спустилася до берега і побачила, що поверхня моря покрита пелюстками червоних троянд. Юнак, що створив це диво, запросив її поплисти з ним. Дівчина відразу зрозуміла, що це її доля, і, не роздумуючи, погодилася. Більше їх ніхто не бачив, а люди ще довго милувалися морем червоного кольору, звідки і пішла його назва.

Читайте також: Пляжний відпочинок у січні

Як бачите, є версії на будь-який смак. А яка з них справжня - нехай залишиться ще однією з нерозгаданих таємниць Червоного моря.

1 відповідь

  1. Дякую за цікаву та змістовну статтю!

Залишити коментар