lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Наскільки небезпечні літаки | Світ туризму

Наскільки небезпечні літаки

Кожен мандрівник хоч раз у житті замислювався над тим, наскільки небезпечно літати. Численні відео з авіакатастроф не дають заснути, а той факт, що ймовірність смерті в небі ледь не дорівнює ймовірності загибелі від падіння астероїда, не заспокоює. Ми розповімо, чи варто боятися польотів і як боротися зі своєю фобією.

Парити в небі, немов птах - давня мрія людини, яка здійснилася порівняно недавно. Якщо їздити по землі всі звикли і роблять це вже багато століть, то масові польоти стали можливі лише в минулому столітті. Брати Райт здійснили перший керований політ в 1903 році і з тих пір в життя людства швидкими темпами стала входити авіація. А з нею і вічне питання: чи небезпечні літаки?

Ох вже ця аерофобія!

Незважаючи на очевидну необхідність і зручність польотів, половина людей, що побували в небі хоч раз, відчували тривогу під час польоту. Особливо боязнь перельотів поширена серед літніх людей та вагітних жінок, через їх низьку стресостійкість. Хоча й іншим категоріям населення це не чуже, за середньою оцінкою приблизно 15% людей можуть страждати від аерофобії, а деякі відмовляються від польотів назавжди.

Наскільки небезпечні літаки, люди судять за розповідями преси про авіакатастрофи. У наш вік інформаційних технологій вільно можна подивитися кадри з місць аварії повітряного судна, подробиці смакуються в пресі і транслюються по всіх ЗМІ.Авіакатастрофа

Мало хто замислюється про те, що автомобільних аварій зі смертельним результатом відбувається набагато більше. Настільки, що просто не вистачить ефірного часу розповідати про всі. У рік приблизно 1200 чоловік гине в авіакатастрофах, тоді як від автокатастроф на той світ потрапляє 1,2 мільйона. До речі, бегемоти, блискавки і ожиріння вбивають на рік більше людей, ніж літаки.

Людину, яка боїться літати, екіпаж бачить відразу: переляканий погляд, тремтіння рук, пітливість. Таких людей намагаються заспокоїти, щоб паніка не погіршилася або не стала заразною. Чого ж варто остерігатися і наскільки небезпечно літати? Боязнь, що пілот зробить щось не так, почасти виправдана, в більшості авіакатастроф першопричиною є людський фактор. Хоча переживати, що пілот засне, не варто. Крім нього, існує другий пілот і автопілот, які не залишать машину без контролю. Боятися відмови систем теж не варто. Кожна з них взаємозамінна. Все продумано, не дурні конструювали. Навіть на випадок відмови двигуна, є другий, а іноді і третій. Саме це робить літак найбезпечнішим видом транспорту.

Чим же небезпечні польоти на літаках?

Існують реальні побоювання, що в двигун літака може потрапити птах. Якщо потрапить маленька пташка, то трагічними наслідки будуть тільки для самого пернатого. А от якщо в двигун залетить великий птах, наприклад, ворон, то це може викликати серйозні наслідки як для самого двигуна, так і для всього літака. Але на висоті польоту птахів не буває, а в аеропортах стоять спеціальні пристрої, що відлякують пернатих.Пасажири літака

Чи небезпечно літати, можна судити за кількістю катастроф. Якщо спочатку, з розвитком авіатранспорту, кількість катастроф збільшувалася, то з 80-х років минулого сторіччя ця тенденція була перервана. За останній десяток років кількість авіакатастроф скоротилася на 36%. У Західній Європі та Америці авіакатастрофи взагалі стали рідкістю. У чорному списку неблагополучних деякі країни Африки, Латинської Америки та Індонезії.

Чому небезпечні зліт і посадка літака?

Часто вони зустрічаються бурхливими аплодисментами пасажирів. Однак, не всі знають, чому. Саме ці дії вимагають найбільше зусиль і досвіду від пілота. А хто любить залежати від когось? Крім того, під час зльоту велика ймовірність відмови двигуна через надзвичайне навантаження. Літак завантажений людьми і паливом, а висота ще не набрана. Найбільша авіакатастрофа за кількістю жертв сталася саме під час зльоту. У 1977 році загинуло 583 людини через зіткнення двох літаків на Тенерифе.

Посадка лякає пасажирів своєю вібрацією і ударом об землю. Тим не менш, це нормально і залежить від довжини злітної смуги. Чим вона довша, тим м'якша посадка. І все ж, як би там не було, сухі цифри статистики пропонують не замислюватися над тим, чому небезпечні зліт і посадка. Тільки в 17% аварійних випадків при зльоті та 40% при посадці політ закінчується нещастям.Салон літака

Небезпечно для здоров'я

Є й інші причини, через які небезпечно літати. Існує вірогідність підхопити інфекцію. У звичайній ситуації повітря в літаку часто змінюється, завдяки кондиціонерам. Але, спілкуючись безпосередньо з носієм вірусу, цілком можна підчепити болячку. Хоча при польоті в несприятливі країни екіпаж підстраховується і розпилює в салоні інсектицид, який захищає від інфекції.

Шкоди здоров'ю може завдати тромбоз, який виникає при тривалому сидінні. Тому краще не засиджуватися, вставати або робити спеціальні вправи, щоб не дозволяти крові застоюватися.

Небезпечно літати часто і довго. За 200 годин польоту можна отримати максимально допустиму дозу радіації, а якщо літати надзвуковими літаками, то час зменшується до 80 годин. Тривалі перельоти спричиняють збій біоритмів. Особливо небезпечні в цьому плані польоти на схід чи з перетином часових поясів. Порушується загальна працездатність організму, сон, робота шлунково-кишкового тракту.

Щоб знизити ризики, у польоті рекомендують спати. Взагалі, сон - це прекрасне лікування від тривоги, яка може виникнути в польоті. Запасіться спокійною музикою і без страху відкривайте для себе нові країни за допомогою швидких залізних птахів - літаків.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар