lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Найкрасивіші храми світу різних релігій | Світ туризму

Найкрасивіші храми світу різних релігій

Найкрасивіші храми світу вражають навіть досвідчених туристів. Важко повірити, що це творіння рук людини. Будинки богів величезні і прекрасні, покликані змусити задуматися про тлінність буття і знайти душевний спокій. Деякі храми стають символами міст і навіть країн.

 Красиві храми християнського світу

Собор Святого Сімейства став символом одного з найкрасивіших міст Європи, Барселони (Іспанія), хоча будівництво ще не завершено. Триває воно з 1882 року і фінансується лише за рахунок пожертвувань приватних осіб. Архітектор храму Антоніо Гауді був відомим фахівцем з нестандартних рішень. Його проекти обганяли свій час і були воістину фантастичними. Таким став і Собор Святого Сімейства. Весь у химерних завитках, він виглядає величезною скелею посеред площі. Але варто підійти ближче і його можна розглядати годинами. У стінах викарбувані фрагменти з Біблії. В цьому і була задумка генія - створити з будівлі живу книгу.

Перераховуючи найкрасивіші храми світу, не можна не згадати Базиліку Святого Петра у Ватикані. Вона є серцем католицького світу, таке диво просто не могло б стати рядовим пам'ятником архітектури. Протягом 100 років 18 пап керували будівництвом собору. Його оформляли 12 видатних архітекторів, серед яких Мікеланджело і Рафаель.Базиліка святого Петра

Розміром з футбольне поле, він не пригнічує своєю величчю, а вражає. Зовні будівля у вигляді хреста схожа на замок з куполами, а всередині це справжнісінький музей. Тут все - витвір мистецтва: вівтарі, нефи, статуї, мозаїки, колони. Туристам варто підійти до статуї Петра на папському престолі і потерти йому ступні. Ноги святого вже стерті від любителів загадувати бажання.

Найкрасивіші православні храми світу

Православна церква теж може похвалитися гарними храмами.

Собор Василя Блаженного - це 9 церков, побудованих на одному фундаменті. Багато хто знає страшну історію про те, як Іван Грозний наказав виколоти майстрам очі, щоб вони більше ніколи не змогли побудувати таку красу. Особливо вражають цибулинки-купола храму, з унікальною обробкою і різьбленим малюнком. Скільки разів доля цієї будівлі висіла на волосині! То французи хотіли підірвати в 1812, то партійні діячі намагалися розчистити місце для парадів, але він вистояв, хоча залишився музеєм. Лише зрідка в ньому проводяться служби.

Андріївська церква - представниця бароко. Вона побудована на терасі двоповерхової будівлі, що стоїть на штучному пагорбі. Імператриця Єлизавета сама заклала фундамент для придворної церкви. За легендою, ще Андрій Первозванний поставив на цьому місці хрест і заявив, що тут перебуває Божа Благодать. Церква входить до нашого ТОП найкрасивіших храмів світу, хоча в ній немає традиційної дзвіниці, яка закликає городян на службу. Довгий час в ній і служби не проводилися, тому що престолонаслідники тут бували рідко, а церква - царська. Існує легенда, що звук дзвонів може розбудити підземну криницю, яка затопить храм.

Казкова символічність буддійських храмів

Розповідаючи про найкрасивіші храми світу, окремо варто згадати Храм Ват Ронг Кхун в Таїланді. Ват Ронг Кхун, ТаїландЦе білосніжна казка, яку в 1997 році побудував відомий художник. Халермхаі Косітпіпат 20 років збирав гроші від продажу своїх творів, щоб звести повністю білосніжний храм зі скляною мозаїкою. Будівлю оточує ставок з білими рибками. У променях заходу ця пишність відбиває сонячне світло, а вдень краса просто засліплює. Храм немов мереживний, весь у завитках, з цікавими скульптурами. Туристи відзначають, що храм не схожий на традиційні тайські. Навіть якщо ви не цікавитеся буддизмом, то сюди однозначно слід приїхати, щоб зробити приголомшливі фото.

Храмовий комплекс Шведагон в Бірмі відрізняється від традиційних храмів буддистів кольором і пишністю. Крім того, що пагода - один з найкрасивіших храмів світу, вона ще й одна з найсвятіших для віруючих. Під Шведагоном замуровані реліквії від різних Будд: чаша, частина туніки, посох і 8 волосин. Пагода не має входу, це насипаний пагорб, обкладений каменем і цеглою, а зверху покритий золотом. На шпилі висять срібні дзвіночки, які ловлять вітер. Вся верхівка храму обсипана смарагдами, рубінами, сапфірами і діамантами. У ньому є святилища, які відповідають дням тижня. Вірять, що бажання здійснюються, якщо залишити дари в тому, яке відповідає дню народження.

Мусульманські храми: приголомшлива розкіш

Мавзолей-мечеть Тадж-Махал (Індія) може зайняти місце не тільки серед найкрасивіших храмів світу, а й серед найвідоміших. У перекладі з перської назва гробниці означає «вінець всіх палаців». Раніше білосніжну будівлю вінчали срібні двері, стіни прикрашали перли і коштовні камені. До нашого часу таке багатство не дожило. Зате залишилися інкрустовані самоцвіти, тонкий розпис і мозаїка.Тадж-Махал, Індія

Тадж-Махал побудував Шах-Джахан для своєї третьої дружини Мумтаз. Це воістину індійська історія: імператор зустрів своє кохання на ринку і, засліплений її красою, перестав помічати злидні навколо. Мумтаз, незважаючи на поважний вік (19 років), народила йому 13 дітей, і померла, народжуючи 14-ту. Гробниця досі передає всю красу коханої Шах-Джахана.

Мечеть шейха Зайда, побудована в Абу-Дабі, демонструє міць і багатство ОАЕ. Тут можна побачити найбільший у світі килим, люстру в кристалах Сваровскі, занесену до Книги рекордів Гіннеса за свої розміри. Шпилі мінаретів підпирають небо, їх висота 115 метрів. Будівля може вмістити 40 тисяч віруючих. Італійський білий мармур, золото, аметисти, перли, квіткова мозаїка ... Всього в будівництво було вкладено більше 600 млн євро. Мечеть займає гідне місце в рейтингу найкрасивіших храмів світу. Вхід відкритий для представників будь-якої конфесії. Туристів порадує той факт, що екскурсії по мечеті проводяться абсолютно безкоштовно.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар