lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Найбільш сонячні міста світу | Світ туризму

Найбільш сонячні міста світу

Взимку кожен мріє про тепло і літо. У пору зимово-весняної хандри практично всі з нас уявляють себе в теплих краях, там, де цілий рік світить сонце, а небо постійно блакитне. Де ж є такі місця? Сьогодні ми відвідаємо найбільш сонячні міста світу.

Всупереч розповсюдженій думці, такі місця знаходяться не тільки на екваторі і в Африці, вони є на всіх континентах. Але, перш, ніж перейти до їх огляду, слід зазначити, що існує дві методики підрахунку кількості сонячних днів на рік.

Методики підрахунку сонячних днів

Перша - за процентним співвідношенням. Вченими було підраховано максимальну кількість денних годин, коли сонце може освітлювати ту чи іншу місцевість. Ця цифра становить 4456 годин на рік. Відповідно, віднявши від цієї цифри кількість похмурих годин, ми отримаємо точне число сонячних. Скажімо, якщо в певному місті сонце світить 2228 годин на рік, то відсоток його «сонячності» становить 50%.

Друга методика менш точна, вона вимірюється кількістю днів на рік, в які переважно було сонячно, а не похмуро. Поняття досить розпливчасте, як ви розумієте ...

Враховуючи існування двох методик, а також клімат, який постійно змінюється, не дивно, що найбільш сонячні міста світу постійно міняються місцями в рейтингу. Однак лідери вже котрий рік залишаються незмінними.Найбільш сонячні міста світу

Америка

США, звичайно ж, не можна назвати найсонячнішою країною в світі, але одне з тамтешніх міст цим відзначилося. Звання найбільш сонячного міста світу належить (і це офіційний рекорд, занесений у Книгу Гіннесса) місту Юма, штат Арізона. Тут на рік буває цілих 325 сонячних днів (або 4050 годин, що становить 93%) з температурою за +32, опади вкрай рідкісні, а світловий день складає цілих 11 годин.

Поряд з Юмою, сонячним і дуже жарким містом планети вважають і її сусіда, місто Фенікс, а також Лас-Вегас, в штаті Невада. Тривалість світлового дня тут більше 10 годин на добу, а клімат дуже сухий.

З американських континентів можна ще виділити центральну частину, а саме Кариби. Наприклад, на Ямайці сонце світить практично цілий рік, погода завжди тепла і привітна. Також виділяється на загальному тлі місто Істапа, в Мексиці.

Європа

На європейському континенті найбільш сонячні міста знаходяться в країнах Середземномор'я, а саме в Іспанії, Італії та на Кіпрі, де сонце світить близько 320 днів на рік! У рекордсмени потрапили, звичайно ж, найбільш південні, як Нікосія на Кіпрі і Малага в Іспанії. А найбільш сонячне місто Європи - італійська Фоджа (регіон Апулья). У всіх цих містах сонце світить не менше 9 годин на день. Південна Іспанія, а саме Андалусія, славиться тим, що тут близько 10 місяців в році світить яскраве сонце, а погода круглий рік тепла або жарка. Додаткове захоплення викликає гарна природа.

До найбільш сонячних країн Європи відносяться також Греція (Салоніки, Афіни, Александруполіс) та Ізраїль (Хайфа, Тель-Авів). Тут кількість сонячних днів у році наближається до 310.

Африка

З африканських країн похвалитися своєю сонячністю може Єгипет, особливо його південь, місто Асуан. Це місто знаходиться поряд кордону з Суданом, світловий день тут також триває більше 10 годин, кількість сонячних днів на рік становить понад 90 відсотків. Оскільки клімат на півдні Єгипту дуже сухий, рослинність зустрічається тільки уздовж річки Ніл, що сприяє відсутності випарів і хмар. Найбільш сонячні міста світу

Літня температура в Асуані коливається в межах 40-50 градусів вдень, а зимова не опускається нижче +25. Південна частина Єгипту і весь Судан можна вважати однією з найбільш посушливих зон на планеті. Відсутність родючого ґрунту, брак води і цілорічне сонце роблять ці місця не тільки найспекотнішими і найсонячнішими у світі, але й дуже важкими для проживання.

Азія

Аравійський півострів, Середній Схід, звичайно ж, теж загальновідоме сонячне місце на планеті. Арабські Емірати і Саудівська Аравія можуть похвалитися тим, що у них практично цілий рік ясне сонячне небо, за винятком якихось пари-трійки днів.

Далекий схід, а саме Індонезія, пишається тим, що у них більше 300 днів у році яскраво світить сонце, погода практично завжди спекотна або тепла. Цей екзотичний куточок планети, зі своїми пляжами і синім небом, назавжди підкорює серця туристів, які мріють жити, або хоча б відпочивати, не в спекотній пустелі, а в сонячній країні з гарною зеленою природою.

Поруч з Індонезією погрітися на сонечку можна в Сингапурі. Ця дивовижна східна країна з сучасними технологіями і швидкозростаючим прогресом привертає величезну кількість туристів, які в захваті саме від погоди та клімату. Можна не турбуватися про затяжні зливи або похмуре небо, Сингапур - ще одна країна вічного літа!

Австралія

Австралія, континент, який на 75 відсотків складається з пустелі, не може похвалитися великою кількістю спекотних і сонячних днів, як його африканські пустельні брати, оскільки тут випадає велика кількість опадів. Тим не менш, сонця на цьому материку теж достатньо.Найбільш пасмурні міста світу

Крім самих сонячних міст світу, існують і інші місця, де сонце - рідкісний гість. Похмурі і дощові міста знаходяться також на всіх континентах. Наприклад, Лондон або Санкт Петербург практично завжди похмурі, сонця тут не дочекаєшся, але буває і гірше.

Найбільш дощовим містом у світі визнано колумбійську Буеновентуру, дощ там ллє практично постійно. Жителі звикли до постійної води навколо, відсутності сонця та мінливої хмарності. Похмуре небо практично завжди спостерігають жителі тропіків, багатьох океанських островів і країн, таких як Ліберія, Самоа, М'янма, Папуа-Нова Гвінея. Жителі цих країн, а особливо деяких міст не тільки не бачать сонця, а й страждають від постійних потопів.

Звичайно ж, дуже мало сонця світить у північних країнах. Навіть якщо на крайній півночі є полярний день, який може тривати місяці, толку від цього мало, оскільки погода дуже холодна.

Тим, хто дуже любить сонце і втомився чекати свого літа, обов'язково потрібно влаштувати собі свято у вигляді поїздки в сонячну і теплу країну, туди, де можна забути про дощі, хмари і сіру депресію. А таких місць, як з'ясувалося, на нашій планеті дуже багато!

Коментарів ще немає.

Залишити коментар