lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Найбільші національні парки світу | Світ туризму

Найбільші національні парки світу

На нашій планеті багато приголомшливих місць, які століттями зберігають свою первозданну красу, незважаючи на всі спроби людини зруйнувати її. Такі місця збереглися, в основному, у вигляді заповідників, до яких належать і найбільші національні парки світу.

Національний парк Бвінді

Площа заповідника - 331 кв км, він самий «маленький» серед найбільших національних парків світу. Знаходиться він у джунглях, на південному заході Уганди. Мандрувати ним можна виключно пішки. Складається з гірських та рівнинних лісів, входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Цей національний парк - одна з найбільших екосистем Африки. Тут проживає близько 340 горил (практично половина їх популяції), 120 видів ссавців, 346 видів птахів. Бвінді знаменитий екзотичними метеликами, яких тут більше 200 видів. Багатогранна і фауна - 163 типу дерев і понад сто видів папоротей ростуть на землях заповідника.

Національний парк Сноудонія

Знаходиться у Великобританії, на півночі Уельсу. Названий на честь найбільш високого місця Уельсу - гори Сноудон (1085 метрів). Створено в 1951 році. Його площа - понад 2 тисячі кв км. У Сноудонії живе понад 26 000 чоловік, серед яких більшість — персонал заповідника, і щорічно її землі відвідують понад 6 мільйонів туристів.

На території одного з найбільших національних парків світу є понад 2000 км відкритих пішохідних стежок, а також 260 км стежок для піших і кінних прогулянок. На вершину гори Сноудон можна добратися як на фунікулері, так пішохідною стежкою довжиною 13 км. Через Сноудонію також пролягає кілька екскурсійних залізничних маршрутів.Найбільші національні парки світу

Єллоустонський національний парк

Один з найбільших і найстаріших національних парків світу був заснований ще в 1872 році в американських Скелястих горах. Перш за все, відомий своїми геотермальними джерелами, гейзерами і виверженнями. Щорічно його відвідує близько 3 млн. туристів, для яких тут створені всі умови.

Читайте також: Найвеселіші міста світу

На величезній площі національного парку можна побачити річки, озера, печери, гори, каньйони, і навіть вулкан. Тут росте майже 2000 видів рослин. Не менш різноманітна тутешня фауна: 311 видів птахів, близько 60 видів ссавців, серед яких вилороги, лосі, олені, ведмеді гризлі, бізони ...

Національний парк Серенгеті

Один з найвідоміших і найбільших національних парків світу, який розташований в Танзанії, вважається чи не найбільш цілісної екосистемою світу. Найстаріший заповідник Африки був створений у 1929 році. Його територія - майже 15 тисяч кв км.

У національному парку мешкає понад 3 млн великих тварин і близько 500 видів птахів. Також Серенгеті славиться щорічними міграціями понад мільйон антилоп гну, двохсот тисяч газелей і зебр - за час переселення тварини долають понад 3 тисячі км.

Національний парк Крюгер

Національний парк імені Крюгера - уособлення африканської дикої природи. Один з найбільш улюблених серед мандрівників заповідник (понад мільйон гостей на рік) приносить досить непоганий прибуток. Заснований в 1898 році, парк є найстарішим в ПАР, він розташований в північно-східній частині держави. Його протяжність - 340 км, загальна площа - 19 тисяч км. кв. Формується з трьох частин, розташованих між річками Сабі і Оліфантс. Внесений до бази спадщини ЮНЕСКО.

Заповідник імені Крюгера може похвалитися одним з найцікавіших сафарі в світі. Найбільше тварин можна побачити в центральній частині величезного національного парку. Тут вам можуть зустрітися бегемоти, жирафи, слони, леопарди, крокодили, білі носороги, 17 видів антилоп, а також понад 400 різних видів птахів.Найбільші національні парки світу

Транскордонний парк Лімпопо

Він охоплює землі кількох африканських держав (Зімбабве, Мозамбік, ПАР) і складається з десяти різних зон, які формують один з найбільших національних парків світу (37 тисяч кв км). На сьогоднішній день територія парку ще не повністю встановлена, друга фаза його розвитку передбачає розширення до 100 тисяч кв км.

Транскордонний парк Лімпопо створений порівняно недавно, в 2000 році. А представники фауни почали з'являтися тут рік тому. Тут ви можете побачити леопардів, жирафів, африканських слонів, плямистих гієн, гепардів та інших, не менш екзотичних, тварин.

Національний парк Рангель-Сент-Елайас

Найбільша заповідна зона в Америці, знаходиться на Алясці, охороняється ЮНЕСКО. Займає 53 000 кв км - 9 штатів могли б розміститися на землях Сент-Елайас.

Утворений в 1980 році. Тут знаходяться дев'ять з шістнадцяти найвищих гірських вершин США, а також друга за висотою гора Канади. Рангель-Сент-Елайас відвідує щороку понад 60 тис. туристів. Їх приваблюють просторі рівнини, засніжені гірські вершини, льодовики, яких налічується більше ста п'ятдесяти.Найбільші національні парки світу

Національний парк в Гренландії

Найбільший національний парк світу. До того ж, він розташовується ближче всього від Північного полюса. Його територія - 972 000 кв км, сто шістьдесят три країни світу мають меншу площу, ніж даний заповідник.

Заснований був у 1974 році. Звичайні люди тут не проживають, лише персонал. Його населяють близько 10 тисяч вівцебиків - не менше 40% від загальної світової популяції. Крім того, в даному парку ви можете зустріти моржа і білого ведмедя, а також північного оленя, горностаїв, арктичних біляків та ін. Рослинний світ місцевості представлений, переважно, лишайниками і мохами. Подекуди зустрічаються берези і карликові верби.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар