lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less На якій висоті літають літаки | Світ туризму

На якій висоті літають літаки

Піднімаючись в небо, ми часто хочемо подивитися в ілюмінатор на Землю, що залишилась далеко внизу, але бачимо лише хмари. Напевно, кожен пасажир, в такі моменти, задавався питанням, на якій висоті літають літаки, і чому...

Ледве набравши висоту, з динаміків лунає довгоочікуване: «Вас вітає капітан, ми знаходимося на десяти тисячах метрів, за бортом - мінус п'ятдесят, можна розстебнути ремені, скоро будуть годувати...» А чи правду сказав пілот - відомо лише йому. Адже, насправді, більшість лайнерів літають не на фіксованій висоті, а в проміжку, між 9 і 12 км.

Від чого залежить висота польоту літака

Вибір ешелону (умовної висоти, на якій проходить політ) визначається безліччю факторів. Насамперед, це технічні характеристики і вага пасажирського літака. Грають роль також погода, тривалість і навіть напрямок рейсу. Згідно з правилами вертикального ешелонування, рейси в західному напрямку займають парну висоту (30, 32, 34 тисячі футів, наприклад), а на Схід - непарну (31, 33, 35 тисяч футів).

Те, на якій висоті летить пасажирський літак, залежить не від капітана, а від диспетчерської служби. Саме вона розраховує оптимальну висоту для кожного рейсу. У позаштатних ситуаціях (небезпека турбулентності або грозова хмара за курсом) пілоти зобов'язані координувати свої дії з диспетчером. Намагаючись самовільно обійти перешкоду, можна вийти за межі свого ешелону і створити загрозу зіткнення з іншим бортом.

Оптимальна висота польоту літаків

Як ми з'ясували, оптимальний ешелон у всіх рейсів різний, а 10 000 метрів - середня висота польоту пасажирського літака. Чому ж саме ця цифра? Причин тому декілька.

  1. Чим більша висота, тим менша щільність повітря. Відповідно, зменшується лобовий опір, а значить, і витрата палива. Однак, після 12 000 м ситуація змінюється: повітря стає занадто розрідженим і для спалювання палива не вистачає кисню, тому літак починає «провалюватися».
  2. Сучасні реактивні двигуни потребують потужного охолодження. -50°C за бортом підходить для цього ідеально.
  3. Не кожний птах долетить до середини Дніпра на висоту 10 000 метрів. Відсутність пернатих - ще одна причина, чому літаки літають на великій висоті.
  4. Пролітаючи над хмарами, літак не так сильно залежить від погодних умов і таких явищ, як гроза, дощ, сніг, град...
  5. У разі виникнення нештатної ситуації, пілоти мають більше часу на прийняття рішення і здійснення необхідних маневрів для безпеки, ніж на висоті 2 000 м, наприклад.

Читайте також: Чому в літаках немає парашутів

Слід зазначити, що все вищезгадане справедливо саме для більшості сучасних міжнародних лайнерів, крейсерська швидкість яких не перевищує 1000 км/год. Однак, вже в недалекому майбутньому ми побачимо надшвидкісні рейси, для яких 10 000 м не будуть межею. Тоді відповідь на питання, на якій висоті літають літаки, буде вже дещо іншою...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар