lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Екскурсійний туризм: види і особливості | Світ туризму

Екскурсійний туризм: види і особливості

Екскурсійний туризм є одним з найбільш популярних і древніх видів відпочинку. Його історія налічує кілька сотень років. Професійна екскурсійна справа активно розвивалося протягом 20 століття. У наші дні це багатогранний рекреаційний сектор, що включає в себе не тільки знайомство з надбанням історії та культури, а й програму розваг, висококласний готельний та ресторанний сервіс.

Основи класифікації

Туроператори класифікують екскурсійний туризм за різними критеріями, і насамперед, за тривалістю поїздок.

Одноденні тури - найбільш простий, з точки зору організації, варіант екскурсійних подорожей. Він зручний тим, що дозволяє відвідати всі визначні пам'ятки протягом доби, а значить, проблема розміщення на ніч відпадає сама собою. Цей фактор суттєво здешевлює вартість туру, що не може не приваблювати туристів. Одноденні екскурсії користуються великою популярністю серед людей, що відпочивають на морських курортах. Коротка поїздка дозволяє скрасити монотонне дозвілля в готелі і розширити власний кругозір.Екскурсійний туризм

Не менш розповсюдженим видом екскурсійного туризму є так звані «тури вихідного дня». Ці види подорожей зацікавлять як відпускників, так і працюючих людей. Тури розраховуються на термін до 2-3 днів і мають на увазі відвідування відразу декількох цікавих місць у регіоні. Основним плюсом таких поїздок є їх короткостроковість і можливість швидко зібратися в дорогу. Потенційним мандрівникам потрібно лише ознайомитися з програмою, взяти найнеобхідніше і вирушити в подорож. На маршруті передбачено декілька зупинок з можливістю комфортної ночівлі та харчування.

Багатоденний тур передбачає подорож, тривалістю більш, ніж 3 доби. Однак такі тури продаються лише в сезонних пакетах і, в основному, в сезон відпусток потенційних клієнтів. Оператори намагаються включити в цей вид екскурсійно-пізнавального туризму найпопулярніші і найцікавіші програми, але, в той же час, змушені обмежувати їх тривалість, щоб туристи не втомилися і отримали від поїздки позитивні враження. Оптимальний термін багатоденних автобусних екскурсій - 7-15 днів, стаціонарного відпочинку з відвідуванням різних пам'яток - близько 2-3 тижнів.

За дальністю поїздок виділяють наступні види екскурсійного туризму:

• приміські подорожі;
• місцевий туризм;
• дальній туризм;
• міжнародні тури.

Приміські подорожі обмежені часом - 1-2 доби, і відстанню - до 100-150 км, включають в себе поїздки на природу або на пікнік, відвідування визначних пам'яток, розташованих неподалік від міста.

Місцевий вид екскурсійного туризму пов'язаний з поїздками в радіусі 200-300 км. Такі тури цікаві своєю короткочасністю - не більше 1-2 днів і можливістю розширити зону подорожей.

Дальній екскурсійний туризм передбачає переміщення відпочивальників на досить великі відстані наземним, морським та повітряним транспортом. Даний вид турів відноситься до багатоденних подорожей. Тому туристичні компанії орієнтують свої продукти на туристів-відпускників, готуючи найбільш вигідні пропозиції до сезонів.Китайська пагода

Міжнародний екскурсійно-пізнавальний туризм пов'язаний не тільки з організацією тривалого і дорогого туру, а й із забезпеченням доставки туристів до місця відпочинку, розміщенням у комфортному готелі, отриманням віз у посольстві потрібної країни.

Види екскурсійного туризму за кількістю учасників

Екскурсії також можуть бути індивідуальними, вузько-груповими і груповими.

Індивідуальна програма розрахована на 1-3 туристів, відповідно до їх уподобань. Це дорогий пакет, що передбачає особливий підхід до кожного клієнта. Подібний вид екскурсійного туризму дуже популярний в країнах Європи, США, Канаді, Австралії.

Вузько-груповий тур являє собою послугу для 3-15 екскурсантів. Даний вид програми є найбільш поширеним, оскільки допомагає оптимально розподілити фінансове навантаження, забезпечивши високий рівень сервісу, розміщення, і, в той же час, гарантувати комфортне відвідування визначних пам'яток, послуги гіда.

Груповий тур - від 15 і більше осіб. Останнім часом такий вид екскурсійного туризму став поширеним варіантом корпоративних подорожей. Мова йде про виїзд на відпочинок співробітників компанії, школярів, студентів і т.д. З точки зору організації, подібні екскурсії зв'язані з деякими складнощами, оскільки гіду доводиться фіксувати увагу кількох десятків туристів.

Види екскурсійного туризму за віковими категоріями

У фахівців також прийнята класифікація екскурсійного туризму за віковими параметрами відпочивальників: молодіжні та сімейні тури, подорожі для двох, поїздки для школярів і літніх людей. Відповідно до віку туристів організовуються програми відвідувань пам'яток і розваг.Екскурсійний туризм

Тури для молоді - це обов'язково активний відпочинок, що включає в себе піші і гірські екскурсії, відвідування дискотек, спортивних об'єктів.

Екскурсії для пари мають на увазі індивідуальний відпочинок з романтичним ухилом: наприклад, поїздку до Венеції або в Париж з вечерею для двох в ресторані і т.д.

Тури з сімейним ухилом - специфічний вид екскурсійного туризму. Вони включають в себе багату, але не дуже насичену пам'ятками програму, щоб не заподіяти дискомфорту найменшим туристам. При підготовці таких пакетів оператори обов'язково враховують необхідність комфортного харчування і розміщення.

Шкільні екскурсії - це поїздки, не пов'язані з великими ризиками (наприклад, відвідування музеїв, палаців, екскурсії містом). У даному виді екскурсійного туризму програми складаються, виходячи з інтересів і психологічних особливостей маленьких екскурсантів (швидке переключення уваги, гіперактивність).

Для людей похилого віку підбираються тури, не пов'язані з активним пересуванням. Класичний приклад подібного виду екскурсійного туризму - це оглядові екскурсії на автобусі, круїзи на теплоході. Тим не менш, на заході для пенсіонерів складають спеціальні програми з елементами активного відпочинку.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар