lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Переваги та недоліки all inclusive | Світ туризму

Переваги та недоліки all inclusive

Це не просто система харчування. Це ціла ідеологія, спосіб відпочинку, якщо хочете. Сьогодні ми розглянемо всі переваги та недоліки all inclusive.

Саме поняття відпочинку all inclusive (від англійського "все включено") міцно увійшло в наш побут всього пару десятиліть тому, хоча виникло задовго до цього, ще в 80-х роках минулого століття. Зародилося воно у Франції, потім в тій чи іншій формі розповсюдилося по всьому світу, проте піку популярності досягло в Туреччині. Саме тут система all inclusive остаточно сформувалася в тому вигляді, в якому вона стала відома нашому туристові.

Основна відмінність системи "все включено" від інших у тому, що, крім проживання в готелі, ви заздалегідь оплачуєте також як мінімум триразове харчування (включаючи алкогольні та безалкогольні напої місцевого виробництва), послуги масовиків-витівників (аніматорів), а також доступ до інфраструктури готелю (пляжі, басейни, лазні-сауни, фітнес-центри та багато іншого). Кому і цього мало - існує так званий Ultra all inclusive (UAI), який відрізняється від звичайного більш різноманітним меню і тим, що в нього включені також алкогольні напої іноземного виробництва. Втім, чітко регламентованих правил немає, кожен готель встановлює їх на свій розсуд, тому краще заздалегідь ознайомитися з ними на сайті готелю або почитати відгуки.

Що стосується безпосередньо харчування в готелі, то воно відбувається за принципом так званого "шведського столу". Ви можете вибрати будь-які з представлених у ресторані страв, їх кількість обмежена тільки розмірами вашого шлунка. Саме тому не варто намагатися осягнути неосяжне, чим часто грішать наші співвітчизники, які керуються принципом "не з'їм - то хоч понадкушую". За жалібними зітханнями над заповненими "з гіркою" тарілками безпомилково можна впізнати тих, хто вперше на відпочинку з all inclusive.Переваги та недоліки all inclusive

Переваги all inclusive

Почнемо з того, що вам взагалі не потрібно ні про що турбуватися. Ваше завдання - вибрати готель, все інше зробить за вас туроператор, позбавивши від необхідності думати як доїхати від аеропорту, де і як поїсти, чим себе розважити, як дістатися до пляжу ...

Оскільки ви заздалегідь оплатили весь тур, то тепер можна не переживати з приводу того, скільки грошей з собою брати, в якій формі їх везти і де ховати готівку. При бажанні, якщо у ваші плани не входить шопінг та екскурсії, то можна взагалі їхати з порожнім гаманцем, або ж взяти тільки дріб'язок на кишенькові витрати і сувеніри.

Розваги нон-стоп. Хороші аніматори не дадуть гостям нудьгувати протягом всього відпочинку all inclusive. Вдень це різноманітні ігри та конкурси на пляжі і біля басейну, а ввечері - розважальна програма для дорослих і дітей.

Безпека туристів. Звичайно, при бажанні, можна знайти пригоди і сидячи замкненим у номері, однак, в цілому, готелі, що працюють за системою "все включено", є достатньо безпечними, з охороною та пропускною системою. Навіть у таких країнах, як Єгипет, де ситуація не завжди спокійна, не території готелю ви можете відчувати себе у відносній безпеці.

Економія. Відпочинок за системою "все включено" обходиться зазвичай значно дешевше, ніж аналогічний по класу готель з самостійною організацією подорожі, харчування та розваг. Особливо "б'є по кишені" випивка, адже найчастіше кілька келихів пива або вина в міському ресторані можуть обійтися дорожче, ніж сама вечеря.

Простота комунікації. Не секрет, що рівень знання іноземних мов серед наших співвітчизників, м'яко кажучи, залишає бажати кращого. Відпочинок all inclusive дозволяє не забивати голову всякими непотрібними дурницями, досить завчити фразу "гарсон, ту бір, пліз" - і вже не пропадете. До того ж, персонал зазвичай розуміє російську, навіть якщо робить вигляд, що це не так.

Ну, і найголовніше, - це ні з чим не зрівнянне відчуття "халяви", яку ми так любимо. Так, гроші ми заплатили, але це було ще вдома. А тепер ми вже тут і наше завдання - за перші 3 дні з'їсти і випити стільки, щоб "відбити" витрачені на путівку гроші, а залишок відпочинку насолоджуватися тим, що ми вже "працюємо в плюс".Переваги та недоліки all inclusive

Недоліки all inclusive

Так, вони є. І так, їх чимало. Якщо людина перший раз на відпочинку за кордоном, і відразу ж потрапляє в готель all inclusive, то у неї трапляється щось на кшталт "культурного шоку". Ще б пак, гори їжі, літри випивки, розваги ... І все "безкоштовно"! Однак, вже через кілька днів настає прозріння, причому, це відбувається як у бюджетних "трійках", так і в елітних "п'ятірках".

Наприклад, з їжею не все так райдужно, як здавалося першого дня, коли після виснажливого перельоту ви вперше опинилися в "столовці". За всього різноманіття, з кожним днем вам доводиться все довше кружляти навколо горезвісного "шведського столу" в надії знайти щось добреньке, чого ще не куштували. Зазвичай, воно знаходиться там, де найдовша черга ... Тепер ви починаєте помічати явні ознаки безвідходного виробництва у вигляді лазаньї, яка ще в обід була макаронами по-флотськи ...

З випивкою та ж історія. Перепробувавши всі коктейлі, через пару днів ви перестаєте розрізняти їх смак, оскільки всі вони зроблені з одного і того ж огидного місцевого пійла, яке пити "чистяком" можна тільки раз, і то хіба що з цікавості. Причому, пропорції коктейлів підібрані таким чином, що швидше вам набридне бігати до туалету, ніж настане жадане сп'яніння.Переваги та недоліки all inclusive

Навряд чи ви будете вражені рівнем сервісу. Система all inclusive більше орієнтована на самообслуговування, офіціанти тут, в основному, тільки для сервірування та прибирання столів. Хоча хороші чайові іноді творять дива. До того ж, досить часто можна помітити дещо упереджене ставлення до туристів з пострадянських країн. Звичайно, звинувачувати в цьому можна тільки наших співвітчизників, і вже через пару днів, побачивши вашу доброзичливість і ввічливість, персонал почне і до вас ставитися шанобливо. Однак, погодьтеся, ви приїхали просто відпочивати, і зовсім не зобов'язані доводити кожному зустрічному, що, крім національності, у вас немає нічого спільного з людьми, які горланять в басейні "Нє нужен нам бєрєг турєцкій ..."

Основний же недолік системи all inclusive в тому, що вона не дає повною мірою відчути сутність перебування в чужій країні. Воно й зрозуміло, адже відпочинок в готелі вже оплачений, а за екскурсії потрібно платити окремо, до того ж тут все поруч, а то ще їхати кудись спекою ... От і виходить свого роду психологічний бар'єр, через який багато хто за весь відпочинок жодного разу не покидає межі готелю. Тому часто буває, що по приїзду і розповісти особливо нічого: ну пили, ну їли, купалися, засмагали ... Загалом, робили все те, що з таким же успіхом могли б робити й удома.

Підводячи підсумок, можна сказати, що, звичайно ж, кожен вибирає той вид відпочинку, який йому більше до душі. Якщо ви прихильник пляжного відпочинку, а на додачу любите поїсти і погуляти, то all inclusive - це ваше. Але якщо ви віддаєте перевагу більш активному і культурному відпочинку з "зануренням у середовище" - то краще віддати перевагу напівпансіонату або тільки сніданку. Так, самостійне харчування обійдеться трохи дорожче, але у вас буде повна свобода вибору плюс маса вражень.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар