lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Погодний екстрим: незвичайні місця світу | Світ туризму

Погодний екстрим: незвичайні місця світу

Пригодницький туризм, активні види відпочинку та спорту - відмінні заняття, але мова піде трохи про інше. Ми відвідаємо куточки планети, які вважаються найбільш спекотними, холодними, дощовими та іншими, що виходять за рамки звичайних.

1. Найспекотніші місця світу

Це не пляжі в тропічних райських куточках, де можна намаститися кремом і безтурботно засмагати на сонечку. Це місця, де стоїть пекельна спека.

В іранській пустелі Лут температура часом перевищує 70 градусів. Буде легше уявити це, якщо ми наведемо один факт: аерозольні балончики починають вибухати при 50 градусах.

Донедавна найспекотнішим населеним пунктом планети вважався Даллол в Ефіопії, де середньорічна температура коливається від 34 до 46 градусів. Однак, зараз це місто-привид. Жителі покинули його, так і не пояснивши, що їх більше дістало: спека чи розташований неподалік вулкан.

Читайте також: Найбільш сонячні міста світу

2. Найхолодніші місця на Землі

Звичайно ж, це Антарктида. Попередній рекорд (-89 ° C), зафіксований в 1983 році, був побитий у 2010 і склав -92 ° C. Цього достатньо, щоб вуглекислий газ під час видиху перетворювався на сухий лід. Хоча, це менша з бід, якщо вам доведеться там прогулятися ...

Найлютіша українська зима не йде в порівняння з морозами, які панують в російському Оймяконі, найхолоднішому населеному пункті на Землі. Середня температура - -40 ° C, мінімально зареєстрована - -71,2 ° C. Багато жителів тижнями не глушать мотори своїх автівок, щоб не замерзло паливо.

3. Саме вологе місце у світіЧерапунджі - найвологіше місце в світі

За це звання змагаються багато областей, але лідерами є індійський Черапунджі і колумбійський Тутунендо. Річна норма опадів тут коливається в межах 13 000 мм, що більш, ніж у 20 разів перевищує цей показник у Києві. Місцеві жителі не носять парасольок, вони їх одягають у вигляді спеціальних конструкцій. Причому, роблять це так само звично, як ми взуваємося перед виходом на вулицю.

4. Найсухіше місце в світі

Пустеля Атакама в Чилі швидше нагадує марсіанський пейзаж, ніж земний. Тут випадає близько 10 мм опадів на рік, і то не скрізь. Деякі ділянки не бачили жодної краплі дощу протягом сотень років. Незважаючи на екстремальну засуху, пустеля є досить популярним туристичним місцем. В основному, це шанувальники астрономії, що уподобали Місячну долину через повну відсутність хмарності.

5. Самий високо розташований населений пункт у світі

Дебати з приводу найвищої точки планети, схоже, зайшли в безвихідь. Одні вважають такою загальновизнаний Еверест, інші наполягають, що це вулкан Чімборасо в Еквадорі, який, завдяки розташуванню на опуклості екватора, є найбільш віддаленою вершиною від центру Землі. А ось найбільш «високе» місто не має конкурентів. Це Ла-Рінконада в Перу, розташоване на висоті 5 100 метрів над рівнем моря. Засноване золотошукачами, місто розрослося до 30 000 жителів, багато з яких так і продовжують добувати руду.

6. Найнижче місце в світіМертве море, найнижча точка планети

Сюрпризу не буде, це Мертве море в Ізраїлі, яке знаходиться на 418 метрів нижче рівня світового океану. Звичайно, це місце популярне не завдяки цьому, а виключно через терапевтичні властивості води. Щільність солі Мертвого моря така, що потонути неможливо.

7. Найбільш віддалений населений пункт у світі

Вважаєте, що опинилися далеко від цивілізації, від'їхавши 100 км від міста? Ось хто дійсно розуміє, що означає «бути відрізаним від світу», так це майже три сотні жителів архіпелагу Трістан-да-Кунья, розташованого посеред Атлантичного океану. Найближчими їх сусідами є Монтевідео, до якого 3300 км і Кейптаун, куди «всього» 2800 км.

8. Найбільш заселене місто в світіТокіо - найбільш населене місто світу

Населення Токіо становить близько 40 млн осіб. Уявіть лишень, майже все населення України в одному місті! Додайте сюди натовпи туристів і порівняно невелику площу, і ви зрозумієте, що значить «яблуку ніде впасти». Не дарма саме тут популярні так звані капсульні готелі, де за 20-30 євро можна провести ніч у кабінці, де далеко не всі зможуть встати або лягти на повний зріст.

9. Найбільш густонаселене місце у світі

До 1993 року цей титул належав місту-фортеці Коулун в Гонконзі, де на клаптику землі, розміром 120 на 210 метрів, жило 33 000 чоловік. Зараз найбільш густонаселеним вважається острівець Санта Крус Дель Іслоте, біля берегів Колумбії. Його площа - трохи більше гектара, на якому проживає понад 1200 людей. Таким чином, щільність населення складає більше 100 000 жителів на кв. км.

10. Найбільш вітряне місце в світі

Веллінгтон, столиця Нової Зеландії, носить прізвисько Вітряний Веллі. Як правило, швидкість вітру тут перевищує 70 км/год, офіційний рекорд - 248 км/год. Радує одне - стабільність, адже вітри не припиняються тут цілий рік.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар