Небезпеки для туристів у Туреччині

Що таїть у собі Туреччина: небезпеки для туристів чи все для гарного відпочинку? Як не зіпсувати собі відпустку харчовим отруєнням чи зустріччю з небезпечною фауною? Як уникнути шахраїв і грабіжників? Наскільки великою є небезпека терактів у країні і чим загрожує нестабільна політична ситуація? На ці та інші питання ви знайдете відповіді в цій статті.

Вибираємо правильно!

Будь-який відпочинок починається з готелю. Вже на цьому етапі у туриста можливе виникнення непередбачених проблем. Заброньовані номери можуть виявитися перепроданими, а готель повністю заповненим. У таких випадках персонал пропонує заселення в аналогічний готель, який насправді часто виявляється гіршим від обраного.

Деякі послуги, що анонсувались як безкоштовні, в підсумку включають до рахунку. Так, випиті напої можуть обійтися дорожче, ніж вся сума оплати за готель.

Бронюючи місця в готелі самостійно, не полінуйтеся не просто роздивитися фото номерів і самого комплексу, а пошукайте відгуки туристів, які там уже відпочивали. Вибираючи путівку, зверніть увагу, що найнижчі ціни у туроператорів «без імені». Намагайтеся вибирати середній ціновий сегмент, це шанс уникнути переплати і зайвого ризику.

Чи представляють небезпеку для туристів нещодавні події в Туреччині?

Теракт в Суручі, який влаштували ісламістські терористи з ІГІЛ, змусив задуматися, чи реальна ця загроза для туристичної галузі. Навряд чи. Місце збройного конфлікту знаходиться на кордоні з Сирією. Це досить далеко від основних курортних зон країни. Крім того, ті, хто цікавиться політикою, знають, що в цьому регіоні ніколи не було спокою.Турецький солдат

Тут і до приходу ІГІЛ, з 20-х років минулого сторіччя, курди почали організовувати повстання, а з 1984 року ведуть неоголошену війну за незалежність з урядом країни. Чи варто говорити про те, що з тих пір влада ретельно захищає свої туристичні об'єкти за допомогою армії? Тому єдина рекомендація, яка буде доречна - це уникати поїздок в зону конфлікту для підняття адреналіну і спокійно відпочивати на курорті.

Сонце, море, пляжі: чи є ризик для життя?

Природа не становить серйозної небезпеки для туристів у Туреччині, але поберегтися варто. Як і на будь-якому курорті, є ймовірність отримати сонячні опіки або перегрів, тому необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки: в розпал дня ховатися в тіні, користуватися захисними кремами для засмаги. Дно на диких пляжах складається з гострих каменів, покритих слизькими водоростями, тому купатися потрібно у спеціально відведених місцях.

Мешканці морських глибин можуть спричинити хіба що дрібні неприємності. Тут водяться невеликі риби-мурени, скорпіонові риби, морські дракончики, скати, зустрічаються медузи «португальські кораблики», вогняні черв'яки і морські їжаки.Вогняний черв'як

Майже всі ці гади отруйні, але якщо швидко звернутися до лікаря, то відпочинок буде зіпсований лише на пару годин, за відсутності алергічної реакції. Варто відзначити, що як такої небезпеки для туристів у Туреччині від них немає, зустрічаються вони досить рідко. Можливість зустрічі з акулою у відкритому морі, взагалі, наближена до нуля.

Обережно! Отруйні тварини!

Набагато більшу небезпеку для туристів становлять річки в Туреччині. У них краще не те що не купатися, а навіть до берега не наближатися. У воді багато нечистот і личинок комах, а в кущах ховаються змії, скорпіони, тарантули і сколопендри. Якщо вже дуже хочеться досліджувати околиці, то будьте уважні і одягніть щось достатньо закрите. Такий дрес-код буде актуальним і для прогулянок містом, і для простої вечері на терасі, бо зможе захистити від москітів. Гнусів у Туреччині вистачає. Перед поїздкою варто озброїтися репелентом для тіла і для розпилення в номері, особливо за відсутності москітних сіток.

Уникаємо харчових отруєнь

У Туреччині можна спробувати будь-яку кухню світу, більшість закладів громадського харчування безпечні. Але спека робить свою справу. Остерігайтеся їжі з лотків на базарі, в готелі не їжте те, що було приготовлено з ранку, а потім перероблено. Звертайте увагу на чистоту столових приборів. Купуйте фрукти неочищеними і ретельно мийте кип'яченою водою. До речі, воду для пиття, чищення зубів і миття продуктів необхідно використовувати тільки бутильовану. Уникайте напоїв з льодом, деякі готелі роблять його зі звичайної води з крана, яка непридатна для вживання і становить небезпеку для туристів у Туреччині.Коктейль з льодом

Обережно за кермом

Вирушаючи на самостійну екскурсію, візьміть таксі. Це обійдеться дорожче, але здоров'я і життя важливіше. Автомобільні аварії за участю автобусів - це одна з найбільших небезпек для туристів у Туреччині. У високий сезон по екскурсійних маршрутах пускають додатковий транспорт з менш кваліфікованими водіями. Та й досвідчені шофери працюють з мінімальною перервою і засинають прямо за кермом. Варто відзначити, що до правил дорожнього руху в цій країні ставляться з певною зневагою. Якщо вже опинилися на автобусній екскурсії, але стан або манера кермування водія викликають побоювання, то краще відмовитися від поїздки або, принаймні, вибрати безпечне місце.

Бережімо майно!

Найвищий рівень небезпеки для туристів у Туреччині - постраждати від дій шахраїв, злодіїв або грабіжників. Цей контингент злітається в курортні міста, як мухи на мед. Адже завжди є шанс поживитися за рахунок розслабленого відпочивальника, який втратив пильність. Таксисти, продавці, офіціанти, практично кожен спробує змусити вас заплатити більше, ніж насправді коштують їхні послуги. В аеропорту можуть вкрасти багаж, а на екскурсії або під час прогулянки є велика ймовірність втратити гаманець чи мобільний телефон. Вихід один: будьте пильні. Завжди перевіряйте рахунки, стежте за своїми речами і залишайте цінності в сейфі.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар