Курортні міста Болгарії

Курортні міста Болгарії давно стали улюбленим туристичним напрямком для мандрівників. Наші туристи цінують цю країну за різноманітний відпочинок (літній та зимовий), демократичні ціни і відмінний сервіс. Це прекрасний вибір для відпочинку з сім'єю та дітьми, як взимку, так і влітку.

З 2012 року країна входить до шенгенської зони Євросоюзу, тому варто подбати про візу заздалегідь. В останні роки курортні міста Болгарії стрімко розвиваються, зростає кількість нових готелів 4 і 5 зірок, а також поліпшується рівень сервісу.

Види відпочинку в Болгарії

Тут відомий не лише пляжний відпочинок - користуються популярністю також і оздоровчі, гірськолижні, екскурсійні тури. Любителі активного відпочинку можуть знайти для себе безліч розваг на воді, в горах, у печерах. Паломництво до християнських святинь також можна віднести до особливого виду туризму. Пляжний сезон в курортних містах Болгарії відкритий з травня по жовтень, тому кожен може вибрати для себе відповідний час.

Гірськолижні траси в Болгарії прості, без складних віражів і перепаду висот, тому ідеальні для початківців, і зроблять ваш зимовий відпочинок незабутнім. Це особливо важливо для відпочиваючих з дітьми, які також захочуть навчитися кататися на лижах.

Оздоровчий туризм передбачає перебування в санаторіях або готелях окремих курортних міст Болгарії, де надаються різні медичні послуги. Рекреаційний напрям залишається популярним тут протягом усього року.

Кулінарних гурманів порадує різноманітна і смачна болгарська кухня з явним балканським колоритом. Любителям покуштувати місцевої смакоти можна влаштувати власний вид відпочинку - кулінарний тур. Обов'язково спробуйте знамениті фаршировані перці, каварму з м'ясом, картоплею та грибами, а також м'ясні ковбаски, смажені на грилі гювеч, суп таратор і різноманітні страви з бринзою, адже це головний кисломолочний продукт цієї країни.

Місцеві вина порадують цінителів не тільки смаком, але і низькою ціною. Так, келих вина в будь-якому курортному місті Болгарії коштує від 1 євро, тоді як гаряче блюдо від 4 євро. Розрахуватись тут можна в євро або доларами, нарівні з місцевою валютою, особливо на курортах.

Курортні міста Болгарії

Курорти Болгарії можна розділити на морські та гірськолижні, в залежності від пори року. Також існує велика екскурсійна програма по містах - це популярні маршрути до знаменитих православним соборів і храмів, а також гірські туристичні напрямки. У свою екскурсійну програму необхідно включити такі міста, як Софія, Варна, Пловдив, Бургас і Мелнік.

Морські курорти Болгарії можна розділити на північні та південні - так, як ділять морське узбережжя Балканскі гори. На північному узбережжі популярні курорти Золоті Піски, Варна і Албена. На південному узбережжі - Сонячний Берег, Созополь, Бургас, Несебр, Синєморець, розташований на території національного заповідника.

Чорноморські курортні міста Болгарії помітно відрізняються рівнем сервісу, вибором розваг і готелів, від інших країн Причорномор'я. Море тут завжди чисте, а пляжі - доглянуті. Варто відзначити, що у всіх курортних містах Болгарії головні пляжі безкоштовні для туристів, що пояснює їх величезну популярність і завантаженість. За один лежак і парасольку доведеться заплатити близько 10 левів. Літня денна температура на пляжних курортах відмінна, близько +27-30 градусів, вода +23.

Гірськолижні курорти Болгарії відрізняються європейським рівнем обслуговування та демократичними цінами. При тому, що вартість набагато нижче популярних європейських гірськолижних курортів, траси обладнані всім необхідним. Початківці лижники та сім'ї з дітьми відмінно відпочинуть і розважаться, навчаться кататися на лижах і насолодяться свіжим гірським повітрям. Знайдуться хороші місця і для професіоналів. Гірський масив Рила - найвищий в Болгарії, а гора Мусала досягає висоти 2925 м. Крім них, в Болгарії є також масиви Родопи і Пірін.

Так як гори в Болгарії трохи нижче, ніж в Європі, то і сезон катання тут коротший - грудень-лютий, завдяки більш теплому клімату. Зимова температура в горах - близько 3-11 градусів нижче нуля. Популярністю користуються болгарські гірськолижні курорти Боровець, Пампорово, Бансько, курорти на горі Вітоша. В горах Родопи знаходяться мінеральні джерела, печери, гірські озера і річки, а також монастирі.

Лікувальні курортні міста Болгарії можна розділити на термальні (Санданські), таласотерапевтичні (Золоті Піски, Помор'я) і кліматичні (гірські курорти). Крім спеціальних лікувальних процедур в санаторіях, тут можна просто дихати чистим гірським або морським повітрям, здійснювати оздоровчі активні прогулянки, знімати стрес, зміцнювати імунітет і піклуватися про свою красу. Різні програми з оздоровлення шкіри і позбавлення від зайвої ваги припадуть до душі милим дамам.

Екскурсії по курортних містах Болгарії

Унікальні пам'ятки культури, що охороняються ЮНЕСКО, а також природні пам'ятки - це золота спадщина Болгарії, батьківщини Спартака та Орфея. Міста, в яких слід побувати: Несебр, Велико-Тирново, Пловдив і Софія. Більшість музеїв знаходиться в столиці й у Велико-Тирново. Цікавими для пізнавальних туристів стануть: бібліотека ім. Кирила та Мефодія, Національна художня галерея, Національний історичний музей і Центральна мінеральна баня в Софії, Художня галерея в Бугасі.

Релігійним паломникам та туристам надається можливість відвідати відомі монастирі та храми - висічений із скелі монастир Аладжа, Рильський і Бачковский монастирі, Боянська церква біля гори Вітоші та печерні церкви Іваново. У Софії є знаменита давня мечеть Баня-Баші.

Крім цього, в Болгарії безліч природних та археологічних заповідників, печер, фракійських гробниць. Долина троянд, озера Бургаса та острів св. Анастасії - продовжувати цей список можна ще дуже довго. Відпочинок в будь-якому з курортних міст Болгарії залишить незабутні враження.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар