Чи можна перевозити фрукти в літаку

Кому не хочеться привезти з відпочинку смачних гостинців для близьких? Якнайкраще підходять для цього плоди з екзотичних країн. Але як перевозити фрукти в літаку? Чи можна брати їх до ручної поклажі, і взагалі, чи законно перевозити? Подібні теми часто можна побачити на туристичних форумах, і відповіді на них дають найрізноманітніші, а часом і протилежні. Питання дійсно не таке просте, як здається, тому давайте розберемося.

Перевезення фруктів на внутрішніх рейсах

Закону, що забороняє перевозити фрукти на літаках всередині країни, немає, тому остаточне рішення надано авіакомпаніям. Оскільки їх правилами це теж прямо не заборонено, то теоретично ви можете хоч «під зав’язку» набити валізу яблуками, а ручну поклажу грушами, ніхто вам нічого не скаже. Головне, щоб не було перевищення норм ваги багажу.

Чому теоретично? Тому, що яблука-груші - це одна справа, а, скажімо, виноград, який, завдяки вантажникам, перетвориться на сік і забруднить багаж інших пасажирів - дещо інше. Тому варто подбати про збереження фруктів, щоб вони ні запахом, ні станом не створювали незручностей вашим попутникам. Найкраще для цього використовувати спеціальні пластикові контейнери з щільною кришкою.

Як провозити фрукти на міжнародних рейсах

А ось тут все дещо складніше, оскільки, крім правил авіакомпанії, вступає в дію митне законодавство. Слід ознайомитися з правилами вивозу і ввезення фруктів у країнах вильоту і прильоту. З вивезенням проблеми виникають рідко, а ось до ввезення країни ставляться більш обережно.

Логіка проста. Невідомо, де ви взяли ці «бананаси», завдяки яким трансгенам їх вирощували, і яку небезпеку вони можуть становити. Тому рослини, фрукти та овочі є підкарантинною продукцією, а за їх ввезенням суворо стежить санітарна служба.Фрукти в літаку

Якщо говорити про ввезення фруктів в Україну, то, згідно з установленими карантинними нормами, одна людина може провезти через кордон не більше 2 кг фруктів та овочів одного найменування (крім картоплі). Провезення на територію країни «контрабандних» фруктів карається їх вилученням та знищенням.

Так виглядають справи, відповідно до закону. На практиці ж, коли у вас востаннє перевіряли багаж після прильоту? Митники ставляться до цього вельми лояльно, що і стало причиною сформованої думки, ніби можна безперешкодно ввозити скільки завгодно фруктів. Насправді, все залежить від везіння, так що провозити ласощі ви будете на свій страх і ризик.

Читайте також: Що взяти у весільну подорож

Чи можна брати фрукти в ручну поклажу

Можна, але, знову-таки, є свої обмеження. Правилами авіакомпаній не заборонено брати фрукти в ручну поклажу, оскільки вони входять в категорію «їжа». Але! Їжі на борт дозволяється проносити стільки, скільки вам може знадобитися на час польоту. Таким чином, баул з маракуйєю у вас, швидше за все, відберуть, а ось на пару кілограм можуть і уваги не звернути.

До речі, з приводу екзотики. Якщо летите з Таїланду, наприклад, то не здумайте покласти в ручну поклажу місцевий фрукт, що називається дуріан. Заборона на його провезення навіть прописана в правилах деяких авіакомпаній, через його, м'яко кажучи, специфічний запах.

В іншому ж, дозвіл на перевезення фруктів у салоні літака залежить від персоналу, що перевіряє ручну поклажу. Формальною причиною для відмови може стати відсутність заводської упаковки, але на це закривають очі, якщо кількість не перевищує розумних меж.

Резюмуючи, на питання, чи можна перевозити фрукти в літаку, відповідь буде наступною: можна, але без фанатизму.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар