Що робити, якщо заблукали за кордоном

Це може трапитися як із самостійним мандрівником, так і з любителями групових турів. Завжди є ймовірність того, що хтось може загубитися в незнайомому місті. Тому краще заздалегідь знати, що робити, якщо заблукали за кордоном.

Погодьтеся, загубитися в центрі Парижа і заблукати в джунглях Амазонки - трохи різні речі. Однак, існують універсальні правила, які допоможуть зорієнтуватися в чужій для вас місцевості, де говорять незрозумілою мовою. Головне правило - не панікувати. Якщо ви відбилися від групи - залишайтеся на місці хоча б 20-30 хвилин, адже є велика ймовірність того, що за вами повернуться.

Ай ем заблукав. Донт спік Інгліш. Хе-е-елп!

Перше, що спадає на думку в такій ситуації, - навіщо було прогулювати уроки англійської мови в школі? Навколо чути японську, німецьку, арабську, але тільки не рідну мову. Постарайтеся згадати хоча б основні фрази англійською і привернути до себе увагу.

Якщо ви загубилися в безлюдному місці, постарайтеся відшукати фаст-фуд чи будь-яке інше скупчення людей, і голосно запитайте, чи говорить хтось зрозумілою вам мовою. Якщо пощастить зустріти жителя Балкан чи Східної Європи, який буде через слово розуміти - вважайте, що ви врятовані. Якщо ні - залишається тільки мова жестів.Туристи, що заблукали

У вищеописану ситуацію може потрапити тільки вкрай безтурботний турист, який опинився в незнайомій місцевості без знання мови і засобів зв'язку. Але ми ж з вами не такі. Ми знаємо, що можемо загубитися за кордоном, тому готуємося до цього заздалегідь.

Використовуйте можливості телефону

Смартфон - незамінний атрибут туриста. Якщо підготувати його до поїздки - він зможе вирішити більшість питань, що виникли, у тому числі, якщо ви заблукали. Ще вдома слід установити навігаційну програму, яка не вимагає наявності покриття мобільного оператора та Інтернету. Приїхавши в готель, занесіть його координати в додаток. Тепер, де б ви не загубилися, навігатор виведе вас до готелю.

У телефон можна записати адресу і телефон готелю, дані страхового поліса, контакти гіда, когось із членів групи, і багато іншого, що може стати в нагоді, якщо заблукали за кордоном. Встановіть також додатки для зв'язку, той же Skype або Viber. Безкоштовний Wi Fi завжди можна знайти в ресторані, кафе або на вокзалі.Турист, що заблукав

На техніку надійся...

Якщо мова йде про звичайну дезорієнтації, і у вас є телефон, гроші та документи, то вибратися буде нескладно. Завжди можна купити або завантажити карту, оплатити таксі, врешті-решт. А що робити, якщо грошей немає, телефон вкрали або ви його загубили? Вся інформація, записана в ньому, виявиться втраченою. Тому потрібно підготуватися до плану «Б». Всі необхідні дані, адреси і телефони запишіть на папері і носіть цей аркушик завжди при собі, в гаманці, а краще в окремій кишені. Постарайтеся запам'ятати назву, адресу та телефон готелю.

Заблукавши за кордоном, не соромтеся звернутися за допомогою до перехожих. Залежно від ситуації, можна попросити скористатися Інтернетом, мобільним телефоном, або просто запитати дорогу. Краще пошукати поліцейського, продавця якогось магазину або іншу людину, що викликає довіру. Особливо ретельно вибирайте об'єкт для спілкування, якщо опинилися в підозрілому кварталі.

Не знаючи, куди йти - не намагайтеся вгадати правильний напрямок, йдучи навмання. Так можна ще більше погіршити своє становище.

Вибравшись із халепи, ви довго будете з посмішкою згадувати свою пригоду. Ви придбаєте безцінні знання і зможете на власному досвіді розповідати іншим туристам, що робити, якщо заблукали за кордоном.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар