lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less 5 незаконних речей, які може зробити в Амстердамі український турист

5 незаконних речей, які можна зробити в Амстердамі

Провівши всього один день в столиці Нідерландів, будь-який мандрівник помітить надзвичайно ліберальне ставлення влади до всього, від сексу до наркотиків.

Деяким такі фривольності здадуться цікавими, комусь - дивними або навіть огидними. Однак, це прекрасний приклад того, що зняття заборон - не найгірший спосіб боротьби з негативними явищами. Отже, що ж такого можна зробити туристу в Амстердамі, чого не можна в Україні? Принаймні, на законних підставах.

1. Гуляти містом «під кайфом»

Голландія давно відома лояльною політикою щодо наркотиків. Викурити по цигарці чи спробувати «чарівні» тістечка - це той мінімум, який повинен зробити будь-який турист в Амстердамі. Можна піти далі: відвідати музей конопель Cannabis College або взяти участь в щорічному фестивалі Кубок канабісу, де обирають найкращі кафешопи міста.

Незважаючи на періодичні інциденти, що трапляються з туристами після відвідування кафешопів, інтерес до них не згасає. До речі, цікавий факт. Самі голландці вживають менше наркотиків, ніж жителі сусідніх європейських держав, де вони під забороною. Чим не предмет для роздумів для законодавців?

2. Купувати пиво з 16 років

У той час, як підлітки інших країн змушені покірно чекати 18-річчя, щоб купити спиртне, молоді голландці насолоджуються «слабоалкоголкою». З 16 років їм дозволено купувати пиво, вино та інші напої, міцність яких не перевищує 15%. Все, що понад, - після 18.

3. Вступити в одностатевий шлюб

Нідерланди стали першою в світі державою, що узаконила одностатеві шлюби. З 2001 року тут можна одружитися кому завгодно, з єдиною умовою: принаймні, один з молодят повинен бути громадянином Голландії. Існують навіть певні дні, в які укласти подібний шлюб можна абсолютно безкоштовно, без сплати будь-яких зборів.

Амстердам, Нідерланди

Амстердам - одне з небагатьох місць у світі, де ЛГБТ-сім'ям дозволено всиновлювати дітей. Комусь це може здатися цілковитим занепадом моралі, але статистичні дані свідчать про протилежне. У країнах, де секс-меншини зазнають гонінь, їх відсоток, як правило, вищий, ніж у державах з лояльною політикою в їх відношенні.

4. Замовити сексуальні послуги через вітрину магазину

Представниці найдавнішої професії - «родзинка» Амстердаму. Мало того, що проституція тут легальна, так вона ще й приносить непоганий дохід у казну в вигляді податків самих «жриць кохання», а також прибуток з туристів, які приїхали скористатися їх послугами.

Дійсно, де ще можна побачити «наявний товар», як не в Кварталі Червоних Ліхтарів? У вітринах позують дівчата у відвертих нарядах на будь-який смак, клієнту залишається тільки зробити вибір і оплатити. Можна навіть кредиткою.

5. Проїхатися на велосипеді по музею... без шолома

Під час масштабної реконструкції найбільшого амстердамського музею Rijksmuseum, будівельникам довелося закрити велосипедно-пішохідну доріжку, що проходить по його території. Обурені місцеві жителі звернулися до суду з вимогою залишити доріжку, яка є найкоротшим шляхом до центру міста. В результаті, зараз будь-хто може покататися по музею.

Чому без шолома? Та тому, що голландські велосипедисти зовсім не зобов'язані їх носити. Незважаючи на це, Нідерланди - одна з найбезпечніших країн у світі для велосипедистів. Все завдяки ідеально продуманій дорожній інфраструктурі та вельми шанобливому ставленню автомобілістів до людей на велосипедах.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар