lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Найбезпечніший вид транспорту | Світ туризму

Найбезпечніший вид транспорту

Боїтеся літати, віддаючи перевагу автомобілю чи поїзду? Даремно. Сьогодні ми визначимо найбезпечніший вид транспорту на підставі сухої статистики, яка, як виявилося, має мало спільного з нашими страхами.

Ми не дарма почали зі страхів, адже саме вони наочно показують, якою мірою наші емоції і домисли можуть переважати над фактами і здоровим глуздом. Не випадково абсолютно всі соціологічні опитування дають приблизно однаковий результат. Найбезпечнішим видом транспорту люди вважають поїзд, на другому місці автомобіль, ну і найнебезпечнішим, звичайно ж, літак. А ось уперта статистика дає дещо інші результати.

У світі існує кілька методик підрахунку смертності в різних видах транспорту. Найбільш точна і поширена - співвідношення загиблих на відрізок пройденого шляху. Відправною точкою прийнято вважати 100 млн миль (160 млн кілометрів). Правда, виходячи з цієї статистики, найбезпечніший вид транспорту - космічний. Адже за всю його історію сталося всього три аварії, а відстані були пройдені колосальні. Однак, космічний туризм - це перспектива хоч і недалекого, але майбутнього, тому ми розглянемо більш поширені засоби пересування.

Авіаційний транспортЛітак

Аерофоби, спеціально для вас: літак - найбезпечніший вид транспорту. На 100 млн миль гине 0,6 чоловік. Якщо взяти за приклад минулий рік, то у всьому світі трапилася 21 авіакатастрофа. З них 10 - вантажні судна, 11 - пасажирські. Загалом загинуло 990 чоловік, 298 з яких - жертви збитого сепаратистами Боїнга. Це менше, ніж кількість загиблих велосипедистів, і навіть менше, ніж людей, загиблих за рік від «рук» ослів.

Усього за рік було здійснено близько 33 млн авіарейсів. В середньому, на 1 млн вильотів трапляється одна авіапригода. При цьому слід врахувати, що більшість з них припадає на невеликі приватні літаки. Тому ймовірність загинути в катастрофі звичайного пасажирського рейсу вкрай мала, 1/8 000 000. Навіть літаючи щодня, буде потрібно 21 тисячоліття, щоб потрапити-таки на той нещасливий рейс, який зазнає катастрофи.

Міф про те, що при авіакатастрофі немає шансів вижити, теж має мало спільного з реальністю. Літальні апарати проектуються людьми, які не з чуток знають про аеродинаміку і силу тяжіння. Тому для того, щоб з розмаху ляпнутись об землю з висоти 10 000 км, потрібно дуже сильно постаратися.

Звернемося знову до статистики. За останні 20 з гаком років у США відбулося близько 500 авіапригод. Кількість загиблих у них склала всього 5% від загальної кількості пасажирів, що знаходилися на борту в момент аварії. Навіть якщо відкинути дрібні інциденти і проаналізувати лише серйозні катастрофи з ударами об землю, розломом корпусу літака і пожежами, то кількість тих, що вижили в них, становить приблизно 50%.Поїзд

Залізничний транспорт

За статистикою, це найбезпечніший вид наземного транспорту. Смертність в результаті аварій поїздів становить 0,9 пасажирів на 160 млн км. Звучить неймовірно, враховуючи те, з якою швидкістю пересуваються надсучасні потяги. Однак, з цифрами не посперечаєшся. При цьому, в значній мірі загальносвітову статистику псують такі країни, як Індія, де поняття техніки безпеки має вельми специфічне значення.

Автомобільний транспортАвтомобіль

На 160 млн км пройденого шляху в ДТП гине 1,6 чоловік. Згідно з цією статистикою, автомобіль можна сміливо віднести до найбільш небезпечного виду транспорту. Щороку на дорогах світу гине близько 1,2 млн осіб, що в тисячу разів більше, ніж в авіакатастрофах. Таким чином, у вас більше шансів потрапити в ДТП на шляху до аеропорту, ніж загинути в самому літаку. Причому, ці цифри стосуються тільки чотириколісного транспорту. Якщо говорити про мотоцикли та мопеди, то там смертність в рази більше: 42 людини на 160 млн км.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар