lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Найвищі водоспади світу | Світ туризму

Найвищі водоспади світу

Ці творіння природи не дарма вважаються одними з найпривабливіших туристичних пам'яток. Вони викликають захоплення і, одночасно, острах від шуму води, що падає з неймовірної висоти. Давайте ж дізнаємося, які вони, найвищі водоспади світу.

10. Водоспад Браун Фолс (Нова Зеландія)

Його висота - 836 метрів, він розташований у національному парку Фьордланд і полюбився туристам за свою надзвичайну красу. Ширина водоспаду - 12 метрів. Браун Фолс включає до свого складу один каскад і кілька перепадів, довжина найвищого з яких - 244 метра.

9. Водоспад Джеймс Брюс (Канада)

840 метрів заввишки, він знаходиться в морському Провінційному парку імені принцеси Луїзи, в Британській Колумбії (Канада). Варто відзначити, що «Джеймс Брюс» - це неофіційна назва водоспаду. Також він відомий під назвою Четтербокс.

8. Водоспад Puukaoku (США)

Наступний з найвищих водоспадів світу розташований у США, його висота також 840 метрів. Особливість його в тому, що вода не падає, а стікає по вертикальній скелі.

Водоспад Puukaoku, США

Читайте також: Найстрашніші американські гірки в світі

7. Балайфоссен (Норвегія)

Наяву побачити цей водоспад, висотою 850 метрів, можна в південно-західній Норвегії, на річці Балі. Середня ширина водоспаду - 8 метрів і він існує завдяки таненню снігу на гірському масиві Кірелвфеллет.

6. Водоспад Віннуфоссен (Норвегія)

Вже за назвою проникливий читач здогадався б, що і цей водоспад знаходиться в Норвегії. Він є найвищим у Європі, 860 метрів.

5. Юмбілла (Перу)

Відкритий в 2007 році водоспад має висоту 895 метрів. Один з його каскадів своєю формою нагадує серце, звідки і пішла назва, що означає місцевою мовою «сердечна любов». У суху погоду потік води практично зникає, до того ж, через важкопрохідну місцевість, складно знайти точку, з якої було б повністю видно один з найвищих водоспадів світу, тому він не користується особливою популярністю серед туристів.

4. Олупена (США)

На Гаваях розташовано відразу декілька найвищих водоспадів світу. Однак цей, на острові Молокаї, перевершив усіх. Його висота - 900 метрів. Дістатися сюди вкрай проблематично, тому більшість фото цієї гавайської пам'ятки зроблені з повітря.

3. «Три сестри» (Перу)

Водоспад Три сестри, Перу

Вражаюче, проте це диво природи, висотою 914 метрів, було виявлено порівняно недавно і практично випадково. Група фотографів, у пошуках місця для зйомок, заблукала і вийшла прямо до одного з найвищих водоспадів на Землі.

Чому «Три сестри»? Водоспад має три яруси, звідси й назва. Хоча, місцеві жителі називають його також Аякучо, на ім'я місцевості, в якій він розташований.

Читайте також: Що робити, якщо заблукали за кордоном

2. Тугела (ПАР)

Це диво природи знаходиться в національному парку Наталь, посеред Драконових гір (Drakensberg). Водоспад являє собою каскад, загальна висота якого дорівнює 948 метрам.

Водоспад чудово видно з головної дороги від входу в Королівський національний парк. Особливо гарний він у променях на заході сонця. На верхніх рівнях каскаду вода настільки чиста, що її сміливо можна пити.

1. Водоспад Анхель (Венесуела)

Найвищий водоспад світу знаходиться у Венесуелі. Він є частиною національного парку Канайма і в 1994 році був внесений до списку всесвітньої спадщини Юнеско. Висота, з якої вода падає на землю, - 979 метрів. Це в 20 разів більше, ніж знаменитий Ніагарський водоспад. До речі, згідно інших замірів, висота становить 1054 м.

Багато туристів запитують, як називається найвищий водоспад у світі. У нього дійсно, кілька назв. Спочатку він називався Анхель (або Салто Анхель). Однак, ангели тут ні до чого. Це вимовлене на іспанський манер ім'я першовідкривача цього дива, американця Джеймса Енджела. Так він позначається на всіх міжнародних картах, однак, у самій Венесуелі, через деяку неприязнь до США, його називають Керепакупаі-меру або Чурун-меру.

Салто Анхель міг би стати головною визначною пам'яткою країни, якби не одна сумна обставина. Найвищий водоспад світу розташований у непрохідному тропічному лісі, де немає не те, що доріг, а й нормальних стежок. Тому добратися до нього можна тільки водою або повітрям.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар