Чому в музеях не можна фотографувати зі спалахом

Чи не кожен любитель експонатів стикався з цією забороною. Дехто пояснює її турботою про інших відвідувачів, яких може відволікати яскраве світло, або дурними забобонами музейних хранителів. А як воно насправді?

Повна заборона на використання камер цілком зрозуміла. Якщо всі почнуть ділитися фотографіями, викладати в Мережу, хто ж буде ходити в музеї? А ось заборона на зйомку зі спалахом викликає запитання. Багато музейних працівників самі не можуть дати цьому зрозуміле пояснення.

Одна з версій - спалахи відволікають співробітників і відвідувачів. Першим вони заважають стежити за порядком, другим - зосередитися на експонатах і перейнятися атмосферою. І дійсно, важко розгледіти і оцінити витвір мистецтва, якщо тебе постійно сліплять з усіх боків і просять відійти, щоб отримати потрібний ракурс.

Друга версія - спалах негативно впливає на експонати. Багато років це вважалося міфом, який не могли довести чи спростувати. Тому музеї просто перестраховувалися. І, як виявилося, не даремно.Фото зі спалахом

У ксенонових ламп, які використовуються у спалахах, є ще одне призначення. Саме їх використовують у лабораторних випробуваннях для передчасного «старіння» предметів. Скажімо, на ринок виходить новий продукт і виробник гарантує його збереження протягом 50 років. Якби тести проводилися в реальних умовах, то нам довелося б десятиліттями чекати нових винаходів. Тому використовуються спеціальні процеси, що прискорюють зношеність, і дозволяють за лічені дні подивитися, як виглядатиме предмет через 20 років експлуатації. Незмінним учасником подібних випробувань є ксенонове світло.

Під впливом світлових спалахів змінюється колір деяких пігментів і навіть структура зовнішнього шару об'єкту випробувань. Зверніть увагу на товар, виставлений у вітрині будь-якого магазину. Картонні коробки, одяг і навіть глянсовий пластик з часом починають набувати специфічного відтінку. А уявіть, як зміниться вираз обличчя «Мони Лізи», якщо її залишити на сонці кілька днів?

Зрозуміло, один спалах не заподіє шкоди. І навіть десять чи сто. Але уявіть мільйони спалахів фотокамер на рік, вплив яких можна порівняти з одним днем, проведеним на спекотному пляжі. Вже через кілька років зміни будуть помітні неозброєним оком. Тому, наступного разу, коли побачите в музеї знак, що забороняє фотографувати зі спалахом, пам'ятайте, що це не чиясь дурна забаганка.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар