lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Монастир Острог в Чорногорії - огляд, історія, цікаві факти

Монастир Острог в Чорногорії

Монастир Острог без перебільшення вважається головною визначною пам'яткою Чорногорії і багатьма визнається, як третя за значенням християнська святиня в світі, після Голгофи та Гробу Господнього.

Безліч туристів і паломників їдуть сюди з різних країн, щоб відчути неповторну атмосферу чуда, яке допомагає зцілити як фізичні хвороби, так і душевні недуги.

Історія монастиря Острог

До ХVII століття це була невелика, нікому не відома, печера в однойменній горі, яку облюбували монахи-відлюдники. Навряд чи тоді вони могли припустити, що їх самітництву скоро прийде кінець і це місце стане однією з найпопулярніших визначних пам'яток Чорногорії.

Справжня ж історія монастиря Острог починається з того часу, як тут з'явився митрополит Захолмський, якого звали Стоян Петрович Йованович, пізніше відомий як святий Василь Острозький. Він народився 28 грудня 1610 у дуже побожній сім'ї, з дитинства виконував заповіді Божі, чим заслужив повагу і шану. Завдяки, зокрема, його старанням, печери були розширені і перетворилися на те, що ми знаємо зараз як монастир Острог.

За легендою, після смерті, Василь кілька разів приходив уві сні до одного з ченців з проханням відкрити його могилу. Коли ченці, нарешті, розкопали місце поховання, то знайшли тіло без будь-яких слідів розкладання, яке виділяло запах базиліка, а кольором було схоже на бджолиний віск.

Чорногорія, монастир Острог
Це було перше свідчення того, що Василь Острозький був дійсно святим. А трохи пізніше, на місці його смерті, прямо серед каменів проросла виноградна лоза, яка і сьогодні радує ченців солодкими плодами, незважаючи на повну відсутність природних і кліматичних умов.

Де знаходиться монастир Острог

Перше враження зустрічає мандрівників ще по дорозі до монастиря, оскільки видно його дуже здалеку. Не бачачи цього на власні очі, важко навіть уявити собі храм, розміщений на практично прямовисній скелі. Ще важче повірити, що це творіння рук людських, а не Божественне втручання.

Острозький монастир розташований на висоті 900 метрів над рівнем моря, над мальовничою долиною річки Зета. Виїхавши на трасу Подгоріца - Нікшич, треба проїхати до вказівника на Богетичі, від якого залишиться подолати ще приблизно 8 км.

Спочатку дорога піднімається круто вгору, і через кілька кілометрів ми досягаємо нижньої частини комплексу, де розташована церква Святої Трійці, відбудована в 1824 році, а також келії для 12 ченців і прочан, які вміщають до 300 осіб. У церкві зберігаються руки мученика Станко. Юний пастор публічно заявив турецьким загарбникам Чорногорії, що є християнином і відмовився випускати з рук хреста, за що йому їх відрубали.

Далі починається найнебезпечніша ділянка дороги до монастиря (близько 5 км), яка веде до його верхньої частини. Це суцільний серпантин, який проходить по краю глибокої прірви, причому відбійники є далеко не скрізь, тому недосвідченим водіям не варто спокушати долю, краще поїхати на автобусі.

Острозький монастир в Чорногорії
Місцеві монахи стверджують, що небезпечна дорога знаходиться під заступництвом засновника монастиря, Василя Острозького, і на ній жодного разу не траплялися ДТП з серйозними наслідками. Однак самі вони вважають за краще піший маршрут, по якому напівтаємними стежками можна дістатися від нижньої частини до верхньої за півгодини.

Що подивитися в монастирі Острог

Верхній Острог - особливо вражаюча частина монастиря. Тут розташовані дві церкви. Перша, Введенська, площею трохи більше 10 метрів, де Василь провів останні 15 років земного життя, дотримуючись посту та в молитві, поки не помер 29 квітня 1671 року. Саме тут зберігаються його чудодійні мощі, до яких люди йдуть безперервним потоком, хто заради зцілення, а хто - загадати бажання. Для цього треба записати його на папері і сунути його в тріщину в скелі. Кажуть, збувається ...

Інша церква, Хрестовоздвиженська, в якій зберігаються не менш важливі реліквії Чорногорії. Перш за все, це ланцюги, залишені на пам'ять про чудесне зцілення безнадійно хворого на сказ. Його привели в монастир Василя Острозького закованим, а після зцілення мощами залишили непотрібні ланцюги тут, щоб люди пам'ятали про це чудо.

Чорногорія, монастир Острог, фото
Також тут знаходиться снаряд, який потрапив до церкви при бомбардуванні в лютому 1942 року. Потрапивши в стіну церкви, він не вибухнув, а просто розпався навпіл. Згодом військові експерти підтвердили, що снаряд був повністю справним і перешкодити йому розірватися могло лише диво ...

Неподалік знаходиться джерело зі святою водою, цілющі властивості якої визнають навіть затяті атеїсти.

Найбільше відвідувачів тут буває в день святого Василя і в день Успіння Богородиці, коли кількість паломників сягає 20000. Сюди також приносять одяг тяжкохворих людей, які не мають можливості самостійно дістатися до Чорногорії, до монастиря Острог. Кажуть, якщо одяг переночує біля мощей, то він набуває цілющих властивостей.

Монастир Острог вважається чи не єдиним в світі храмом, куди масово їдуть не тільки християни, але й паломники інших релігій. Вважається, що святі мощі Василя Острозького зцілюють всіх, хто приходить до нього з вірою.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар