lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Саксонська Швейцарія - екскурсії з Праги

Екскурсія з Праги в Саксонську Швейцарію

Думаєте, куди з'їздити і що подивитися неподалік від Праги? Їдьте на екскурсію в Саксонську Швейцарію. Ні, це не частина відомої країни з надійними банками і точними годинниками. Це національний парк на кордоні з Німеччиною, який дивує і захоплює своїми пейзажами.

У Саксонської Швейцарії дика природа дуже гармонійно переплітається з цивілізацією. Піщані гори вигадливої форми поглядають в Ельбу, як в дзеркало. Старовинні фортеці, оглядові майданчики, велосипедні та пішохідні доріжки, ресторанчики і магазини і зовсім поруч заповідні незаселені частини парку з дикими кабанами, оленями, совами, рідкісними чорними лелеками.

Національний парк Саксонська Швейцарія

Географи називають цю місцевість Ельбськими піщаними горами. Немов пальці, з землі стирчать стрункими рядами височини, частково вкриті зеленню. У XVIII столітті природну велич побачили два художника зі Швейцарії: Цінгг і Граф. Саме їх ностальгія і вилилася в сучасну назву цієї частини долини Ельби. Тоді тут добували пісок, але вже в 1850 році район отримав статус природоохоронної зони.

Таке рішення не зупинило підприємливих ділків, які аж до початку XX століття намагалися заробити на багатствах місцевості, добуваючи камінь, руйнуючи заради родовищ піщаника скельні масиви, наполягаючи на будівництві доріг. І все ж, до 1956 року вдалося створити національний парк, який розширював свої кордони і 12 вересня 1990 року було відкрито в його сучасному вигляді. До речі, для відвідувань є тільки 37% території від загальної його площі.

Фортеця Кьонігштайн

Фортеця Кьонігштайн, фото

Жодна екскурсія в національний парк Саксонська Швейцарія не обходиться без відвідування фортеці Кьонігштайн. Ця середньовічна цитадель схожа на міні-місто, в якому не раз ховалися від ворогів титуловані особи. Вона височіє на горі плато, на 240 м над Ельбою. В її центрі - другий по глибині колодязь в Європі, прірва йде на 152,5 м вниз.

Саме тут, в ув'язненні, у алхіміка Бетгеру вийшло зробити порцелан - прабатько знаменитої мейсенської порцеляни. Стіни Кьонігштайна зберігають багато таємниць. Фортеця побувала і монастирем, і в'язницею. Під час світових воєн в її стінах містили військовополонених. А в роки Другої світової ховали картини з Дрезденської галереї.

Оглядовий майданчик Бастай

На правому березі річки Ельба, в Саксонській Швейцарії, між двома горами розкинувся на 76,5 метрів величезний міст Бастай. На ділі ж, це оглядовий майданчик, тому що міст нікуди не веде. Сім його дуг перекривають глибоку ущелину. Тут учасники екскурсії можуть зі 195-метрової висоти помилуватися на панораму заповідника. Спочатку майданчик був дерев'яний, але в 1851 році його було реставровано, замінивши на більш міцний піщаник.

Оглядовий майданчик Бастай, фото

Бастай знаходиться на стежці художників, які облюбували цю місцевість з XVIII століття. З висоти пташиного польоту видно скелі, долину Ельби, фортецю Кьонігштайн. На всю цю велич можна дивитися з ресторанчика. Його відкрили в 1826 році, перебудувавши хатину від негоди.

Як вирушити на екскурсію з Праги

Жодне фото не передасть чарівної краси національного парку Саксонська Швейцарія і ніхто не розповість про його секрети краще, ніж професійний гід. У цьому можна переконатися, побувавши на екскурсії з Праги в унікальний заповідник.

На величезній території в 93 км самостійний турист ризикує заблукати і даремно втратити час. Саме тому краще відразу вибрати екскурсійний тур. Досвідчений гід за день проведе мандрівників по найкрасивіших місцях і розповість про їхню історію та таємниці. Він же порадить, де краще купувати сувеніри, який ресторанчик вибрати для обіду.

Наприклад, від Національного музею в Празі, два рази на тиждень, по понеділках і п'ятницях, о 8 ранку, відправляється комфортабельний автобус. Всього 2,5 години і ви в Саксонської Швейцарії, в супроводі професійного гіда гуляєте по заповіднику, оглядаєте фортецю Кьонігштайн, намагаєтеся перевести дух від захоплюючої панорами, яка відкривається з оглядового майданчика Бастай.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар