lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Чим корисне морське повітря | Світ туризму

Чим корисне морське повітря

Відпочинок на узбережжі - це не тільки психологічна релаксація, а ще й відмінний шанс поправити своє здоров'я, відновити імунітет, привести в порядок зовнішність і фігуру. Чим корисне морське повітря і як воно впливає на організм людини - ось тема сьогоднішньої статті.

Подорож до моря дарує нам масу позитивних емоцій: шум прибою і легкий шелест вітру, просоченого ароматами літа, змушує забути про проблеми, заспокоює, освіжає, бадьорить і, здається, заново повертає нас до життя. Море завжди притягувало до себе людей. Кожен з нас обов'язково знаходить у ньому щось магічне і, в той же час, добре знайоме.

Про цілющі властивості морського мікроклімату та води знали ще стародавні греки. Саме вони першими спробували  обґрунтувати з наукової точки зору, в чому полягає користь морського повітря для людини і стали засновниками модної нині таласотерапії.

Чим корисне морське повітря: хімічний складМорське повітря

Сучасна бальнеологія вже давно знайшла відповіді на багато питань: користь морського повітря обумовлена наявністю в його складі великої кількості мінералів, які містяться у вигляді солей у воді. Вчені виявили в ній майже всю таблицю Менделєєва. При випаровуванні значна частина активних речовин переходить у повітря, підвищуючи ступінь його іонізації. Серед найбільш корисних для організму солей, такі леткі сполуки, як броміди, йодиди і хлориди натрію, калію, магнію і кальцію.

При випаровуванні води морське повітря насичується не тільки корисними мінералами, але й органічними сполуками, продуктами їх розкладу: вільним азотом, воднем, діоксидом вуглецю. Високий рівень іонізації створюється і за рахунок присутності в атмосфері значної кількості інертних газів: ксенону, неону, гелію і криптону.

Найцінніша і найкорисніша властивість морського повітря, яка обумовлює його сприятливий вплив на організм, - підвищений вміст кисню і озону. Таке повітря можна вважати свого роду антисептиком, адже в ньому немає місця хвороботворним бактеріям і алергенам (наприклад, пилу). Під час шторму, що супроводжується блискавками, в низьких шарах атмосфери над водною поверхнею формується широкий шар озону. Таким чином, користь морського повітря подвоюється, завдяки наявності природних мінералів і озону. Під впливом активних елементів інтенсифікуються обмінні процеси організму, збільшується кількість еритроцитів, що в свою чергу, позитивно позначається на імунітеті.

Кому найбільш корисне морське повітря

Відпочинок на морському узбережжі стає відмінною профілактикою анемії та інших захворювань кровоносної системи. У даному випадку користь морського повітря полягає в тому, що негативно заряджені частинки проникають у стінки червоних кров'яних тілець, підвищуючи тим самим їх активність. Кровотік інтенсифікується, в результаті чого всі тканини й органи отримують достатню кількість кисню, необхідного для процесу метаболізму.Морське повітря

Іонізоване морське повітря корисне тим, що дозволяє поліпшити вентиляцію легень і стабілізувати роботу серцевого м'яза, забезпечити максимальне засвоєння кисню і вивести вуглекислий газ, активізувати синтез життєво важливих для організму аскорбінової кислоти і вітамінів групи В.

Морське повітря виступає в ролі каталізатора обмінних процесів, а, значить, зумовлює зростання інтелектуальної і фізичної активності людини. Це проявляється підвищенням тонусу, збільшенням працездатності, поліпшенням сну й апетиту. Морське повітря дає можливість побороти віруси і забезпечити постійне зволоження слизових оболонок. Молекули озону і кисню, що містяться в повітряній суспензії, потрапляючи в дихальні шляхи, вбивають збудників інфекцій і нейтралізують запальні процеси. Всім, хто страждає від затяжних наслідків бронхітів, ангін, гаймориту, рекомендується проводити на морському узбережжі від 2 до 6 тижнів. Особливо неоціненна користь морського повітря для дітей.

Ще однією категорією пацієнтів, яким необхідно постійно здійснювати подорожі до моря, є люди, які страждають захворюваннями щитовидної залози. Чим корисне морське повітря для них? Дуже часто відхилення в роботі цього життєво важливого органу спостерігаються на тлі нестачі йоду. Повітряні ванни на морському березі стануть відмінною профілактикою йод-дефіцитних станів. У поєднанні з калієм, йод сприяє нормалізації артеріального тиску, підтримці тонусу серцевого м'яза. Крім цього, йодиди активізують метаболізм, омолоджуючи клітини і тканини.

Природа дарує нам унікальну можливість самолікування за допомогою морського повітря, при цьому людям не доведеться вдаватися до додаткових процедур. Всі мікроелементи потрапляють в організм в чітко збалансованих пропорціях і рівно в тих кількостях, які необхідні кожній конкретній людині, проте деяким пацієнтам морське повітря може не принести очікуваної користі, і навіть заподіяти якщо не шкоду, то вже точно ряд серйозних проблем.

Відносні протипоказання морського повітряМорське повітря

Лікарі не рекомендують перебувати тривалий час біля моря людям, що страждають від надлишку йоду в організмі при ендокринних захворюваннях. Дуже обережно повинні поставитися до відпочинку на морському узбережжі туристи з серцево-судинними недугами. При всій очевидній користі морського повітря, високі концентрації мінералів у поєднанні з високою температурою і ультрафіолетом можуть стати причиною аритмій, інфарктів та інсультів, тромбофлебіту.

Утриматися від тривалого перебування на морському курорті повинні пацієнти з гострою та хронічною формою онкологічних, інфекційних захворювань, з цукровим діабетом, дерматозами різного походження. Вагітним жінкам також слід дозовано приймати повітряні «сольові» ванни. Якщо ви не входите до групи ризику, то ви цілком можете проводити біля моря більше 20-60 днів на рік.

Отже, тепер ви знаєте, чому морське повітря корисне, - це універсальний і перевірений роками засіб профілактики різних захворювань і, в той же час, відмінний природний антидепресант, що запобігає розвитку стресів і хронічних станів втоми. Не нехтуйте поїздками на море, і тоді кожен рік ви будете почувати себе на «5+»!

Коментарів ще немає.

Залишити коментар