lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Чим небезпечна турбулентність для літака? | Світ туризму

Чим небезпечна турбулентність для літака?

Дуже важко зберігати спокій, коли літак починає трясти і розгойдувати в різні боки. У пам'яті відразу виникають всі жахливі картинки з місць катастроф, які колись бачили в новинах. Необхідність пристебнути ремені безпеки насторожує. Ми розповімо про причини цього явища, чим небезпечна турбулентність, та про те, чи може літак впасти через неї.

Які причини турбулентності?

Щоб відповісти на питання, чим небезпечна турбулентність, важливо розуміти що це таке і які причини її виникнення. Турбулентність - це одне з найскладніших властивостей атмосфери. У повітрі постійно відбуваються зміни температури, тиску, напрямку і швидкості вітру. Через це змінюється його щільність. Проходячи через таку зону, літак починає вібрувати. Вважається, що літак проходить через хмару, але це зовсім не обов'язково. Трясіння може виникати і в абсолютно ясному небі. Найчастіше це відбувається на невеликій висоті, 500-600 метрів, або в польоті під хмарами.

Виняток становлять купчасті хмари (знизу вони схожі на шапки з купок снігу) і грозові. У них завжди сильна турбулентність. Велика швидкість вітру може гарненько загальмувати і розгойдати літак. Такі хмари зазвичай обминають, вони прекрасно проглядаються на локаторі. Пілоти заздалегідь вибирають більш безпечний маршрут, який складають, враховуючи зведення синоптиків. Помилитися можна тільки під час тривалого перельоту, коли метеопрогноз неточний. Тоді саму хмару пілот обійде, але є шанс потрапити в завихрення повітря по краях грозового фронту.Турбулентність

Причини турбулентності не залежать від досвідченості пілота. Під час польоту літак управляється автопілотом. Тільки при дуже сильній трясці пілот може взяти управління в свої руки, щоб вивести літальний апарат з небезпечної зони. До речі, те, як відчувають турбулентність пасажири, залежить від самого літака. Якщо він маленький і легкий, то вітер жбурляє його сильніше. Великі і важкі машини більш стійкі.

Чому літаки в зоні турбулентності не падають?

При проектуванні літаків завжди враховується той факт, що він може потрапити в зону турбулентності. Тому конструкція спокійно може витримати вітер в 30 м/с і навіть більше. Літак безпечний, він залишиться цілий, у нього нічого не відпаде і він не впаде. Чим небезпечна турбулентність, так це панікою пасажирів. Вестибулярний апарат сприймає невеликі нахили літака і зниження висоти на пару метрів, як перевороти машини навколо своєї осі і падіння. А вкупі з нерозумінням причин турбулентності, це викликає у людини напад панічної атаки і жаху.Турбулентність

Наскільки небезпечна турбулентність для літака і його пасажирів, можна судити за статистичними даними. За останні чверть століття не сталося жодної авіакатастрофи унаслідок попадання в зону турбулентності. Хоча, незважаючи на це, питання, чи падають літаки від турбулентності, залишається відкритим. Теоретично така небезпека є. Будь-яка конструкція має межу міцності. А шквальний вітер при посадці або зльоті здатний ударити літак об землю. Правда, існують спеціальні нормативи, згідно з якими пілот просто піде на запасний аеродром через метеоумови, щоб не ризикувати.

Сильна турбулентність в основному небезпечна для пасажирів, які нехтують технікою безпеки під час польоту. Перед проходженням зони турбулентності завжди попереджають про необхідність пристебнутися і не залишати своїх місць. Цих правил необхідно чітко дотримуватися, інакше можна сильно покалічитися об передні сидіння або політати проходом. Зверніть увагу на стюардес, якщо вони зайняли свої місця, то очікується тряска.

Ми розповіли вам, чим небезпечна турбулентність. Як бачимо, у страху очі великі. Слідуючи рекомендаціям бортпровідників, можна безпечно пережити невеликий дискомфорт, який доставляє «бовтанка». Сподіваємося, тепер польоти стануть для вас більш приємними!

Коментарів ще немає.

Залишити коментар