lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Особливості Low Cost: переваги і недоліки | Світ туризму

Особливості Low Cost: переваги і недоліки

Останнім часом у Європі досить популярними стали перельоти лоу кост. Їх успішно розвивають бюджетні авіалінії, які дозволяють літати за «смішними» цінами в самі різні напрямки. Це дозволяє подорожувати навіть тим, хто має порівняно низький рівень доходу. Однак, як і у всіх привабливих пропозицій, тут є свої нюанси. Сьогодні ми розберемося, в чому особливості Low Cost і що це взагалі таке.

Що таке лоукост?

Як ви могли помітити, це слівце запозичене з англійської мови, і дослівно означає «низька вартість». Без зайвих вигадок так і прозвали ті рейси, ціна яких набагато нижча, ніж на звичайних авіарейсах.

Найперші бюджетні авіакомпанії були відкриті в США - вони і дали назву перельотам Low Cost. Пізніше такі рейси з'явилися в Європі і за короткий термін поширилися по всьому світу. Чому ж ціна квитків на лоукости виходить настільки низькою? Якщо говорити буквально, під низькою вартістю маються на увазі низькі операційні витрати. Зниження їх відбувається різними способами, але статтею економії ніколи не є безпека літака. Найпомітніша складова - це включення в ціну квитка тільки перельоту з пункту А в пункт Б. Решта витрат оплачується окремо.Вид з вікна літака Low Cost

За рахунок чого досягається економія?

Перед тим, як скористатися послугами бюджетних авіаліній, у багатьох виникає питання, чому ж ціна квитків на low cost настільки низька. Логічно ж, що якщо немає ніякої пастки, то у абсолютно всіх авіакомпаній була б встановлена така ж вартість. Однак особливість лоукостерів у тому, що вони значно раціональніше використовують ресурси та економлять на різних статтях витрат. Давайте ж розглянемо методи зниження ціни:

 1. Використання нових літаків.
  Завдяки новій техніці, зменшуються витрати на ремонт і експлуатацію.
 2. Закупівля великих партій літаків.
  Відомий принцип «оптом - дешевше» працює і тут. Авіакомпанія може отримати велику знижку від виробника.
 3. Використання одного класу в літаку.
  Відсутність бізнес-класу дозволяє вмістити більшу кількість пасажирів, а таким чином, знизити витрати на перевезення.
 4. Проведення мінімального часу в аеропорту.
  Економія досягається за рахунок мінімізації часу, який літак проводить в аеропорту та оптимізації стикування рейсів. До того ж, компанії вибирають для лоукост рейсів аеропорти з низькою вартістю послуг заправки та обслуговування. Головне, щоб це не був один з небезпечних аеропортів.
 5. Харчування.
  За нього ви платите окремо. Однак вас ніхто не змушує купувати їжу на борту. Ви без проблем можете захопити з собою навіть домашній бутерброд.
 6. Прибирання літака.
  Використання шкіряних сидінь і відсутність частого харчування на борту дозволяють заощадити на спеціалізованому персоналі.Багажне відділення літака лоукост
 7. Мінімальний розмір багажу.
  У літак ви можете взяти вантаж не більше 10 кг - тобто середньостатистичний чемоданчик. За більшу кількість багажу доведеться доплатити.
 8. Дистрибуція квитків.
  В основному придбати квитки для перельотів лоукост можна через інтернет або спеціалізовані call-центри. Це дозволяє значно знизити комісійні витрати.
 9. Реклама.
  Деякі авіакомпанії не користуються рекламою, а створюють різного роду «провокації», які дозволяють лоукостерам без особливих витрат перебувати на слуху.

Ось ці особливості Low-Cost і роблять квитки настільки дешевими. Приємна ціна для пасажирів - і велика вигода для компаній.

Чим доводиться жертвувати заради дешевих квитків?

Безумовно, розвиток лоукост-компаній став справжнім порятунком для пасажирів, які цінують час, витрачений в транспорті, і, звичайно ж, мінімальні витрати за переліт. Але Low Cost - це не ідеальні авіакомпанії, вони мають свої умови та особливості, які можуть здатися незручними, а декому навіть неприйнятними:

 • Купівля квитків задовго до самого перельоту.
  Авіакомпанія повинна бути впевнена, що збере рейс, тому чим раніше ви оплатите квиток, тим дешевше він обійдеться.Літак Low Cost в аеропорту
 • Неможливість повернення квитка.
  Якщо з яких-небудь причин переліт доводиться скасувати або відкласти на інший раз, можливість повернути квитки відсутня.
 • На посадковому талоні немає зазначеного місця.
  Для посадки на комфортне місце доведеться приїхати набагато раніше і, можливо, поштовхатися в натовпі людей.
 • Невикористання стикувань.
  Компанії працюють за принципом P2P (point-to-point, від точки до точки), а це означає, що за зірвані конекти вони відповідальність не несуть.
 • Розклад.
  Його завжди формують по концепції максимального використання повітряних суден. Тому на борту таких літаків рідко можна зустріти бізнесменів.
 • Аеропорти.
  Для багатьох є незручним те, що зліт і посадка проводяться на віддалених аеропортах. Хоча найчастіше в порівнянні з вартістю квитка - це зовсім не проблема.

Але, не дивлячись на всі ці особливості Low Cost, бюджетні авіакомпанії користуються величезною популярністю, стимулюють сферу туризму і дозволяють літати всім, хто раніше про це навіть не мріяв!

Коментарів ще немає.

Залишити коментар