lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Для чого потрібні кисневі маски в літаку, як правильно ними користуватися

Навіщо в літаку кисневі маски?

«У разі зменшення тиску в салоні, з верхньої панелі випадуть кисневі маски. Одягніть спочатку маску на себе, і тільки потім допоможіть це зробити іншим. »

Ми стільки разів чули цю фразу, що вже знаємо напам'ять. Однак, насправді ці загадкові пристрої використовуються вкрай рідко. Так для чого потрібні кисневі маски в літаку, за яких обставин вони випадають і скільки кисню містять?

На висоті, на якій літають пасажирські літаки, повітря розріджене і рівень кисню дуже низький. Завдяки спеціальній техніці, в салоні штучно підтримується тиск, еквівалентний висоті 2000 метрів над рівнем моря. Для порівняння, це висота, на якій розташовані Мехіко і Богота.

Зміна рівня тиску - це серйозна і потенційно небезпечна проблема. Якщо розгерметизація салону відбудеться раптово, скажімо, в результаті вибуху, це може знищити літак. На щастя, переважна більшість випадків декомпресії відбувається в результаті більш легких ушкоджень, що дають екіпажу час для маневру.

Навіщо в літаку кисневі маски, як правильно ними користуватися

Як тільки тиск в салоні падає нижче певного порогу, кисневі маски випадають автоматично. Погана новина в тому, що кисню в них вистачає лише на 12-15 хвилин. А хороша - зазвичай цього часу пілоту досить, щоб опустити літак на безпечну висоту, приблизно 1000 метрів. Тому, якщо випали кисневі маски і літак почав різко втрачати висоту - це не тому, що він падає, а тому, що екіпаж робить те, що повинен.

Що буде, якщо не одягнути кисневу маску?

У лічені секунди після розгерметизації салону у пасажирів починається гіпоксія (нестача кисню в організмі). Її симптоми - запаморочення, легка нудота і ... почуття ейфорії. Звичайно ж, воно оманливе, і в цьому полягає головна небезпека.

Багато пасажирів, які пережили авіакатастрофу, розповідали, що в перші секунди їм здавалося, що все добре, і вони не потребують кисню. Насправді ж, у літаку, що різко знижується, пасажир має не більше 18 секунд «необхідної свідомості». Якщо за цей час організм не отримає необхідного йому кисню, це може викликати пошкодження мозку або навіть смерть. Тому не варто зволікати з одяганням кисневої маски в літаку.

І, нарешті, звідки береться кисень. Якщо бути точним, це не зовсім кисень в звичайному розумінні, як, наприклад, в балонах для дайвінгу. Кисневі резервуари занадто важкі та громіздкі, тому в літаку використовується більш складна система.

Панель над кожним сидінням містить коктейль з хімічних речовин, які при згорянні виділяють кисень. Як правило, це перекис барію, хлорат натрію, хлорат калію, а також деякі складові піротехнічних виробів. Потягнувши маску на себе, ви активуєте хімічний процес, який неможливо перервати або зупинити, поки все не згорить (близько 12-15 хвилин, як було сказано вище).

Якщо раптом відчуєте запах гару - не лякайтеся, це не пожежа, а наслідки хімічної реакції. Чи безпечна вдихувана суміш? Відносно. Є шанси разом з киснем вдихнути невеликі частинки хімічного пилу. Однак, в порівнянні з гіпоксією, це менша з бід ...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар