lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Найбезпечніші місця в автобусі | Світ туризму

Найбезпечніші місця в автобусі

Останнім часом дещо зросла кількість аварій за участю туристичних автобусів, тож це змусило багатьох мандрівників замислитися над тим, як не стати їх жертвою. Тому сьогоднішній матеріал буде присвячений тому, як вибрати найбезпечніші місця в автобусі.

Для початку слід, мабуть, заспокоїти тих, хто вже зібрався відмовитися від автобусних турів. Не варто піддаватися паніці, це навіть не тенденція, а всього лише сезонний сплеск, пов'язаний з тим, що серпень - традиційний пік сезону. Відповідно, завантаження велике, водіїв не вистачає, працюють вони найчастіше по 12-15 годин на добу і просто засинають за кермом.

В принципі, автобус вважається досить безпечним видом транспорту. Через свій розмір і вагу, зустрічі з менш габаритними побратимами, типу легковиків, його не лякають. Реальну загрозу становлять лише вантажівки і втрата керованості, яка може бути викликана чим завгодно і небезпечна перекиданням. Навіть за найгірших обставин жорсткі стійки корпусу досить надійно захищають пасажирів, особливо тих, хто завбачливо вибрав найбезпечніші місця в автобусі.

Превентивні заходи

Більшість міжнародних автобусів обладнані ременями безпеки, які багато пасажирів чомусь ігнорують. А даремно. Адже їх використання в кілька разів знижує ймовірність отримання серйозних травм під час зіткнення.Місця в автобусі

Огляньте аварійні люки і запасні виходи. Щоб не здатися параноїком і не сіяти паніку, зробіть це непомітно для сусідів. Повірте, в критичній ситуації вам буде ніколи розглядати інструкцію біля люка, а «висмикнути шнур і видавити скло» легко тільки в теорії.

Документи і гроші в подорожі потрібно завжди тримати при собі. Це аксіома, яку знають всі. А ось ретельно підготовлену вдома туристичну аптечку чомусь кидають на саме дно валізи, яка, звісно, лежить у багажнику. А, між іншим, навіть елементарний бинт або джгут, що знаходиться під рукою в разі аварії, може врятувати чиєсь життя. Тому возіть аптечку в ручній поклажі.

Де ж найбезпечніші місця в автобусі?

Під час лобового удару, який вважається найпоширенішим і найнебезпечнішим, найменше шансів вижити у пасажирів перших рядів, тому їх відразу відкидаємо. Особливо слід уникати місця праворуч від водія. По-перше, у величезне лобове скло часто влітають сторонні предмети і осколки летять просто на вас. По-друге, при аварії ви будете першим претендентом на виліт через все те ж скло. І, по-третє, у критичній ситуації, коли водій зрозуміє, що зіткнення неминуче, він інстинктивно буде відводити удар від себе, підставляючи під нього вас. З цієї ж причини, єдино безпечними місцями в передній частині автобуса вважаються крісла позаду водія. Якщо вони, до того ж, розташовані спинками вперед - так це взагалі шикарний варіант, з точки зору безпеки.Подорож автобусом

Наступний за «популярністю» - удар ззаду. Добре, якщо це буде «Таврія», а якщо вантажівка чи кран зі стрілою? Тому, для перестраховки, відкидаємо, як небезпечні, не тільки місця на останньому ряду, а всю "корму" (3-4 ряди сидінь). На додаток до цього, задні місця не можна назвати не лише безпечними, але й комфортними. Там найбільше відчувається кожна ямка і, до того ж, потрапляють вихлопні гази.

Таким чином, у нас залишається середина салону. Але не будемо забувати про ймовірність бокового удару. З якого боку більше шансів його отримати? Правильно, з боку проїжджої частини, тобто, ліворуч. Хто постраждає в першу чергу? Звичайно ж, ті пасажири, що сидять біля вікна.

Ось так, методом виключення, ми і вирахували, які місця в автобусі найбезпечніші. Такими є всього кілька сидінь, розташованих в середині салону, праворуч від проходу. Навіть якщо, за неймовірним збігом обставин, удар припаде саме в правий бік автобуса, у вас буде додатковий захист у вигляді більш допитливого пасажира, який віддав перевагу милуванню пейзажами за вікном, на шкоду власній безпеці.

Додатковим бонусом цих місць можна вважати те, що, при втраті керованості, коли автобус кидає в різні боки, амплітуда тут буде мінімальною. А значить, у вас буде більше шансів «утриматися в сідлі», ніж у пасажирів передньої і задньої частини, які будуть літати салоном. А якщо автобус великий і посередині є додаткові двері - вважайте, що це джек-пот. Тому що зайняти найбезпечніше місце в автобусі - це тільки пів-справи, потрібно ще зуміти швидко вибратися з нього в разі аварії.

Якщо зіткнення неминуче ...Автобусна аварія

Перша ознака наближення катастрофи - автобус починає зміщуватися у бік узбіччя або зустрічної смуги. Найперше, потрібно гукнути водія, чи він не заснув. Якщо ні - значить, він уже бачить загрозу і намагається її уникнути. За лічені секунди вам потрібно встигнути згрупуватися і прийняти найбільш безпечне положення.

Злегка нахиліться вперед і упріться ледь зігнутими в ліктях руками в спинку переднього сидіння. Голову нахиліть до рук, якомога ближче. Ногами упріться в підлогу, намагаючись при цьому не сильно засовувати їх під переднє крісло. Саме в такій позі у вас найбільше шансів вижити і не отримати серйозних травм.

Якщо автобус «встояв на ногах» і залишився цілим - вважайте, що відбулися легким переляком. Якщо ж він лежить на боці або даху - найцікавіше ще попереду. У будь-який момент може спалахнути пожежа і за лічені хвилини салон перетвориться на попелище. Не потрібно піддаватися загальній паніці і ломитися в заблоковані двері, створюючи тисняву.

Пам'ятаєте, на самому початку ми оглядали аварійні виходи і люки? Ось тепер саме час ними зайнятися. Якщо і вони не піддаються - потрібно розбити скло. Тільки не намагайтеся зробити це ногою або, тим більше, рукою, як це роблять у кіно. В кращому випадку - даремно втратите час, в гіршому - травмуєтеся. Якщо аварія була дійсно серйозною (а, судячи з обставин, так воно і є), то, озирнувшись, ви знайдете шматки поручнів, уламки стійок або інші важкі металеві предмети. Ними і лупіть щосили по склу, попередньо заплющивши очі.

Допоможіть вибратися пораненим, відійдіть на недосяжну в разі вибуху дистанцію, і чекайте рятувальників, розмірковуючи про те, що ваша подорож на самому безпечному місці в автобусі могла закінчитися значно гірше ...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар