lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Що означає кількість зірок готелю | Світ туризму

Що означає кількість зірок готелю

Один із ключових факторів, який цікавить туриста під час вибору тимчасового житла, - кількість зірок готелю. Адже саме від них залежить комфорт і рівень відпочинку.

Мандрівники зі стажем, певна річ, скажуть, що їм доводилося бувати в «трійках», які анітрохи не поступалися 5-зірковим готелям. А деякі «п'ятірки», навпаки, тягнуть, в кращому випадку, на чотири зірки. І тут не посперечаєшся. Чому ж так відбувається і від яких чинників залежить кількість зірок готелю? Проблема в тому, що єдиної світової та загальновизнаної класифікації в області стандартів готелів не існує. Спроби, безумовно, були і тривають досі, проте, навіть система стандартів Всесвітньої Організації Туризму носить виключно рекомендаційний характер. Тому, інформація, подана нижче, є узагальненою.

Отже, «зірковість» готелів ділиться на наступні 5 категорій:

1 зірка (або категорія D, згідно з європейською класифікацією) - найдешевший готель, зазвичай, без додаткових послуг або ж з мінімальним їх набором (може бути відсутнім навіть прибирання номера). Всі «апартаменти» однакові, з аскетичними меблями. Туалет і душ, як правило, загального користування, і розташовані на поверсі. Про телевізор і холодильник не йдеться.

2 зірки (категорія С) - бюджетний готель «без надмірностей» і довгого набору послуг, в числі яких, однак, числиться щоденне прибирання, хоч навіть і чисто формальне, раз на 3 доби. Зручності, як правило, в номері, хоча не рідкісні винятки. Також є телефон у кімнаті, площа якої, до речі, повинна становити не менше 10 квадратів. Якщо в будівлі готелю 50 номерів і більше, то мешканцям може надаватися харчування, послуги хімчистки та пральні. У готелях з двома зірками є один чи два типи номерів.Кількість зірок готелю

3 зірки (категорія B) - середньостатистичний і найбільш поширений тип готелів зі стандартним комплексом послуг. У всіх номерах свій санвузол, кондиціонер, фен, холодильник або міні-бар і телевізор. Прибирання, як правило, виконується щодня. Постояльцям в обов'язковому порядку видаються рушники. Площа номера складає, щонайменше, 12 квадратних метрів. На території готелю є їдальня або ресторан, пральня, тренажерний зал, бізнес-центр, басейн. Втім, як ми вже писали вище, системи готельних зірок скрізь свої і якщо щось з цього списку відсутнє - то це ще нічого не означає. А ось що «залізно» має бути, так це кілька категорій номерів: 1-, 2-, 3-місні, сімейні та ін.

4 зірки (категорія A) - готель високого класу, в якому представлене все вище перераховане, а також присутні спеціальні послуги, зокрема, спа-процедури, масажі, наявність декількох конференц-залів чи ресторанів. Площа номера повинна становити не менше 13 квадратних метрів. У ванній кімнаті, крім набору рушників для різних потреб, є також засоби особистої гігієни: шампунь, мило, гель для душу та інше. Опціонально - капці та банні халати. Готель має власну простору територію, можлива наявність басейну чи тераси. Інтер'єр оформлений в єдиному стилі, в коридорах килимове покриття, живі рослини, картини на стінах. Також повинна бути передбачена власна парковка, бажано, але не обов'язково - служба прокату автомобілів.

5 зірок (категорія De Luxe) - готель найвищого класу. Найрозкішніші готелі, які пропонують гостям все, що їм може знадобитися. Тут представлений найширший набір додаткових послуг, навіть ексклюзивних. Зокрема, поле для гольфу, парковка для вертольота, багатокімнатні апартаменти, особиста прислуга в номері, послуги з вигулювання собак та ін. За правилами, у готелях з такою кількістю зірок площа номерів повинна становити не менше 16 кв. м. (зазвичай вона набагато більша). Також присутні дорогі інтер'єри, може бути кілька сучасних телевізорів з кабельним. У ванній кімнаті представлений широкий вибір туалетного приладдя, аж до косметики і парфуму, банні халати, капці, джакузі. Відповідно й ціни на відпочинок в такому готелі деколи вищі, ніж в усіх попередніх, разом узятих.Кількість зірок готелю

Додаткова інформація:

1. Врахуйте, що кількість зірок готелю закріплюється за ним з моменту його відкриття і забирають зірки рідко, тому в готелях «похилого віку», в яких давно не робився ремонт, дійсність може не виправдати ваших очікувань.
2. Позбавити готель зірки можуть в ході перевірки уповноваженими органами. Проводяться такі перевірки нечасто, але власники готелів їх дещо побоюються.
3. Податкова система Іспанії влаштована таким чином, що чим більше кількість зірок у готелю, тим вищий податок, який сплачує його господар. Тому нерідкі випадки свідомого заниження категорії готелю її ж власником.
4. А в Єгипті, навпаки, отримати зайву зірку - не проблема, і деякі господарі цим зловживають. Тому кількість зірок на єгипетських готелях - явище досить відносне.
5. У Туреччині в 3-зіркових готелях сервіс кращий, ніж у 4-зіркових деяких інших країн.
6. У Німеччині готелі самостійно привласнюють собі зірки. Але регулярні перевірки готельної гільдії змушують власників більш тверезо оцінювати свої готелі.

Важливо пам'ятати, що все вищевикладене - всього лише рекомендації, а конкретні параметри номерів і набір додаткових послуг ви можете дізнатися на сайтах готелів або по телефону. Тому не поспішайте робити вибір готелю на підставі однієї лише кількості зірок...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар