lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Що робити, якщо скасували рейс на літак | Світ туризму

Що робити, якщо скасували рейс на літак

У передчутті майбутнього польоту, ви прогулюєтесь аеропортом, як раптом бачите на табло, що рейс скасовано. Що робити в такій ситуації? Ми розповімо, як діяти, щоб уникнути зайвого нервування в і без того стресовій ситуації.

Отримайте максимум інформації

Не поспішайте лаятися зі співробітником аеропорту біля стійки реєстрації. Постарайтеся дізнатися, чому рейс скасовано. Причиною можуть бути погодні умови, технічна несправність та інші обставини. Від причини буде залежати як час очікування, так і подальші дії. Якщо зникла всяка надія на те, що це звичайна затримка, то попросіть у співробітника спеціальне письмове повідомлення. У ньому детально розписані ваші права і необхідні дії для отримання компенсації за скасування рейсу.

Не втрачаємо надії

Тепер слід розшукати квиткову касу вашої авіакомпанії. Якщо її немає - на квитку вказано потрібний телефон. Дізнайтеся, чи зможуть вас відправити найближчим рейсом цієї або іншої компанії (іноді буває і таке), або ж поміняти квиток на іншу дату, яка вас влаштовує. Якщо пропонують більш-менш прийнятний варіант - погоджуйтеся без вагань. Не забувайте, що інші «брати по нещастю» зі скасованого рейсу теж хочуть полетіти, а кількість місць в альтернативному літаку обмежена.

Саме так закінчується більшість випадків скасування рейсу, оскільки тепер він перекваліфікується на затриманий, а це вже трохи інша історія.Що робити, якщо скасували рейс на літак

Отримання компенсації

Якщо ж варіант, запропонований авіакомпанією, не підходить, - то залишається тільки повернення квитка та отримання компенсації за скасування рейсу. Справа ця копітка, але не безнадійна.

Читайте також: Як зберегти здоров’я в літаку

Слід розрізняти суму відшкодування грошей за куплений квиток і, власне, саму компенсацію, за можливі збитки (матеріальні та моральні). Якщо рейс було відмінено через незалежні від авіаперевізника причини (погодні умови, війна, страйк співробітників аеропорту...), то ви зможете розраховувати тільки на повернення вартості квитка. Якщо ж об'єктивних причин для скасування літака немає - вважається, що винна компанія, і тоді ви можете сміливо вимагати додаткову компенсацію.

Єдиних правил, на жаль, не існує. Українське та американське законодавство, наприклад, нічого не говорить з цього приводу, залишивши рішення за авіакомпаніями. У європейських перевізників розмір компенсації залежить від дальності рейсу, який було скасовано. Якщо відстань не перевищує 1500 км - то ви отримаєте 250 євро, від 1500 км до 3500 км - 400 євро, понад 3500 км - 600 євро.

Терміни отримання компенсації також залежать від авіакомпанії, зазвичай від 2 тижнів до 3 місяців, тому варто набратися терпіння. Гроші ви можете отримати тільки тим же способом, яким було оплачено квиток. Якщо це готівка - то нею ж, у касі, якщо картою - то переказом на неї.

Превентивні заходи

Відмінно, ви вже знаєте, що робити, якщо скасували рейс на літак. А яким чином можна зменшити стрес і наслідки в такій ситуації?Що робити, якщо скасували рейс на літак

Візьміть за правило телефонувати в аеропорт або в авіакомпанію перед тим, як виїжджати з дому. Дізнайтеся, чи не скасовано ваш рейс і чи немає затримки з вильотом або інших змін у графіку. Якщо є - ви можете спокійно перебувати вдома, а не тинятися аеропортом.

Такі речі трапляються, це ж теж частина подорожі, чи не так? Тож, потрібно завжди бути готовим до скасування рейсу та інших форс-мажорів. У вашій сумці чи валізі повинні бути необхідні зарядні пристрої, книга або щось, що допоможе скоротити час в аеропорту, бутерброди, зубна паста і щітка.

Завжди потрібно мати при собі суму грошей, достатню для купівлі іншого квитка, будь то готівка чи кредитка. Якщо летіти потрібно терміново - то іноді це стає єдиним виходом. Зберігайте квиток та інші чеки, пов'язані зі скасуванням рейсу, це знадобиться для отримання компенсації.

Не ігноруйте Правил авіаперевізника, зазначених на сайті. Купивши квиток, вважається, що ви автоматично з ними погодилися. А між тим, у них може бути зазначено, що компанія не несе відповідальності, якщо рейс було скасовано, і не надає компенсації в будь-якому вигляді. Звичайно, це буде написано іншими словами, тому важливо вміти читати «між рядків». Особливо цим грішать лоукостери.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар