Чому падають літаки

Літак - все ще найбезпечніший вид транспорту, не переживайте. Якщо збираєтеся в подорож - сміливо обирайте його. Авіакатастрофи трапляються вкрай рідко, в основному, через фатальний збіг різних обставин. Які ж причини можуть призвести до падіння літака?

Багато хто боїться літати через те, що, нібито, вижити в авіакатастрофі немає жодних шансів. Це не більше, ніж міф. Імовірність залишитися живим становить приблизно 95%. Таким чином, навіть якщо, через неймовірну випадковість, ваш літак падає, у вас будуть непогані шанси на виживання. Тепер, коли аерофоби трохи заспокоїлися, можна перейти до причин падіння літаків.

Більшість з авіакатастроф відбувається в досить невеликому часовому інтервалі. Це перші 3 хвилини польоту і останні 8. Мовою авіації ця концепція відома, як «Плюс три/Мінус вісім». 80% всіх авіаційних пригод трапляються саме в ці 11 хвилин. Причиною може бути будь-який з нижченаведених факторів, або ж їх сукупність.Падіння літака

1. Технічна несправність

Стає причиною 22% авіакатастроф. Незважаючи на ретельні техогляди перед кожним вильотом, завжди існує мінімальна ймовірність відмови будь-якого з вузлів складного агрегату. Щоб зрозуміти, наскільки мізерна ця ймовірність, уявіть собі роботу стюардес. Вони здійснюють щоденні польоти протягом багатьох років, але їхня професія і близько не входить в топ найнебезпечніших.

Технічна несправність може бути результатом зіткнення з птахом. Але, знову-таки, подібна ймовірність вкрай мала. Не дарма класичним прикладом подібної аварії досі вважається потрапляння лебедя в мотор літака компанії United Airlines, що трапилося ще в 1962 році.

2. Помилка пілота

Людині властиво помилятися. Саме тому участь пілота в управлінні сучасними літаками, завдяки технологіям, зведена до мінімуму. Незважаючи на це, горезвісний «людський фактор» стає причиною 50% аварій літаків. Це може бути як зайва самовпевненість, так і раптовий серцевий напад.Чому падають літаки

3. Погодні умови

Шквальний вітер, туман, сніг є причиною 12% авіакатастроф. Незважаючи на супер точні алгоритми, прогнози синоптиків іноді виявляються помилковими. У більшості випадків, максимум, що загрожує пасажирам - турбулентність різного ступеню, однак, в рідкісних випадках, наслідки можуть бути і більш важкими.

4. Умисні дії

У 9% випадків літак падає, як у детективних трилерах. Сюди входять атаки терористів, спроби викрадення, закладені вибухові пристрої.

5. Інші причини

7% авіакатастроф трапляються через вплив інших факторів. Це помилки диспетчерської служби, зіткнення літаків, навігаційні помилки, недостатній розрахунок запасу палива ...

Тепер ви знаєте, чому падають літаки, як і те, що трапляється це досить рідко. Так що, літайте на здоров'я.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар