lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Медична страховка для виїзду за кордон | Світ туризму

Медична страховка для виїзду за кордон

Лікування - дороге задоволення, особливо за кордоном. Захворівши на відпочинку, можна запросто збанкрутувати. Тому сьогодні ми навчимося правильно користуватися таким ефективним інструментом, як страховка.

Що таке медична страховка і для чого вона потрібна

Туристи-початківці помилково вважають, що медична страховка - це турбота туристичної агенції та «необхідне зло», без якого їх не випустять за кордон. Тому просто оплачують її у складі пакетного туру, не вникаючи в деталі. А ось досвідчені мандрівники стверджують, що страховка - це найважливіша складова майбутньої поїздки.

Судіть самі. Виклик лікаря в Європі обійдеться в 300 євро, комп'ютерна томографія - 600 євро, лікування нападу гастриту - 1500 євро ... Наше завдання - перекласти ці витрати на плечі страхової компанії. Причому, зробити це потрібно грамотно, щоб вона не змогла відкрутитися від виплат, як часто буває.

Дотримуючись порад все тих же досвідчених туристів, варто відмовитися від покупки стандартної страховки в рамках пакетного туру. Найчастіше це просто викинуті гроші, оскільки вона не враховує специфіки вашого відпочинку. До того ж, оформлення «напряму», через страхову компанію, може обійтися навіть дешевше.

Оформлення медичної страховки

Спочатку потрібно підібрати надійну страхову компанію. Це легко зробити на підставі відгуків реальних туристів, знайдених на тематичних блогах і форумах. Віддавайте перевагу великим міжнародним компаніям. В ідеалі, її філії повинні бути як в Україні, так і в країні призначення. Якщо представництва обраної компанії немає у вашому місті - не турбуйтеся. Більшість з них дозволяє оформити страховку онлайн, що відніме у вас 20-30 хвилин.

Врахуйте, що, крім фірми-страховика і лікувального закладу, існує ще й третя сторона - сервісна компанія або асистанс. Саме вона є посередником між ними і буде вирішувати всі питання, пов'язані з вашим лікуванням у країні перебування. Тому варто відразу уточнити в страховій фірмі, з якими сервісними компаніями вона співпрацює, і поцікавитися відгуками про них.

Медична страховка для виїзду за кордон обов'язкова не для всіх країн. Без неї вам не відкриють Шенгенську візу, однак для поїздки в Канаду, Ізраїль, Туреччину, Таїланд, наприклад, її можуть і не вимагати. Це не означає, що страховка не потрібна. Туреччина, як раз, лідирує в антирейтингу за кількістю страхових випадків. Просто потрібно врахувати вартість медицини в обраній країні і, виходячи з цього, вибирати оптимальну суму страховки.

Для багатьох популярних напрямків, як Єгипет, Туреччина, Туніс, може вистачити і 15 000 доларів, а ось мінімальна сума для країн Євросоюзу - 30000 євро. Японія, США, Австралія обійдуться ще дорожче - 50 000 доларів. Більшість страхових компаній обмежують максимальну суму виплати в межах 60000 доларів.

Базова страховка включає мінімальний набір випадків, при яких ви зможете нею скористатися, і масу обставин, коли вам буде відмовлено у виплаті. Так, це станеться, якщо шкоди здоров'ю завдано в результаті:

  • травм, отриманих у стані сп'яніння (алкогольного чи наркотичного);
  • спроби самогубства або умисних дій, що призвели до травм;
  • порушення законів країни перебування;
  • заняття екстремальними і активними видами спорту;
  • загострення хронічних захворювань.Заняття сноубордом

Тому слід відразу уточнити, що вас цікавить розширена медична страховка для виїзду за кордон, і включити в неї додаткові пункти.

Якщо плануєте займатися активним відпочинком (кататися на лижах, лазити по горах, пірнати з аквалангом), то необхідно додати це в поліс. Також окремим пунктом слід врахувати загострення хронічних хвороб (якщо такі є).

Звісно, кожен з таких пунктів збільшить кінцеву ціну страховки. Для порівняння, якщо базовий поліс обійдеться в 1,5-2 USD за день, то розширена медична страховка - 3-4 долари. Погодьтеся, це мала плата за дійсно безтурботний відпочинок. На тлі пов'язаних з поїздкою витрат, це не така велика сума. А порівняно з потенційними витратами на самостійне лікування за кордоном, так взагалі дрібниця.

Страховий поліс з франшизою обійдеться дешевше, проте він передбачає певну суму, яку, після виникнення страхового випадку, вам доведеться сплатити самостійно. Оскільки ми вирішили, що економити на страхуванні не варто, то краще оформляти поліс без франшизи.

Стандартною медичною страховкою для виїзду за кордон вважається сервісний поліс, коли компанія відразу ж оплачує всі послуги, пов'язані з лікуванням. Але вам можуть запропонувати й інший варіант, компенсаційний поліс. У цьому випадку ви лікуєтеся за свої гроші, а по приїзду вам компенсують всі витрати. Незручність такого варіанту очевидна, тому варто відмовитися.

Що робити у випадку хвороби

На виданому вам страховому полісі буде вказаний телефон сервісної компанії. Радимо відразу ж записати його собі в мобільний (разом з номером поліса), оскільки навряд чи ви будете носити з собою договір в аквапарк, на джип-сафарі, та в інші місця, де найчастіше і відбуваються нещасні випадки. Якщо це сталося - відразу ж телефонуйте на вказаний номер.Лікування за кордоном

Швидше за все, з вами говоритимуть російською, чи навіть українською, тому не варто боятися труднощів перекладу. Будьте готові назвати страхову компанію і номер поліса, після чого розповісти, що сталося і де ви знаходитесь. Якщо випадок серйозний - вам відразу ж викличуть швидку допомогу і відвезуть до лікарні. Якщо ж ви в змозі пересуватися і час терпить - то вам скажуть, в яку клініку їхати на безкоштовний прийом, або ж викличуть лікаря до вас.

Якщо вас не влаштовує запропонований асистансом лікувальний заклад, ви можете вибрати будь-яку іншу клініку. Тоді всі витрати вам доведеться сплатити самостійно, а потім вже чекати їх відшкодування від страховика. Йому потрібно буде пред'явити:

  • довідку з клініки на фірмовому бланку, в якій вказано діагноз та ім'я лікаря, що його поставив;
  • детальний опис усіх пройдених медичних процедур;
  • квитанцію про оплату послуг;
  • рецепти на медикаменти (якщо виписувалися) і чеки на них, з аптеки.

Розгляд зазвичай триває пару місяців, і далеко не факт, що буде прийнято позитивне рішення. Вам можуть відмовити як на підставі відсутності якогось документа, так і просто через нерозбірливий почерк лікаря. Тому, якщо є можливість, краще робіть так, як каже асистанс, інакше можна залишитися без компенсації.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар