Чи можна перевозити алкоголь в літаку

Збираючись на відпочинок, хочеться прихопити з собою пляшечку горілочки на подарунок або для власного споживання. А на зворотньому шляху, як не привезти на згадку місцевих міцних напоїв? І тоді ми замислюємося, а чи можна перевозити алкоголь в літаку.

Спочатку розберемося з внутрішніми рейсами, оскільки тут все досить просто. У зареєстрованому багажі, зазвичай, можна провозити скільки завгодно алкогольних напоїв, міцність яких не перевищує 24%. Якщо міцність вища, від 24 до 70 відсотків, то кількість обмежена 5 літрами. Алкоголь, міцніше 70%, перевозити в літаках заборонено, тому любителям абсенту доведеться транспортувати його не інакше, як випивши перед посадкою. Правда, тоді є ризик, що по салону будуть бігати зелені чоловічки...

Читайте також: Як не загубити багаж в аеропорту

При внутрішніх рейсах пасажири обмежені у своїх бажаннях виключно правилами авіакомпанії. Вони можуть змінюватися, тому перед вильотом слід уточнити інформацію на сайті або по телефону.

Якщо митниця дає добро

У випадку з міжнародними рейсами, все дещо складніше, адже тут вже діють митні правила ввезення та вивезення товарів. Тому те, чи можна перевозити алкоголь в літаку, безпосередньо залежить від того, чи можна вивозити/ввозити спиртне в обрану країну.

Багато непорозумінь виникає саме через нерозуміння пасажирами того факту, що правила авіакомпанії не завжди збігаються з митними правилами. Образно кажучи, якщо вас якимось дивом пустили на борт з трьома літрами самогону, то це ще не означає, що його не відберуть після приземлення. Тому, перш за все, потрібно дізнатися, які обмеження існують у країнах вильоту і призначення. Зробити це можна на сайтах посольств.

З вивезенням, зазвичай, проблем не виникає, всі країни зацікавлені в тому, щоб туристи купували їх продукцію і вивозили додому. Хоча і тут є винятки. Приміром, з Куби не можна вивозити більше, ніж дві пляшки спиртного. А з Німеччини можна вивезти лише до 3 літрів. За все, що зверх цього, доведеться сплатити мито, за кожен літр - 10 євро.

А ось ввезення алкоголю більшість держав намагається обмежити. Причому, роблять це всі по-різному, тому єдиних правил не існує. Скажімо, в країни Євросоюзу можна провозити літр міцного алкоголю (понад 22%) і два літри слабоалкогольної продукції (до 22%). Такі ж норми діють і в Єгипті. У Таїланд і Сингапур можна ввезти не більше 1 літра спиртних напоїв будь-якої міцності. А в ОАЕ, Саудівську Аравію та на Мальдиви заборонено ввезення будь-якого алкоголю.

Чи можна провозити алкоголь в ручній поклажі

Оскільки спиртні напої являють собою рідину, то і провозити в салоні літака їх можна не більше 100 мл, як і всі інші рідкі речовини. Немає сенсу морочитися зі спеціальною упаковкою заради такої дози, тому можна зробити висновок, що провозити алкоголь в ручній поклажі не можна.

Виняток становлять пляшки, куплені в Duty Free. Вони повинні бути упаковані в спеціальний пакет і зберігати цілісність пробок і етикеток. Майте на увазі, митниці країни, в яку ви летите, без різниці, де ви купили алкогольні напої. Їх загальна кількість у вашому багажі не може перевищувати норму ввезення.

Читайте також: Що купити в duty free

Чи можна провозити алкоголь в зареєстрованому багажі літака

У більшості авіакомпаній правила практично не відрізняються від внутрішніх рейсів. У зареєстрованому багажі літака можна провозити необмежений обсяг алкоголю, що не перевищує міцності 24%, і 5 літрів напоїв, міцністю до 70%. Знову-таки, якщо загальна кількість не перевищує митні норми країни в'їзду.

Норми рахуються лише на повнолітніх пасажирів, тому провезти пару зайвих літрів, розраховуючи на дітей, навряд чи вийде. При цьому, в деяких країнах своє розуміння повноліття. Це може бути як 17, 18, так і 21 рік. Усі пляшки повинні бути заводського виробництва, з непошкодженими кришками і акцизними марками.

Отримавши ствердну відповідь на питання, чи можна перевозити алкоголь в літаку, дехто запитає: а чи можна його вживати по дорозі? Це залежить лише від правил авіакомпанії. Деякі дозволяють відкорковувати «дьютіфрішні» пляшки і «насолоджуватися польотом». Інші закривають на це очі, а на борту деяких компаній панує «сухий закон». У кожному разі, варто поберегти печінку, адже попереду ще ціла відпустка...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар