lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Національні особливості етикету | Світ туризму

Національні особливості етикету

Подорожуючи різними країнами, можна помітити, що їхні жителі мають не лише інші традиції та звичаї, а й менталітет. Адже кожна людина, народжуючись в певній країні, ще з самого дитинства запам'ятовує загальноприйняті правила і норми. Саме тому дуже важливо перед виїздом дізнатися національні особливості етикету і принципові відмінності в поведінці.

Йдемо в гості

Давайте для більшої наочності розберемо національні особливості етикету на прикладі. Як у нас прийнято ходити в гості? Найчастіше, якщо плануються приємні посиденьки, з собою беруть тортик (або щось інше до чаю), але «з порожніми руками» - вважається моветоном. Також, якщо приводом виступає свято, непогано прихопити з собою букетик квітів для господині і підняти їй цим настрій.

А от у Китаї не прийнято йти в гості з квітами - це тільки ображає господиню. Якщо ви принесли їй гарний букет, це можуть розцінити як те, що вам її оселя здалася настільки незатишною, що ви вирішили її самостійно чим-небудь прикрасити. Тому, будучи в «Піднебесній» країні, не переборщіть з люб'язністю.

Занадто ґречними не варто бути і в Греції. Наприклад, якщо ми звикли, потрапляючи в дім до нових людей, що-небудь там похвалити, в цій країні такого краще не робити - інакше господареві просто доведеться подарувати вам ту чи іншу річ, що сподобалася.

Їжте на здоров'я!Горила їсть

Знання національних особливостей етикету передбачає дуже багато правил, які поширюються за столом. Якими виделками й ножами вживати конкретну їжу, лікті не тримати на столі, не плямкати, спину тримати рівно, їсти не поспішаючи і акуратно. І це далеко не всі правила, яких у нас потрібно дотримуватися.

Що ж стосується знову ж Китаю? Якщо ви не плямкаєте за столом, господарі можуть подумати, що їхні страви вам не сподобалися, і ви їсте їх без задоволення. А будучи в ресторані, таким чином, ви можете легко образити кухаря. Тому не забудьте смачно прицмокувати, приймаючи дуже смачну їжу. Також не турбуйтеся, якщо під час їжі ви заляпали скатертину. Навіть потрібно буде поставити невелику пляму ненароком, оскільки для господарів це є найкращим підтвердженням того, що ви їли з апетитом, і вам все сподобалося.

Читайте також: Чайові у різних країнах

Південна Корея відома своїми гострими стравами. Так от, тут в гостях вважається моветоном стримувати сльози. Хоч вони і самостійно течуть з очей, якщо ви захочете приховати цей факт, господарі можуть подумати, що ви не поважаєте їх гостинність. Взагалі, сльози і соплі - це найкращий комплімент для кухаря.

Ще однією цікавою особливістю здивували Монголія і Республіка Бурятія. Там в гостях не прийнято стримувати відрижку, а щоб господарі не напихали вас їжею до втрати свідомості, то навіть рекомендується її випустити самовільно. Вважається, що якщо цього не сталося, - гість голодний і треба продовжувати його годувати ще сильніше.

Наливаємо - п'ємоЧайна церемонія

Традиції чаювання або ж розпиття алкогольних напоїв всім нам добре відомі. Але в деяких країнах національні особливості етикету трохи відрізняються від наших, і це навіть цікаво.

Тільки уявіть, у Середній Азії вам ніколи не наллють повну чашку чаю - вже на це не ображайтеся! Тут криються тільки добрі наміри: справа в тому, що, коли чай наливають на 1/3 об'єму чашки, це означає бажання господарів якомога довше продовжувати посиденьки і бути уважним до вас. Щоб, як тільки у вас закінчився чай, він відразу вам підлив ще. А якщо ж налити повну кружку, то це може бути розцінене, як «пий - і йди!». Ось такий цікавий принцип.

Що ж стосується алкогольних напоїв, не дивно, що відзначилася саме Грузія - тут ваш келих завжди буде повний. Якщо ж ви ввічливо допиваєте кожен налитий келих, не забувайте, що вам наллють ще. Тому краще пити потроху і не змушувати себе, якщо пити більше несила.

Громадські місця

Потрапляючи до іншої країни, ми, насамперед, опиняємося серед людей у суспільстві. Саме тому важливо знати і наступні національні особливості етикету.Пара в ресторані

Наприклад, у Норвегії не здумайте поступитися кому-небудь місцем у громадському транспорті. Так люди подумають, що ви прагнете показати свою перевагу. Також у цій країні є багато відмінних від нас правил. У школі не можна оголошувати оцінки при всьому класі, оскільки деякі учні можуть бути принижені. Не потрібно розпитувати про самопочуття співробітника, який повернувся з лікарняного - це вже вважається особистим життям і занадто інтимними речами.

У США, на диво, не прийнято відкривати жінці двері, платити за неї в ресторані або допомагати нести сумки - таким чином ви також показуєте свою фінансову або фізичну перевагу, що є грубим.

Компліменти

Цим чудовим словам, які піднімають настрій, у нас раді всі, за будь-яких обставин. Але що ж відбувається в інших країнах:

  • Фінляндія - компліменти на публіці не несуть ніякого серйозного забарвлення, їх можна говорити тільки тет-а-тет;
  • Норвегія - не можна говорити занадто багато компліментів за раз одній людині, це може бути сприйнято, як лестощі;
  • США - не прийнято робити дівчатам компліменти з приводу зовнішності, так як вони можуть бути розцінені як домагання;
  • Корея - замість компліментів дівчині краще сказати про те, як вона недобре виглядає: вважається, що для уваги від чоловіків, вона повинна виглядати хворобливою і вразливою, щоб її хотілося захистити.

Тому будьте тактовні і намагайтеся бути уважними до того, як поводяться корінні жителі країни. Сподіваємося, що в подорожі наші дивовижні факти про національні особливості етикету допоможуть вам, а поїздка пройде відмінно і впевнено!

Коментарів ще немає.

Залишити коментар