lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Острів Сімі (Греція) - пам'ятки, цікаві місця

Пам’ятки острова Сімі в Греції

Більше 200 каплиць і монастирів всього на 65,75 км², фортеця, музеї, різнокольорові будиночки; мальовничі бухти з піщаними і гальковими пляжами, стрімкими графітовими скелями і блакитним Егейським морем; стрункі кипариси, таверни, де готують вилов місцевих рибалок, - це острів Сімі, Греція.

Монастир Панормітіс

Мабуть, найбільш відвідувана пам'ятка на острові Сімі. Панормітіс - назва бухти, в якій він розташований. Будівля зведена в XV столітті, а в 1783 році - відреставрована. Тут і Мекка для паломників - храм святого Архангела Михаїла. В срібно-золотому окладі виблискує головна святиня - двометрова ікона Архангела Михайла. Тисячі людей приїжджають сюди за зціленням, а в церковних книгах дбайливо зберігається інформація про кожне диво, що трапилось.

Туристам буде цікавий музей монастиря Панормітіс. Тут зберігають монастирські дари: від ікон, хрестів і книг XVII-XVIII століть до опудал крокодилів. Особливе місце займають пляшки з проханнями віруючих. Існує повір'я про те, що якщо людина з чистими помислами напише своє прохання, закупорить в пляшку і кине в найближче водоймище, то вона обов'язково припливе до берега Паноромітіса.

Фортеця Кастро

П'ятсот сходинок потрібно подолати, щоб дістатися з Площі Скелі до ще однієї пам'ятки - руїн фортеці Кастро. Грецька назва цього підйому звучить як «Калі Страта», в перекладі означає «Прекрасний Шлях». Мабуть, назва пішла від гіпнотичного виду на Сімі, який відкривається з висоти. Колись тут був Акрополь, але в XIV столітті на його місці побудували фортецю. Під час Другої світової війни вона була зруйнована фашистськими бомбардуваннями.

Музей морських губок

Набережна острова Сімі в Греції рясніє різноманітними лавками і магазинами, де основний товар - морські губки. Прямо в центрі розташовується ще одна визначна пам'ятка - магазин-музей, присвячений цим тваринам. Завдяки їх вилову острів розцвів, село Сімі стало містечком з новенькими красивими будівлями в стилі неокласицизму. Гроші від продажу губок лилися рікою, поки промисел не з'їхав нанівець.

У музеї розкажуть все про види, способи видобутку і обробки унікальних морських мешканців. Всі губки, які тут продають, виловлені не на побережжі Сімі, видобуток фактично припинено. Магазин-музей дає уявлення про те, в яких масштабах це було раніше. Численні історичні фото ловців і пара фокусів від власника крамниці - ось що чекає туриста на цьому маленькому шматочку Греції.

Монастирі та церкви

Більше 200, а в деяких джерелах і близько 500, - ось кількість церков і монастирів на Сімі. Обійти їх всі практично неможливо. Шикарний панорамний вигляд відкривається з церкви Богородиці, яка знаходиться біля фортеці Кастро. На незвичайну мозаїку кінця XIX століття можна помилуватися в церкві святого Георгія. Перебудовані храми Аполлону та Афродіті, що стали церквами пророка Іллі та святого Іоанна, просто дихають історією.

Інші пам'ятки Сімі

Для тих, хто живеться тягою до історії, на цьому стародавньому острові Греції відкриті кілька музеїв: археологічний, морський та фольклору. Варто відвідати висічений в скелі меморіал на честь загиблих під час Другої світової війни. Після 18 днів постійних бомбардувань напівзруйнований острів зазнав окупації майже на рік. Саме на Сімі підписаний акт капітуляції німецьких військ, що знаходилися на островах Додеканеського архіпелагу.

Для тих, хто планує просто добре відпочити в цій частині Греції, є всі розваги курорту: кілька пляжів, прогулянки на човнах, яхтах навколо острова, занурення з аквалангом. Обов'язково потрібно відвідати одну з таверн. Кухня на острові унікальна: суміш малоазіатської, італійської та Додеканеської. Особливо популярні маленькі смажені креветки, які їдять з панциром. Подивитися на рибальський побут тих, хто постачає морепродукти до ресторанчиків, можна в маленькому селі Педі.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар