lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Найнебезпечніші аеропорти світу | Світ туризму

Найнебезпечніші аеропорти світу

Якщо ви страждаєте аерофобією, цей список не для вас. Як би не намагалися вчені та статистика переконати нас, що літак - найбезпечніший вид транспорту, в глибині душі кожен, напевно, злегка побоюється. Але цей легкий острах може запросто перерости в панічний жах, якщо вам належить приземлитися на одному з 10 найбільш небезпечних аеропортів світу, перелік яких ми пропонуємо вашій увазі.

Конгоньяс (Бразилія)

Сан-Паулу. Природно, настільки великий населений пункт не міг обійтися без аеропорту, але побудувати його в самому центрі міста - це, мабуть, трохи перебір. Будь-який необережний рух пілота може призвести до, в буквальному сенсі, катастрофічних наслідків.

Відкрившись в 1936 році, цей небезпечний аеропорт тривалий час був міжнародним, але зараз він обслуговує тільки внутрішні рейси. Крім дрібних інцидентів, тут відбулося дві серйозні аварії. У 1996 році це сталося через технічну несправність, а в 2007 пілот промахнувся мимо посадочної смуги і врізався а адміністративну будівлю своєї ж авіакомпанії, що призвело до загибелі 199 осіб.

Барра (Шотландія)

Розташований на Зовнішніх Гебридських островах, аеропорт цікавий тим, що він єдиний у світі, де в якості злітної смуги використовується пляж. Літаки сідають просто на пісок, де розташовані три смуги, хоча іноді здається, що вони приземляються просто де доведеться.

Аеропорт сертифікований тільки для денного обслуговування, але часто трапляються екстрені нічні посадки. Можете уявити собі це видовище: приземлення на відрізок піску, освітлений лиш декількома переносними ліхтариками.

Читайте також: Найнебезпечніші дороги світу

Чубу (Японія)

Цей аеровокзал вважається одним з найсучасніших у світі і найбільшим в Японії. Небезпека аеропорту в тому, що він побудований на крихітному штучному острівці в затоці Ісе, поблизу міста Токонаме. Він обслуговує як внутрішні, так і міжнародні рейси. Напевно у всіх пасажирів при посадці в головах єдина думка: «ех, тільки б не промахнутися і не опинитися у воді».

Куршевель (Франція)

Всесвітньо відомий гірськолижний курорт володіє одним з найнебезпечніших аеропортів світу, відео якого може надовго відбити бажання літати.

Розміри його злітної смуги - 545 на 40 метрів. До того ж, вона має перепад по висоті в 18,5%. Безумовно, якщо ви боїтеся і літати, і висоти, то не відпочивати вам в Куршевелі.

Не дивно, що аеропорт, в основному, приймає лише вертольоти і невеликі приватні літаки, пілоти яких повинні мати великий досвід, щоб зманеврувати в таких екстремальних умовах.

Мадейра (Португалія)

Цей найнебезпечніший аеропорт у Європі розташований в скелях між Атлантичним океаном і горами. Його трек - один з найбільш складних на планеті, в основному, через турбулентність, викликану постійними вітрами, які часто перевищують 10 м/с.

Пілоти повинні мати спеціальну ліцензію для роботи в цьому аеропорту, а до нічних посадок і зльотів допускаються тільки ті, хто володіє достатнім досвідом денних маневрів.

Гібралтар (Великобританія)

Вважається другим за складністю аеропортом в Європі (після Мадейри) і одним з найнебезпечніших у світі. Невелика посадкова смуга (всього 1800 метрів) розташована між містом Гібралтар і горами. Крім того, вона перетинає дорогу, яку перекривають перед кожним зльотом і посадкою.

Пікантності додає ще й те, що аеропорт розташований на перешийку, що є частиною британської території, проте періодично свої права на нього висуває Іспанія, біля кордонів якої він облаштувався.

Сан-Бартоломе (Франція)

Відомий також як аеропорт Густав III, він розташований на карибському острові з однойменною назвою і належить Франції. Коротка злітна смуга починається на схилі і закінчується на пляжі. Таким чином, ледве встигнувши розігнатися, літаки злітають прямо над головами туристів, які там засмагають. Повсюдно розставлені знаки, що забороняють знаходитися напроти злітно-посадкової смуги, але хто ж їх читає. А даремно. І наступне відео одного з найнебезпечніших аеропортів світу - прямий тому доказ.

Принцеса Юліана (Кариби)

Тут схожа ситуація. Коротка посадкова смуга, торець якої впирається в громадський пляж. Різниця в тому, що це повноцінний міжнародний аеропорт, який приймає великовантажні літаки, як Боїнг 747, наприклад. Туристи-екстремали, що знаходяться на пляжі під час зльоту або посадки, можуть спостерігати за літаками, що пролітають в 15-20 метрах над головами, але самі ризикують полетіти в море через роботу потужних турбін.

Матекане (Лесото)

Цей небезпечний африканський аеропорт має одну з найбільш екстремальних злітних смуг у світі. Мало того, що її довжина всього 400 метрів, так ще і закінчується вона обривом 600-метрової глибини.

Як правило, тут сідають представники міжнародних гуманітарних організацій і лікарі, для надання допомоги у віддалених районах Африки.

Поля Пегаса (Антарктида)

Останній з найнебезпечніших аеропортів світу використовується переважно для обслуговування полярної станції Мак-Мердо. Посадка тут відбувається прямо на лід, який цілий рік здатний витримати багатотонні навантаження.

Саме тут, в 2008 році, літак ВПС США першим успішно здійснив посадку в Антарктиді, використовуючи прилади нічного бачення. До цього, в темний час доби повітряний транспорт використовувався лише в екстрених випадках, а для освітлення злітно-посадкової смуги використовували запалені бочки з пальним.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар