lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Чому китайці їдять паличками | Світ туризму

Чому китайці їдять паличками

Ця традиція набула поширення в країнах Азії, на схід від Таїланду, особливо в Китаї. Для того, щоб дізнатися, чому китайці їдять паличками, а не ложками, доведеться повернутися на кілька тисяч років у минуле.

Історія паличок для їжі

Перші, вельми туманні, згадки про палички археологи знаходили в розкопках, історія яких налічує близько 5000 років. Більш конкретно вони описуються в епоху Шин, 3000 років тому.

У ті часи китайці, як і все інше людство, їли руками, а палички спочатку використовувалися для приготування їжі. Сталося це з подачі невідомого історії першовідкривача, який зрозумів, що діставати для проби інгредієнти з киплячого бульйону набагато зручніше і безпечніше паличками, ніж руками.

Спочатку це були ледь не півметрові палиці з бамбука, які пізніше укоротилися до 25 см і почали використовуватися для їжі. Виготовляли їх з різних матеріалів, археологам трапляються палички з бронзи, срібла, слонової кістки. Однак, найпопулярнішими і зараз залишаються дерев'яні, і на те є свої причини.

Читайте також: Наскільки небезпечно подорожувати Азією

Філософський аспект

Величезний внесок у популяризацію паличок вніс шанований усіма китайцями мислитель Конфуцій, який жив у V і IV століттях до нашої ери. З його подачі, звичайний столовий прибор став частиною філософії дзен, котра сповідує вегетаріанство і мирний спосіб життя.Чому китайці їдять паличками

За китайською філософією, ніж і виделка, які пізніше почали використовуватися іншими народами, є символами насильства, війни і жадібності. Багато жителів Піднебесної досі вважають всі гострі металеві предмети зброєю. А зброї не місце поряд з їжею, яка, після багатьох століть злиднів і голоду, є священною для країни.

Наш час

Сучасні китайці, хоч і меншою мірою, але продовжують шанувати традиції. Багато хто в повсякденності почав користуватися більш звичними для нас ложками, виделками і ножами, але на свята, коли збирається вся родина, обов'язково їдять паличками. І роблять вони це не лише в силу історичної звички.

Зверніть увагу на китайські національні страви. Ви не знайдете серед них запеченої індички або величезних соковитих стейків. В основному, це дрібно порізані ще під час приготування шматочки м'яса, гриби або овочі, а на гарнір, звичайно ж, рис. Такі шматочки дуже зручно їсти паличками, а рис китайці готують не розсипчастий, а трохи липкий, який при використанні ложки ризикує перетворитися на кашу.Чому китайці їдять паличками

А супи китайці теж їдять паличками? Уявіть собі, так. Традиційні рідкі страви подаються у високих піалах, з яких паличками виловлюють великі шматки, а юшку просто випивають. Ложки, якщо і подають, то дерев'яні або порцелянові. Багато народів Азії дотримуються думки, що пхати метал собі до рота - не зовсім корисно для зубів. Складно посперечатися...

Скажете, ложкою було б швидше? Можливо. Але для китайців їжа - це ритуал, який не терпить поспіху. Почасти в цьому причина стрункості фігур азіатських жінок і відсутності черевця у чоловіків. Як відомо, сигнал про ситість доходить в мозок із запізненням в 10-15 хвилин. Уявляєте, скільки «зайвих» ложок-виделок ми встигаємо закинути в себе за цей час?

Таким чином, причина того, чому китайці їдять паличками, полягає в історично сформованих традиціях і просто тому, що це зручно і корисно. Такий спосіб їжі задіює безліч життєво важливих точок на руці і стимулює розвиток дрібної моторики, що позитивно позначається на інтелекті. Тому, наступного разу, коли прийдете в китайський ресторан, не поспішайте просити виделку. Освойте науку їжі паличками, це дуже допоможе в подорожах по Азії.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар