lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Що таке хостел | Світ туризму

Що таке хостел

Багато хто вважає, що хостел - це такий собі гуртожиток для студентської молоді, яка ще не заробила собі на нормальний готель. Вони б здивувалися, дізнавшись, скільки цілком заможних людей віддають перевагу цьому виду житла ...

Як з'явилися хостели?

На початку минулого століття ця ідея прийшла в голову німецькому шкільному вчителеві, який часто проводив виїзні екскурсії з учнями і постійно стикався з проблемою їх розміщення на ніч. У 1909 році він облаштував спальні місця в напівзанедбаному замку Альтена, перетворивши його на перший у світі хостел. До речі, він працює і зараз.

Через 10 років після цього була заснована Німецька Асоціація Готелів для Молоді. Пізніше вона трансформувалася в більш відому Hostelling International. А між 30-ми і 50-ми роками рух поширився на всю Європу. Змінювалися умови та концепції, однак незмінними залишалися 5 основних принципів хостелу: гостинність, чистота, безпека, приватність, комфорт.Номер у хостелі

Хостел, що ж це таке?

Збірний образ подібного закладу - велика кімната з двоярусними ліжками, забита «рюкзачниками». Насправді існує безліч різновидів хостелів: є великі і маленькі, міські та сільські, «без надмірностей» і з власною інфраструктурою (басейнами, ресторанами, Wi Fi ...). Часто вони розташовуються в історичних будівлях або в цікавих місцях. При цьому, хостели не класифікуються за кількістю зірок, як це прийнято з готелями.

Як правило, номери розділені за статевою ознакою (хлопчики і дівчатка окремо) і вміщують від 4 до 8 осіб. Рідше зустрічаються номери, що вміщають до 16 чоловік, є і одно-двомісні, підвищеної комфортності. Санвузол загальний, один або два на кілька таких кімнат. У кожному номері є індивідуальні шафи з замком, іноді навіть сейф. Багато хостелів пропонують «сімейні» кімнати, з власним санвузлом.

Читайте також: Як уникнути крадіжки під час подорожі

 

Їдальня в хостелі

Ще одна характерна особливість хостелів - загальна їдальня або кафе. Це може бути як повноцінна кухня з усім необхідним, так і просто столи для їжі. Деякі заклади включають сніданки, однак, в основному, обмежуються встановленими в холі автоматами з кавою і снеками.

Комусь може здатися, що це некомфортно - спільно користуватися санвузлом і кафе. Але таке співіснування якраз і забезпечує ту особливу атмосферу, яку так цінують прихильники хостелів. У черзі до ванни, в холі, в їдальні - скрізь ви зустрічаєте таких же мандрівників різних рас, віку, віросповідань. Ви ділитеся досвідом, бутербродами, анекдотами, і кожен день пізнаєте щось нове. Хтось приготує національне блюдо своєї країни, інший навчить фразам зі своєї мови, третій дістане гітару ... Це нескінченний культурний обмін.

Скільки коштує хостел?

Ми вже з'ясували, що хостели бувають різними. Відповідно, і ціна буде залежати від пропонованих послуг, місця розташування, пори року ... Зрозуміло, що в центрі Лондона це буде дорожче, ніж таке ж ліжко-місце в польській глушині. У кожному разі, хостел обійдеться значно дешевше, ніж готель, тому що тут за основу розрахунку береться вартість одного ліжка, а не всього номеру.Кімната в хостелі

В середньому, ціна коливається від 5 до 20 євро на добу. Залежить також від кількості місць у кімнаті. Чим їх більше - тим дешевше. Якщо ви подорожуєте великою компанією - можна отримати додаткові знижки, забронювавши весь номер. Зробити це можна на сайті хостелу або скориставшись спеціальними сайтами-агрегаторами, на яких зібрані всі подібні заклади.

Чи підійде це мені?

Багато хто думає, що таке житло підходить тільки для молоді. Так, приблизно 60% - це юнаки та дівчата до 30 років, проте інші 40% - люди різного віку, включаючи пенсіонерів та подружжя з дітьми. Незалежно від віку, якщо ви хочете познайомитися з іншими мандрівниками і культурами - таке місце стане ідеальним.

Однак, щоб отримати все очікуване від хостела, недостатньо знати, що це таке, і просто приїхати туди. Потрібно бути відкритою людиною, залишити за порогом свою сором'язливість і замкнутість, не боятися висловити свою думку і володіти хоча б мінімальним почуттям гумору.

Відповідний настрій допоможе вам набратися знань, мудрості, досвіду. Ви познайомитеся з чудовими людьми, обміняєтеся контактами і будете підтримувати зв'язок з дому. Деякі, можливо, сподобаються вам настільки, що ви вирішите продовжити з ними подальшу подорож або навіть пов'язати свою долю ...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар