lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Пам'ятки Дрездена: що подивитися за один день

Що подивитися в Дрездені за 1 день?

В долині річки Ельба розташувалася перлина бароко, столиця Саксонії - німецьке місто Дрезден. Воно поділяється на Старий та Новий. Але це не перешкода для туриста, який бажає подивитися Дрезден за один день. Ми розповімо, на які пам'ятки потрібно звернути увагу та як до них дістатися.

Що подивитися по шляху до Старого міста?

Якщо у подорож по Дрездену ви збираєтеся відразу з аеропорту Клоче, то рекомендуємо спочатку відвідати найближчу пам'ятку - зоологічний музей. Це один з найбільших та найстаріших історико-природничих музеїв. Таксі від аеропорту довезе вас назустріч зі 6 мільйонами унікальних експонатів за 4 хвилини.

Від музею можна сісти на автобус, проїхати 11 зупинок до Stauffenbergallee і опинитися в одному з найбільш відвідуваних музеїв Дрездена - Бундесвері. Військово-історичний музей сам по собі вже пам'ятник архітектури, створений в 1877 році. Тут можна дізнатися все про військову історію Німеччини. Якщо не хочеться розпорошуватися, адже у нас всього 1 день, то невелика підказка: зверніть увагу на перший німецький підводний човен і спусковий апарат космічного корабля Союз-29.

Якщо ж вас не цікавить зоологія та військова справа? Тоді сідаємо на приміський поїзд та їдемо в центр. Якщо в подорож по визначних пам'ятках Дрездена ви вирушили від Центрального вокзалу, то просто пройдіться пішки, а краще візьміть велосипед. Прокат буде коштувати від 8 євро за цілий день. Проте не будете хвилюватись стосовно транспорту.

Що подивитися спочатку?

У старому центрі нас цікавить сама вражаюча пам'ятка Дрездена - палац Цвінгер. Насправді, ви побачите комплекс з чотирьох будинків з внутрішнім двориком посередині. Будівля навпроти Театрплаца - Галерея старих майстрів. Саме в ній зберігається знамените полотно «Сикстинська мадонна» великого Рафаеля. Зліва від галереї - французький павільйон, через нього потрапляємо до фонтану «Купальня німф».

Через Галерею старих майстрів і Театрплац можна пройти до Опери Земпера. Державна опера була відкрита у далекому 1841 році. З тих пір два рази заново відбудовувалась: після пожежі і після руйнувань в 1945. Теперішній будівлі теж не щастило. У 2002 Ельба вийшла зі своїх берегів і підтопила його. На відновлення пам'ятки пішло три місяці і 27 мільйонів євро.

Повертаємося до Цвінгер. Пройшовши від французького павільйону вздовж заокруглених галерей, потрапляємо в Фізико-математичний салон. Тут зберігається колекція годинників і спеціальних приладів: від запальних стекол і стародавніх глобусів до лічильної машини Паскаля. Далі йдемо на вихід до музею порцеляни. Тут за 10 євро можна подивитися унікальні вироби епохи династії Мін і простежити всю історію мейсенскої порцеляни.

Дрезденський палац та «балкон Європи» - тераса Брюля

У трьох хвилинах прогулянки пішки через Софіштрассе височіє Дрезденський палац - резиденція саксонських князів до 1918 року. Історія його зведення почалася в XIII столітті та могла б закінчитися після Другої світової війни. Буквально в останні місяці цю пам'ятку було зруйнувано практично вщент. Відбудований палац вражає своєю красою і це одна з тих будівель, які обов'язково потрібно подивитися в Дрездені.

Прямо навпроти Дрезденського палацу - Турецька палата. Тут зберігається колекція предметів османського спорядження та одягу. У тому числі й 20-метровий шатер з золота та шовку. Праворуч від палацу - Гравюрний кабінет та мереживні арки Державних художніх зібрань Дрездена. Лівіше палацу та ближче до Ельби - Зелені склепіння. Так називається величезний музей-скарбниця. Мрієте побачити бурштинову кімнату або діамант в 41 карат? Тоді вам сюди.

Продовжуємо йти в сторону річки і перед нами сторожова вежа палацу з годинником, навпроти неї Придворна католицька церква. З іншого боку від церкви ще одна визначна пам'ятка. На стіні з порцелянових плиток викладене найбільше в світі панно «Хода князів». У лютому 1945 церква була зруйнована, все її оздоблення згоріло, а панно дійшло до наших днів у своєму первісному вигляді.

Виходимо з палацу до Шлосштрассе і йдемо в сторону до прекрасних воріт Георга. З XVI століття вони виводять подорожніх до Ельби. Можна піти далі через міст Аугустусбрюкке, паралельно милуючись одній з наймальовничих та найвідомих річок в світі. Перейти трасу та зустріти «Золотого вершника». Це Август Сильний, засновник всієї тієї величі, яку ми вже подивилися в Старому місті.

Але краще повернути праворуч, пройти через парк до одного з найстаріших вищих навчальних закладів Саксонії - Академії образотворчих мистецтв. Головна його будівля розташувалася на терасі Брюля. Раніше тут був захисний вал з фортечними спорудами, але граф Брюль побудував палаци і розбив сад. Як почесно було тут робити променад! Але все це зруйнували до кінця XIX століття. Обличчя цього місця тепер: Альбертінум (музей образотворчих мистецтв) та Дрезденська фортеця, що розташована всередині чудового парку.

Що ще можна встигнути подивитися за один день?

Якщо залишилися час та сили, то можна відволіктися від пам'ятників мистецтва і архітектури та відвідати пам'ятку трохи іншого роду - Німецький музей гігієни. Це в 20 хвилинах прогулянки від Альбертінум або одна зупинка на автобусі. А можна взяти таксі і завершити свою подорож за один день в Дрездені відвідуванням Молочного магазину Пфунда. Його облицювальна плитка в стилі неоренесансу допомогла магазинчику увійти в книгу рекордів Гіннеса як найкрасивішому молочному магазину в світі.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар