Найкрасивіші світові театри

Хтось подорожує, щоб подивитися на нові місця, хтось - зарядитися враженнями від зміни обстановки. А є мандрівники, які їдуть до інших країн виключно заради того, щоб подивитися світові прем'єри у найкрасивіших театрах планети.

Виступи співаків та артистів часто збирають великі стадіони, але ще більшою популярністю користуються опера і балет. Всесвітньо відомі театри, в яких проходять прем'єри найкращих постановок, приваблюють багатьох туристів. Саме про ці легендарні архітектурні споруди і буде наша стаття.

Віденська державна опера (Австрія)

Будівля театру проектувалася двома відомими архітекторами з Відня: А. Сікард і Е. Ванн дер Нюлль. Спорудження почалося ще в далекому 1861 році, а якраз тоді в архітектурі був модний стиль раннього ренесансу, тому він дуже яскраво виражається в цій будівлі.Віденська опера

Фасад одного з найкрасивіших світових театрів виконаний дуже цікаво, адже, якщо придивитися, в ньому можна побачити мотиви моцартівської опери «Чарівна флейта». Покровительки мистецтва - 5 муз - були створені талановитими скульпторами.

Глядацька зала теж вражає своїм розмахом: вона вміщує рівно 2200 гостей, має ідеально рівний паркет, високу стелю і прекрасну акустику. Сходи в залі прикрашені скульптурами Й. Гассеріана, які дуже елегантно вписуються в обстановку. На сьогодні ця пам'ятка Австрії відома на весь світ завдяки Віденському оперному балу, який проводиться тут щорічно.

«Ла Скала» (Мілан, Італія)

Багато хто вважає найкрасивішим театром світу саме його. Ця архітектурна споруда отримала свою назву від церкви, яка колись знаходилась на її місці. А вона, в свою чергу, іменувалася на честь пращурки роду правителів Верони - Беатріче делла Скала - «Санта-Марія де ла Скала».La_Scala

Архітектором видатного театру став італієць Д. П'єрмаріні, що почав зводити будівлю ще в 1776 році. Через усього два роки в ній вже грали перший спектакль. На жаль, як і для багатьох історичних будівель Європи, часи Другої світової війни видалися для «Ла Скала» не найкращими. Але, всупереч розрусі, уже в 1946-му році світовий театр було відновлено.

«Ла Скала» захоплює своєю величчю: глибина його сцени складає 30 метрів, колосники - точно такої ж висоти. Для зміни декорацій використовується складна система з тросами і противагами, а майже всі механізми - ручні. Можливо, саме тому, в день прем'єри на честь відкриття сезону мінімальна ціна квитка становить 2000 Євро - але воно того варте.

Сіднейський оперний театр (Австралія)

Будівля наступного з найкрасивіших театрів - одна з найбільш відомих, що були коли-небудь побудовані в стилі експресіонізму. У порівнянні з іншими світовими театрами, Сіднейська опера була відкрита недавно - в 1973 році. Парусоподібний дах - візитна картка Австралії, яку не сплутаєш з жодною іншою на планеті.Сіднейський театр

Сіднейський театр зведений на місці колишнього трамвайного депо, а найцікавіше, що урочисте відкриття опери проводилося Єлизаветою II - королевою Англії. Спочатку Австралія планувала побудувати цю архітектурну споруду за 4 роки і витратити на це 1 мільйон доларів. Однак, будівництво одного з найбільших театрів світу розтяглося на цілих 14 років, а бюджет витрат збільшився в 7 разів.

Усередині будівля складається з двох залів: Концертний зал (з місткістю 2678 чоловік) і, власне, Театр Опери, розрахований на 1507 глядачів. Акустика тут шикарна, оскільки інженери вважали за доцільне побудувати додаткові шари стелі для поліпшення і відбиття звуку. Будь-який концерт - це справжній шедевр!

Опера Гарн'є (Париж, Франція)

Палац Гарн'є- ще один почесний гість рейтингу театрів світу, на який поспішають подивитися мандрівники. Цей шедевр архітектури було зведено у 1862 році, він є яскравим представником еклектизму. Його побудовано в стилі так званого боз-ар, споруда заслужено вважається іконою світового мистецтва.Опера Гарн’є

До 1989 року театр називали Паризькою оперою, але після того, як відбулося відкриття Опери Бастилії, його перейменували на честь архітектора - Шарля Гарн'є. Саме Наполеон III посприяв будівництву одного з найкрасивіших театрів світу. У 1858 році він просто відмовився відвідувати старий театр і зажадав звести новий - гідний французької столиці.

Площа великої Паризької опери становить 21,7 тис. квадратних метрів. Всередині знаходяться шикарні парадні сходи, музей-бібліотека, театральне фойє і величезний театральний зал, який налічує 1900 крісел. Будівлю цього красивого театру освітлює кришталева люстра вагою цілих 8 тонн.

Одеський театр (Україна)Одеська опера

Історія Одеського театру опери та балету склалася вельми цікаво, тому що вперше будівля була побудована ще в 1810 році, однак через пожежу, що трапилася в 1873 році, його повністю не стало. Через 11 років два прекрасних архітектора - Ф.Фельнер і Г.Гельмер спроектували нову будівлю, яка була задумана в стилі бароко з куполоподібним дахом, витонченими арками і величними колонами.

Зовнішній вигляд споруди не залишає і частки сумніву в тому, що вона по праву займає одне з почесних місць серед найкрасивіших світових театрів. Інтер'єр створений у стилі рококо, на стелі зображені шекспірівські персонажі, а стіни прикрашені бронзовими орнаментами і ліпниною. Освітлюється зал величезною люстрою з кришталю, доповнюють картину невеликі світильники і канделябри. Одеський театр вміщає 1664 глядачі, а шикарна атмосфера дозволяє кожному відчути себе аристократом.

Мистецтво прикрашає людину, але коли воно відбувається в таких прекрасних місцях - його хочеться поглинати з ще більшою силою.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар