lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Чим відрізняється турист від мандрівника | Світ туризму

Чим відрізняється турист від мандрівника

Різниця між туристом і мандрівником величезна. Поїздки - мабуть, єдине, що їх об'єднує. Адже за глянцевими фотографіями та пошарпаними путівниками ховаються два абсолютно різних світи. Який з них до душі вам?

Історія питання

Мандрівники існують з тих давніх пір, як людина почала досліджувати світ, розширювати його межі і змішуватися з іншими культурами. Люди - вельми цікаві істоти. Ми любимо пізнавати, і коли нам стає тісно серед звичних речей - ми вирушаємо до інших країн на пошуки чогось нового. Нам цікаво побачити, як живуть інші люди, і чим їх життя відрізняється від звичного нам.

Туристи, на відміну від мандрівників, з'явилися порівняно недавно. Початком організованого туризму прийнято вважати Гранд-тур в часи Відродження. Тоді діти зі знатних англійських родин, з освітньою метою, робили тривалі (іноді по кілька років) поїздки Європою, переважно Італією та Францією. Саме звідси і пішли слова «туризм» і «турист».

Тривалість поїздок

Основна відмінність туриста від мандрівника - час, проведений у подорожі. Турист пересувається в рамках певного графіку, він завжди знає час виїзду і повернення додому. Мандрівник має більше свободи, він вільний змінювати тривалість свого маршруту на власний розсуд. Звичайно, у нього теж є свої обмеження: гроші, особисті та інші обставини, які можуть змусити його передчасно перервати поїздку.

Якщо ви готові подорожувати світом без обмежень і ніщо цьому не заважає - то ви справжній мандрівник. Якщо ж ваш уклад життя такий, що ви можете дозволити собі лише пару тижнів відпустки за путівкою - ви турист. Нічого поганого в цьому немає, принаймні, ви проявляєте бажання вирватися з щоденної рутини і подивитися світ.Турист чи мандрівник?

Маршрут

Розклад екскурсій, транспорту, час прибуття і відправлення - невід'ємна частина будь-якої відпустки. Якщо ви плануєте свій маршрут задовго до виїзду - вітаємо, ви дуже організований турист. Таких ще називають ходячими хронометрами.

Мандрівник же, навпаки, не будує планів, його постійний супутник - спонтанність. Приїхав до однієї країни, сподобалося - залишився на кілька тижнів або місяців, не сподобалося - переїхав до іншої. Турист намагається встигнути побачити побільше за відведений йому час, а мандрівник просто насолоджується самим процесом.

Мандрівник шукає те, чого не бачать інші: екзотику, несподівані відкриття, цікаві особливості різних культур. Він ніколи не знає, що зустріне через годину, день, тиждень ...

Турист, навпаки, заздалегідь знає, що він побачить. Звичайно, і його можуть підстерігати сюрпризи, але тільки якщо вони зустрінуться серед визначних туристичних пам'яток. Якщо він їде до Парижу, то дуже рідко добирається до вузеньких вуличок його передмістя. Маршрут туриста стандартний: Тріумфальна Арка, Ейфелева вежа, Мулен руж ... Часто це трапляється не через небажання побачити незвичайне, а через банальну нестачу часу.

Змішані види

Часто різниця між туристом і мандрівником настільки мала, що навіть складно відрізнити. Залежно від обставин, вони іноді міняються ролями, навіть самі цього не усвідомлюючи. У будь-якого туриста бувають моменти, коли він забуває про гідів та графік, і вирушає самостійно досліджувати околиці. Так само і мандрівник може виявитися обмеженим у часі і нічим не відрізнятися від туриста, намагаючись поспіхом оббігати всі музеї та пам'ятки міста.

Стереотип мандрівника

У нашому уявленні це молоді люди, що подорожують з рюкзаками, часто майже без грошей, які мріють об'їздити весь світ і готові провести в цій нескінченній мандрівці роки свого життя.

Справжня мотивація мандрівників - свобода дій, усвідомлення того, що твоя поїздка, нехай не позбавлена труднощів, але залежить тільки від тебе. Не обов'язково мати місяці для здійснення тривалого вояжу, різниця між туристом і мандрівником лежить в сприйнятті часу і його розподілі. Вік - теж не перешкода, а наявність грошей тільки сприяє безтурботній подорожі й відкриває нові можливості.Турист чи мандрівник?

Стереотип туриста

Туриста можна безпомилково впізнати за фотокамерою, що висить на шиї, путівником в руках, захопленим поглядом і практичним одягом. Часто так і є, але в дотриманні заздалегідь визначеному маршруту нічого поганого немає. Коли часу обмаль, доводиться долати величезні дистанції, щоб встигнути оглянути все заплановане за короткий період.

Головне, не перетворюватися на придаток фотоапарата, і насолоджуватися поїздкою. А то іноді ми розуміємо, які прекрасні місця відвідали, тільки після того, як вдома починаємо розбирати знімки. Також важливо уникнути спокуси перетворити подорож в нескінченний шопінг. Ми шукаємо оригінальні сувеніри, подарунки, місцеві напої, делікатеси і в підсумку усе, що ми бачимо - нескінченні магазини та ринки.

Зрозумівши, чим відрізняється турист від мандрівника, можна з легкістю визначити, ким є ви. Головне - не те, як ви себе назвете, а те, які враження і спогади привезете з подорожі.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар