lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Чому мусульманки носять хустки | Світ туризму

Чому мусульманки носять хустки

Звичай покривати голову серед жінок ісламу існує дуже давно. Невже причина тільки в релігії? Це було б занадто просто, напевно є щось іще. Давайте ж розберемося, в чому тут сіль і чому мусульманки носять хустки.

Релігія і суспільство

Безсумнівно, релігія відіграє велику роль в ісламському суспільстві. Згідно Корану, священній книзі мусульман, жінка повинна вести себе скромно і не демонструвати напоказ красу, призначену виключно для чоловіка. Мабуть, не варто намагатися знайти в цьому якийсь здоровий глузд, адже ясно ж, що Коран був написаний чоловіком.

Прогресивна частина мусульманського суспільства давно зрозуміла, що цей постулат, м'яко кажучи, не відповідає нинішнім реаліям. Однак, ті сміливці, що зважилися зламати традицію, відразу ж піддаються осуду з боку більш консервативного оточення, батьків і чоловіків. Тиск цей настільки великий, що більшість жінок навіть не намагається щось змінити.Мусульманка з закритим обличчям

Краса

Здавалося б, яка може бути краса, якщо жінка закутана з голови до п'ят у незрозумілий балахон? Але це на наш, західний, погляд. Насправді ж у мусульман просто інше розуміння значення цього слова. Краса для них - щось цілком осяжне і матеріальне, що має власну цінність. Якщо жінка просто так всім показує свою красу - її цінність в очах чоловіків зменшується.

У їхньому розумінні, щоб побачити красу жінки - потрібно докласти зусиль: одружитися з нею і забезпечувати її. При цьому, подібне ставлення, на їхню думку, підвищує самооцінку і гідність жінок. Якщо мусульманка носить хустку - це робить її менш доступною, більш цінною і шанованою. Причому, знову-таки, з точки зору чоловіків.

Думка жінок

Гаразд, у країнах, які сповідують іслам, сильні традиції і вплив суспільства. Це зрозуміло. А що відбувається, якщо жінка змінює суспільство? Чому мусульманки носять хустки, навіть живучи в Європі? Тут думки розділилися.Мусульманка в хустці

Частина заміжніх жінок пояснюють носіння хіджабу або паранджі тим же, що і їх землячки: вплив релігії, сильні традиції, думка суспільства, ставлення чоловіка. Інші бачать в цьому спосіб самоідентифікації, небажання забути свою культуру.

Більш цікаві думки висловлюють незаміжні дівчата, які, незважаючи на відсутність будь-якого тиску, продовжують носити хустку. Вони вважають принизливим сам факт того, що їхня зовнішність може бути предметом оцінки або обговорення. Неважливо, чоловіки це чи жінки, ніхто не має права судити, гарні вони чи ні, вважають молоді мусульманки.

Другий аргумент, який часто можна почути від молоді: вони носять хустку для того, щоб про них судили за їх інтелектом і здібностями, а не за фізичними даними. Як вам таке?

Хто знає, що саме з вищеописаного є істинною причиною того, чому мусульманки носять хустки. Останній доказ звучить досить переконливо, однак невже для досягнення повної рівноправності з чоловіками обов'язково одягати паранджу?...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар