lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Найкрасивіші коралові рифи світу | Світ туризму

Найкрасивіші коралові рифи світу

Корали - не просто вапняні структури, що виникли за допомогою коралових поліп. Це одна з найбільш неймовірних форм життя на землі. У наш топ-10 потрапили найкрасивіші коралові рифи світу.

Чим так привабливі корали? По-перше, своєю дивовижною природною красою, різноманітністю форм і кількістю кольорів і відтінків, яка досягає 400. По-друге, вони не виникають деінде: кораловому рифу потрібен теплий клімат, чим більше в році сонячних днів - тим краще він розвивається. Ну і, мабуть, основне - це фауна найнеймовірніших форм і забарвлень, яка своєю присутністю створює цілісну картину невимовної краси коралових рифів.

10. Бар'єр у Червоному морі (Єгипет) не можна назвати найкрасивішим кораловим рифом у світі, проте в нього є вельми рідкісні та цікаві відтінки деяких кольорів, таких як жовтий, червоний і рожевий. Розташовані поблизу від берега корали приваблюють любителів сноркелінгу і дайвінгу з багатьох країн, серед них багато наших співвітчизників. Відверто кажучи, саме останній факт і став причиною включення Єгипту в наш топ-10.Найкращі коралові рифи світу

9. Атол Альдабра в Індійському океані (Сейшельські острови). Він займає 200 кв км і примітний тим, що зберігся до наших днів ледь не в первозданному вигляді. Все завдяки тому, що колись тут був піратський острів, який тривалий час був добре замаскованим і важкодоступним місцем. Зараз краса цього дивного коралового рифу знаходиться під захистом місцевого уряду і ЮНЕСКО. Атол також примітний величезною популяцією черепах, яка досягає 150 тисяч.

8. Острів Роатан в Карибському морі (Гондурас). Тут знаходиться мезоамериканський Бар'єрний Риф, один із найбільших у світі. Дайвінг почав розвиватися тут порівняно недавно, якихось 10 років тому, і людина ще не встигла спотворити один з найкрасивіших коралових рифів планети. Тому, якщо хочете побачити його первозданну красу - покваптеся!Найкращі коралові рифи світу

7. Риф Паланкар також розташований у Карибському морі (Мексика). Розтягшись на 5 км, риф примітний своєю структурою: тут багато підводних печер, відгалужень і ущелин, в яких можна побачити досить рідкісні чорні корали, а заодно познайомитися з різноманітними морськими формами життя. Тут вам може зустрітися гігантська баракуда, мурена, плямистий скат-орляк, лангусти, краби, омари, а також безліч яскравих тропічних рибок.

6. Риф Туббатаха в морі Сулу (Філіппіни) - національний парк, що є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Йому приблизно 15 млн років, тому він вважається не тільки одним з найкрасивіших коралових рифів у світі, але також одним з найбільш давніх. На відносно невеликій площі (7030 га) можна побачити 75% існуючих на планеті коралів (близько 400 видів), і близько 40% вивчених рифових риб (більше 500 видів). Всього на рифі зустрічається близько 1000 видів морських тварин, включаючи кілька видів дельфінів, акул і китів. Той факт, що графік місцевих туристичних суден для дайвінгу розписаний на рік вперед, говорить про те, що Туббатаха справедливо потрапив в топ кращих коралових рифів планети.Найкращі коралові рифи світу

5. Кораловий риф Раджа-Ампат в Індійському океані (Індонезія). За деякими оцінками, саме тут можна зустріти найбільше розмаїття морських мешканців. Не даремно це місце називають World Richest Reefs (англ. найбагатші рифи світу). Тут налічується понад 1200 видів рифових риб (25 з яких є ендемічними), а кількість видів коралів в 10 разів перевищує всі існуючі в Карибському басейні види, разом узяті! На додаток до всього, в околицях зафіксовано не менше сотні затонулих кораблів і літаків. Чи це не мрія будь-якого дайвера?

4. Коралові рифи Андаманського моря (Індія) свого часу приводили в захват знаменитого Жака-Іва Кусто, який зняв тут один зі своїх кращих документальних фільмів. Саме тут було відкрито 111 різновидів коралів, до цього невідомих науці. Найбільш гарна частина цього коралового рифу розташовується на території Національного Морського парку імені Махатма Ганді. Тут можна помилуватися скатами, дельфінами, морськими черепахами, а також зграями різнобарвної дріботи, яка спокійнісінько плаває навколо захоплених пірнальників.

3. Кораловий риф Апо в Південно-Китайському морі (Філіппіни), який займає 34 кв км, є домом відразу для декількох різних екосистем. Званню одного з кращих коралових рифів планети Апо багато в чому зобов'язаний воді з унікальною прозорістю: в ясні і спокійні дні видимість може перевищувати 50 метрів. А подивитися тут є на що: кілька видів акул і скатів, величезні тунці, лобстери, горгонарії, а також безліч морських змій, які змушують здригатися при кожному випадковому дотику, особливо вночі.Найкращі коралові рифи світу

2. Белізький бар'єрний риф в Атлантичному океані (Беліз) займає другу сходинку в рейтингу кращих коралових рифів світу. Його довжина становить 280 км, і на такій величезній території можна зустріти неймовірну кількість видів живих організмів. А найцікавіше, що, за підрахунками вчених, риф вивчений всього лише на 10-15%. Тому серед 140 тисяч дайверів, які щороку відвідують це місце, є чимало охочих стати першовідкривачами. Родзинкою цього прекрасного коралового рифу вважається так звана «Велика блакитна діра», що являє собою правильне коло синювато-чорного кольору, діаметром 300 метрів, яке здається бездонним. Чи не єдині мешканці печери (якою насправді є «діра») - акули, їх можна розгледіти навіть з поверхні. Видовище дуже вражаюче!

1. Великий Бар'єрний риф у Кораловому морі (Австралія) - найбільший і найкрасивіший риф у світі. Його площа - майже 345 тисяч кв км, це диво природи видно навіть з космосу. Будучи колонією коралових поліпів, риф вважається найбільшою екосистемою планети. Тут нараховують понад 400 видів коралів і понад півтори тисячі видів мешканців, серед яких кілька видів китів і акул, восьминогів і кальмарів, риб-папуг і риб-метеликів, скатів, ракоподібних, черепах ... Великий Бар'єрний риф справедливо вважається одним з найцінніших об'єктів світової спадщини.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар