lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Релігійний туризм: особливості та місця | Світ туризму

Релігійний туризм: особливості та місця

У світовій тургалузі існує особливий напрямок, який об'єднує мандрівників, що прагнуть здійснити подорож святими місцями. Цю категорію туристів ще називають паломниками. Сьогодні ми помандруємо їх слідами і дізнаємося про особливості релігійного туризму.

Хто такі паломники?

Це люди, які зважуються на тривалі і, часом, не найлегші в плані комфорту подорожі, лише для того, щоб збагатити власний духовний світ, довести прихильність вірі, доторкнутися до великих святинь планети і виконати почесну місію, що накладається на кожного віруючого божественними постулатами. Ця особливість релігійного туризму істотно відрізняє його від звичної схеми відпочинку на морському курорті або відвідування пам'яток старовини.

У кожному віросповіданні існують традиції, що передбачають дбайливе ставлення до святинь. Ось чому щорічно понад мільйон прочан вирушають у дорогу, щоб відвідати головні центри релігійного туризму в світі.

Поняття «паломники» та «паломництво» походять з православного християнства. Ці визначення стали універсальними, і сьогодні їх використовують у всіх релігійних течіях світу. Однак, справедливості заради, слід зауважити, що мандрівників інших віросповідань називають по-різному: в католицизмі це «пілігрими», в ісламі люди здійснюють «хадж», релігійний туризм в Індії (та й взагалі у буддистів) прийнято позначати одним словом - «кора».Паломники

Основні напрямки релігійного туризму

Фахівці розрізняють два основних напрямки релігійного туризму, і у кожного є свої особливості:

  • екскурсійні тури, метою яких є відвідування пам'ятників, храмів, музеїв;
  • організовані паломницькі поїздки, які передбачають відвідування світових центрів релігій, а також подорож місцями, що зіграли важливу роль у становленні та поширенні певного віросповідання.

У першому випадку люди прагнуть збагатити свій духовний світ, розширити кругозір і отримати нові знання про історію релігії. Оскільки культові споруди в багатьох країнах є заодно і їх визначними пам'ятками, то стає очевидною популярність екскурсійного релігійного туризму. Другий вид поїздок, швидше за все, підійде людям, що подорожують з духовних спонукань і мріють поклонитися святиням.

Якщо ви плануєте вирушити в паломницьку поїздку, приготуйтеся до того, що подорож не завжди буде комфортною. У більшості випадків маршрут пролягає через маловідвідувані або, навпаки, занадто переповнені туристами релігійні центри. Паломникам доводиться зупинятися для ночівлі або в тимчасових наметових таборах, розбитих на час проведення релігійного заходу, або в чернечих келіях, скромних готелях і пансіонатах. Не завжди є можливість забезпечити нормальне харчування, особливо якщо графік подорожі збігається з постом, якого дотримуються віруючі люди. В особливо складних переходах паломники можуть розраховувати лише на сухі пайки і воду.Релігійний туризм

У цьому сенсі, паломницькі поїздки та екскурсійні тури релігійної спрямованості розрізняються. Організовані туристичні екскурсії припускають забезпечення високого рівня комфорту. Тому, якщо ви не впевнені у власних силах і здатності витримати всі тяготи паломництва, то сміливо вирушайте на тематичні екскурсії, в рамках яких заплановано відвідання релігійних пам'яток і комфортабельне розміщення.

Світові центри релігійного туризму

Для кожного зі світових віросповідань характерні власні маршрути і святині, розкидані по різних куточках планети. Винятком можна вважати місто, чия історія налічує тисячоліття. Йдеться про Єрусалим, що знаходиться на території сучасного Ізраїлю. Це стародавнє місто можна вважати колискою кількох світових релігій - християнства, іудаїзму та ісламу. Тут зосереджена величезна кількість пам'яток, представлених святинями для сотень тисяч паломників.

Представники християнського світу приїжджають до Єрусалиму, щоб відвідати місця, пов'язані з біблійними подіями - Розп'яттям і Воскресінням Христа. Однак, крім цього, існують екскурсії до інших пам'ятників старовини, що є християнськими святинями. Стародавня святиня іудеїв - Стіна Плачу, що відноситься до комплексу Храмової гори. Це єдина ділянка стародавнього огородження міста, що збереглася до наших днів. Паломники єврейської національності з'їжджаються сюди з різних куточків планети, щоб поклонитися святині і залишити в ній записки з побажаннями.Єрусалим вночі

У центрі уваги мусульман в Єрусалимі - мечеть Купола Скелі, що має форму восьмикутника. За легендою, саме тут пророк Мухамед залишив слід своїх ніг, а в одній з колон давньої будови знаходиться волосся з його бороди. Крім Єрусалиму, прихильники ісламу також здійснюють хадж до Медіни та Мекки, щоб побачити мечеть Аль-Харам і святилище Кааба. Побувати хоч раз у житті в цих священних місцях повинен кожен правовірний послідовник пророка. Особливістю релігійного туризму у мусульман є те, що відвідати святині необхідно перед Курбан-Байрам. Протягом 10 днів напередодні релігійного заходу мусульмани виконують всі обряди, наказані Кораном.

Релігійний туризм у Європі популярний серед християн-католиків. Як правило, вони їдуть у паломницькі тури європейськими містами, щоб помилуватися красотами готичних соборів, які збереглися з часів середньовіччя. Центром католицької релігії є римський Ватикан.

Православні віруючі Центральної та Східної Європи подорожують святими місцями України (Києво-Печерська лавра), Болгарії (Велико-Тирново), Греції (Афон), Сербії (Введенський монастир) і Чорногорії (Цетинський монастир).

Основними центрами буддизму є Лумбіні (Непал), Кушинагар, Сарнатх (Індія), Лхасі (Тибет), Нара (Японія) і Шрі-Ланка.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар