lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Допустима вага багажу в літаку | Світ туризму

Допустима вага багажу в літаку

Бачили в аеропорту людей, які біля стійки реєстрації раптом відкривають валізи, дістають м'яті светри і натягують їх на себе, через силу їдять щось, а недоїдене з жалем викидають? Це не контрабандисти, просто у їхніх валіз зайва вага. Щоб не стати героєм вищеописаної незручної ситуації, слід заздалегідь знати, скільки кілограм дозволяється провозити. Всі авіакомпанії мають свої правила на цей рахунок, хоч і відрізняються вони досить незначно.

Допустима вага зареєстрованого багажу в літаку

Мова йде про валізи, які ми під час реєстрації здаємо у вантажний відсік. Раніше переважно використовували вагову систему. Пасажир міг перевезти кілька одиниць багажу, сумарна маса яких не перевищувала 20-23 кг. Зараз більшість авіакомпаній перейшли на систему місць. Вага залишилася такою ж, але тепер один пасажир може провезти лише одну валізу. За додаткові місця потрібно заплатити аналогічно, як за понаднормовий багаж, від 50 євро.

Якщо зайві 3 кг для вас мають вирішальне значення, то вибирайте авіакомпанії, у яких максимально допустима вага багажу 23 кг. Це Lufthansa, KLM, British Airways, Austrian Airlines, МАУ та інші. Точну дозволену масу можна подивитися на купленому квитку і на сайті перевізника.

Читайте також: Як позбавитися зайвого багажу

Дещо інші правила на так званих трансатлантичних перельотах або рейсах далекого прямування. Дозволяється провозити дві одиниці багажу по 20-23 кг. У деяких авіакомпаній максимальна вага досягає 32 кг.Валіза

Якщо летите з дитиною (молодше 2-х років) без надання окремого місця, і оплатили 10% вартості квитка, то можете додати ще одну валізу, до 10 кг.

Подорожуючи удвох або компанією, врахуйте, що загальна вага багажу не плюсується, а береться кожна одиниця окремо. Наприклад, у вас дві валізи на двох. Перша вагою 15 кг, друга - 25. У сумі виходить якраз норма, 40 кілограм. Однак за другу вам доведеться додатково доплатити за 5 кг. Тому намагайтеся правильно укладати речі, рівномірно розподіляючи важкі предмети. Майте на увазі, максимальна вага валізи не може перевищувати 30 кг, для зручності вантажників.

Допустима вага ручної поклажі в літаку

Крім зареєстрованого багажу, пасажир має право дещо взяти в салон. Максимальна вага залежить, знову-таки, від авіакомпанії. Може бути як 5 кг (UTair, Nord Airlines), так і 23 кг (British Airways), але зазвичай 7-10 кг.

Має значення як вага ручної поклажі, так і габарити, адже вона повинна вільно поміщатися під сидіння або в багажне відділення. Біля стійок реєстрації зазвичай є спеціальні форми для перевірки розмірів сумок. Її стандартні параметри - 55х40х20. Якщо ваш саквояж в неї не входить - в літак вас з ним не пустять.Розмір валізи

Дозволяється проносити всередину салону не більше однієї одиниці в ручній поклажі. Додатково можете прихопити плед, верхній одяг, дамську сумочку, ноутбук, фотоапарат, книгу, парасольку, пакет з продуктами або дитячим харчуванням, квіти, невелику дитячу коляску, товари з duty free.

Перевезення нестандартного багажу

Незалежно від класу квитка та дальності польоту, існують стандарти, що стосуються габаритів перевезеного вантажу. Сума всіх його вимірів (висота + довжина + ширина) не повинна бути більше 158 см. Якщо багаж не вписується в ці рамки, його потрібно оформити як великогабаритний. Для цього в аеропортах є спеціальні пункти прийому і видачі.

Обладнання для активного відпочинку (лижі, велосипед, весла) зазвичай вважаються за одне місце і провозяться у вантажному відсіку безкоштовно. А ось крихкі речі, як музичні інструменти, можна брати в салон, за умови покупки додаткового місця, якщо їх вага не перевищує 75 кіло.Приймання багажу в аеропорту

Перевезення тварин здійснюється згідно з домовленістю з авіакомпанією.

VIP і економ варіанти

Щасливчики, що летять першим або бізнес класом, мають деякі переваги. Максимально допустима вага багажу для них збільшена до 30-40 кг, до того ж, багато авіакомпаній надають таким пасажирам по два місця для валіз.

А ось клієнтам лоукостерів не позаздриш. Багато дискаунтерів безкоштовно перевозять лише ручну поклажу, а основний багаж доведеться оплатити окремо, незалежно від його ваги. Враховуючи низьку вартість квитків, вони часом винаходять аж занадто витончені способи додаткового заробітку. Тому слід заздалегідь уважно вивчати інформацію про допустиму вагу багажу в літаку low cost.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар