lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Гірський туризм | Світ туризму

Гірський туризм

Багато хто плутає його з альпінізмом. Безумовно, у них багато спільного, проте не можна сказати, що це одне і те ж. Тому давайте розберемося, в чому полягають особливості гірського туризму і дізнаємося, чим він відрізняється від альпінізму і в яких країнах він найбільш популярний.

Що собою являє гірський туризм?

Особливість гірського туризму - пересування групи людей у гірській місцевості за певним, заздалегідь складеним, маршрутом. Зазвичай такі походи проводяться на значних висотах над рівнем моря. Це досить складне навантаження на всі групи м'язів, оскільки легких шляхів гірські туристи не шукають, а перешкоди зустрічаються регулярно. Мало того, що потрібно зуміти подолати перевали, траверси вершин, так ще й зробити радіальні сходження. Однією з особливостей гірського туризму є те, що протяжні перешкоди в ньому не оцінюються. Тому, якщо ви просто переправитеся через гірську річку - це не зарахують.

Чим гірський туризм відрізняється від альпінізму?

Часто люди плутають ці два поняття. Природно, в гірському туризмі іноді присутні елементи скелелазіння. Але головна відмінність цих двох видів спорту полягає в поставленій меті, яка у них різна. Альпініст ставить за мету піднятися на вершину, а гірський турист - пройти перевали різних категорій складності, і лише в разі необхідності здійснити сходження на вершини. Простіше кажучи, шлях альпініста лежить по вертикалі, а гірського туриста - по горизонталі. Складність першого і другого виду спорту у вищих категоріях практично однакова.

Якщо ж говорити про відмінності гірського туризму від інших видів спортивного туризму, то важливо сказати, що тільки він проходить на такій великій висоті над рівнем моря (2500-3000 м).

Гірський туризм

Якими навичками потрібно володіти для гірського туризму?

Багато туристичних фірм і організацій, які стають ініціаторами гірських походів, нарікають, що до них приходять непідготовлені люди. Довгі маршрути з перешкодами досить швидко вимотують людей зі слабкими м'язами, тому дуже важливою є фізична підготовка і витривалість. Однак інструктори стверджують, що особливістю гірського туризму є важливість саме психологічного моменту. Тому ми хочемо розповісти вам про три головних складових, важливих з психологічної точки зору:

Уміння бути частиною групи

Чому ця навичка настільки важлива? У гірському туризмі (і в цьому його схожість з альпінізмом) правило «кожен сам за себе» не працює. Тут потрібно вміти допомагати один одному, навіть можна сказати, необхідно жити для групи. А враховуючи те, що всі ці люди будуть незнайомими, важливо зуміти зорієнтуватися й адаптуватися до нової спільноти. Якщо ж усередині групи буде розрізненість - це може привести до безлічі проблем, починаючи від запізнення слідування за маршрутом, закінчуючи зіпсованою подорожжю. Іноді це може перерости в реальну загрозу.

Звичка дружити з природою

Багато людей настільки звикають жити в мегаполісах, що абсолютно не комфортно почувають себе на природі. Особливо, якщо відібрати у них різні звичні гаджети. Міський комфорт робить людину непристосованою до природних умов і додає складності подорожі. Тому перед тим, як відчути на собі особливості гірського туризму, випробуйте себе на недалекі відстані. Сходіть у звичайний піший похід і звикніть до природи. Тільки коли ви навчитеся з нею дружити - сміливо відправляйтеся в більш захопливу гірську подорож.

Дії в критичних ситуаціях

Як не крути, а гори - це місце підвищеної небезпеки. Наприклад, в дорозі можуть наздогнати такі напасті:

- погодні казуси;
- зустріч з дикими звірами;
- випадкові поранення;
- проблеми зі здоров'ям.

У всіх цих ситуаціях кожен член походу повинен бути готовий правильно зреагувати. В особливо екстремальних випадках важливо слухати вказівки керівника групи.

Гірський туризм

Від чого залежить успіх гірського подорожі?

Крім того, що займатися гірським туризмом потрібно починати тоді, коли є впевненість у своїй фізичній підготовці, до цього списку ще додається здатність переносити акліматизацію і не боятися висоти. В цілому, подорож повинна пройти успішно, якщо будуть враховані такі фактори:

- повна підготовленість групи;
- сприятливі погодні умови;
- наявність спеціального спорядження;
- правильно розрахована кількість харчів;
- відсутність форс-мажорних обставин.

Якщо ці фактори буде враховано - можна вважати, що гірський туризм стане одним з ваших улюблених видів активного відпочинку.

У яких країнах гірський туризм найбільш розвинений?

Як і будь-який вид спортивного відпочинку, гірський туризм має свої точки, в яких займатися ним - суцільне задоволення. Це місця, в яких добре розвинена туристична інфраструктура, є великий вибір маршрутів, а також можливість підібрати оптимальний з них за своїми можливостями та інтересами.

Найбільш відомими центрами гірського туризму можна назвати Кавказ, Гімалаї, Тибет, Альпи, Памір, Аргентинські Анди. Останнім часом стрімке зростання показує Швейцарія. Навіть самі маленькі містечка, розташовані в Альпах, пропонують відмінний сервіс і можливості. Те ж саме можна сказати і про Непал, який несподівано демонструє динамічні темпи розвитку.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар