lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Пам'ятки Будапешту - куди піти і що подивитися

Куди необхідно піти і що подивитися в Будапешті?

Одне з найкрасивіших європейських міст має власний стиль і неперевершений шарм. У центрі уваги сьогодні пам'ятки Будапешту: куди піти, що подивитися і зробити в столиці Угорщини.

1. Відвідати церкву Матяша

Дивлячись на цей неоготичний шедевр, здається, що він старіший, ніж насправді. Важко сказати, що церкві «якихось» 500 років, а в теперішньому вигляді ще менше. Друге, що викликає сумнів, яка частина церкви більше вражає: зовнішня чи внутрішня. На її даху відображаються води Дунаю, а стіни прикрашені дійсно гарними фресками. Не дарма цій пам'ятці Будапешту був привласнений статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

2. Подивитися на Будапешт з Рибальського бастіону

Він знаходиться зовсім поруч з церквою Матяша, тому не піти туди - просто блюзнірство. Більш того, обидві пам'ятки спроектовані одним архітектором і є єдиним ансамблем. Рибальський бастіон розташований на пагорбі в Буді, з якого відкривається чудовий вид на Пешт.

3. Пройтися по Ланцюговому мосту

Один з найкрасивіших підвісних мостів Європи свого часу об'єднав дві частини міста в одне ціле і став важливою пам'яткою Будапешта. Не варто піддаватися спокусі переїхати його на таксі. Краще перейти пішки, а по шляху подивитися на обидва береги розділені Дунаєм.

4. Покупатися в одній з купалень

Незалежно від погоди і пори року, збираючись в Будапешт, потрібно захопити речі для купання. По всьому місту розташовані купальні, названі по-сучасному, СПА. Тут можна як скупатися в лікувальній воді, так і попити з цілющих джерел. А можна просто подивитися, як це роблять інші.

5. Відвідати будівлю парламенту

Вигляд цієї пам'ятки Будапешту вразить усіх, хто шукає, куди піти і що подивитися в столиці Угорщини. Химерна суміш боз-ара з неоготикою робить будівлю однією з найкрасивіших у всій Європі. Не обмежуйтеся зовнішнім оглядом, найцікавіше чекає всередині. Тут проводяться екскурсії на різних мовах. В одному із залів зберігається найдорожчий скарб країни: корона святого Іштвана.

6. Побачити другу за величиною синагогу в світі

Свого часу в Будапешті жила величезна єврейська громада. Тож не дивно, що саме тут побудували найбільшу синагогу в Європі, і другу на планеті. Так, перша знаходиться не в Ізраїлі, а в Нью-Йорку. Не тільки Велика синагога (так її називають), а весь єврейський квартал вважаються відомими пам'ятками міста.

7. Піднятися на базиліку Святого Стефана

В одному з найбільш священних місць Угорщини зберігаються мощі Святого Іштвана (Стефана). Він став першим королем Угорського королівства і був зарахований до лику святих за христианізацію угорців. Церква XIX століття красива, але ще кращий вид, що відкривається з оглядового майданчику на ній. Більшу частину шляху доведеться подолати пішки, потім можна буде скористатися ліфтом.

8. Прогулятися по проспекту Андраші

Проспект цілком заслужено порівнюють з Єлисейськими полями, настільки тут все елегантно і велично. Його протяжність - близько 3 км, і це місце, куди варто піти пішки, адже там є що подивитися. Оперний театр, музей терору (колишня резиденція таємної поліції), музична академія імені Ференца Ліста, красиві площі і оригінальні кафе ...

9. Сходити на ринок

Центральний ринок, побудований в стилі модерн, займає два поверхи. Крім краси самої будівлі, всередині його панує особлива атмосфера, особливо суботнім ранком. Наскільки популярне це місце серед туристів, можна судити вже по тому, що другий поверх практично повністю зайнятий продавцями сувенірів і виробів місцевих ремісників.

10. Згадати минуле

З падінням залізної завіси, в країнах Східної Європи пройшла хвиля «декомунізації», під час якої більшість пам'ятників радянської епохи були знищені. Угорці вчинили більш далекоглядно: звезли всі статуї в парк Мементо і зробили там свого роду заповідник для ностальгуючих за минулими часами. Крім пам'ятників Леніна та інших вождів, тут працює виставка-музей і продаються сувеніри, що нагадують про життя в соцтаборі.

Лише магічне число 10 змушує припинити описувати пам'ятки Будапешту і місця, куди можна піти і щось подивитися. Незаслужено залишилися без уваги Королівський палац і міський парк, острів Магрит і площа Героїв ... А як залишити Угорщину, не скуштувавши гуляш? Тому розставання буде недовгим.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар