lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Максимально допустимі розміри ручної поклажі в літаку

Габарити ручного багажу в літаку

Мандрівники при перельоті завжди прагнуть пронести з собою якомога більше речей. Тоді вони будуть під надійним наглядом і не загубляться в дорозі, що може статися з зареєстрованим багажем. Але розмір валізи в літаку обмежений. Дізнаємося, наскільки і чому.

Для початку розберемося з самим поняттям ручної поклажі. Це будь-який багаж, який провозить з собою пасажир в салоні літака. При цьому, він несе відповідальність за збереження своїх речей. Традиційно, максимально допустимий розмір такої валізи не повинен перевищувати 55 см в довжину, 40 см у висоту і 20 см в ширину. В сумі всі ці параметри повинні рівнятися 115 см.

Варто відзначити, що це так званий золотий стандарт. Деякі авіакомпанії встановлюють власні дозволені розміри. Вони можуть відрізнятися на 3-6 см. Це означає, що потрібно заздалегідь поцікавитися вимогами свого перевізника.

Скільки багажу можна пронести в салон літака

Валіза 55 х 40 х 20 - це одне місце ручної поклажі. Зазвичай авіакомпанії надають його безкоштовно для пасажирів економ-класу. Першому і бізнес-класу має бути 2 місця на одну людину. Багато бюджетних авіакомпаній-лоукостерів поділяють допустимий в літаку багаж на великий - 56 х 45 х 25 і маленький - 42 х 32 х 25. Останній можна пронести з собою безкоштовно, а за великий необхідно буде заплатити. Приміром, у Wizzair така оплата складе 9 євро.

Багаж в салоні можна розміщувати тільки на верхній полиці або під переднім кріслом. Навіть найсуворіші авіакомпанії зазвичай пропускають в літак з додатковими речами до основної ручної поклажі:

  • невелику жіночу сумочку або барсетку;
  • верхній одяг, парасольку;
  • фотоапарат або бінокль;
  • ноутбук, пресу для читання на борту;
  • тростину, милиці.

При перельоті з дітьми, яким ще не виповнилося 2 роки, можна брати з собою в салон дитячу сумку з необхідними речами - 55 х 40 х 20. А також коляску-тростину, люльку і автокрісло.

Автокрісло в літаку

Жорсткість контролю

Якщо авіакомпанії обмежують дозволений розмір валізи, то слід бути готовим до контролю цих параметрів. Звичайно, бувалі мандрівники можуть поділитися прикладами вдалого проходження реєстрації без зайвих зволікань. І це правда, звичайні авіакомпанії рідко звертають увагу на точність розмірів ручної поклажі.

Якщо сумка буде виділятися великим розміром, то її обов'язково перевірять. Для цього існують спеціальні залізні рамки. Вони бувають стаціонарні і переносні. У цю конструкцію вставляється сумка. Вона повинна поміститися ідеально. Враховуються навіть ніжки і коліщатка валізи.

Якщо ручну поклажу не вдалося помістити в рамці, то її вилучать і відправлять в багажний відсік літака. Або доведеться заплатити додатково значну суму: від 50 до 150 євро. З надмірною вагою буде та ж історія.

Окремо варто відзначити лоукостер. Намагаючись заробити на всьому, вони дуже жорстко контролюють габарити валіз. Перш ніж потрапити в літак, можна тричі пройти перевірку: при реєстрації, в зоні безпеки і перед виходом на посадку.

Чому розмір має значення

Норми розміру валізи для ручної поклажі були придумані не дарма. Все робиться для зручності і безпеки пасажирів. Габарити розраховані під багажні відсіки над сидіннями. На одну полицю може поміститися тільки 4 сумки. На 9 місць таких полиць зазвичай тільки дві. Виходить, що одному пасажиру і так не вистачає місця.

Крім дозволеного розміру валізи для ручної поклажі, важлива також і його вага. Кожен літак має свій тоннаж, перевищувати який не можна. До того ж, враховується той факт, що людина самостійно зможе підняти свою сумку, щоб покласти вгору.

Розміри ручної поклажі в літаку

Вимоги до ваги зазвичай збігаються, стандартно це 8-10 кг. Але, як і у випадку з габаритами, краще заздалегідь уточнювати по авіакомпанії. Наприклад, Thomas Cook обмежує вагу п'ятьма кг, а Iberia зовсім не ставить ніяких обмежень.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар