lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Що таке карпулінг | Світ туризму

Що таке карпулінг

Скажи мені, куди ти хочеш поїхати, і я скажу, з ким це зробити. Приблизно так можна коротко охарактеризувати сервіси пошуку попутників, які останнім часом стають все популярнішими. Що таке карпулінг, в чому його переваги і як його використовувати для подорожей - про це у статті.

Суть карпулінгу

Назва, як зазвичай буває, походить від англійських слів: car - автомобіль і pool - об'єднання. Поняття виникло ще в 70-х, за часів нафтової кризи в США. Тоді багато американців були змушені скорочувати витрати на бензин, що і призвело до настільки масового явища, як карпулінг.

Суть проста: ми живемо в одному районі, наші графіки схожі, діти ходять в одну школу, то чому б нам не розділити транспортні витрати? Тиждень їздимо на твоєму авто, тиждень на моєму. Або ж використовувався один автомобіль, господар якого отримував від попутника певну суму «на бензин».

Читайте також: Самостійна подорож Європою на авто

Ідея далеко не нова. Хто з нас не «скидався» на поїздку? Типовий приклад: дві родини збираються на море. Навіщо гнати два автомобілі, якщо можна поїхати одним, а бензин оплатити навпіл? Знайома ситуація, правда?Що таке карпулінг

Якщо раніше карпулінг практикували лише сусіди і знайомі, то, з появою Інтернету та соціальних мереж, це явище вийшло на абсолютно новий рівень. Люди з різних куточків країни і навіть Землі домовляються про спільні подорожі. Поїздки з попутниками всіляко популяризуються, адже у них є ряд безперечних переваг.

Переваги карпулінгу

 • Основне, звичайно ж, економія. Залежно від домовленості, поїздка може обійтися вдвічі, а то й утричі дешевше, ніж подорож традиційним способом.
 • Не забувайте, що автомобіль - це не тільки пальне, а ще й витрати на його утримання, ремонт, заміну деталей. Скорочуючи час експлуатації машини, ви зменшуєте і ці витрати.
 • Чим менше автомобілів на дорогах - тим чистіша атмосфера, адже зменшується кількість шкідливих викидів CO2.
 • Економія часу. Менше машин - менше заторів, а значить, можна швидше дістатися і легше знайти місце для паркування.
 • Знайомство з новими людьми. Подорожуючи разом, легко заводити нових друзів.Що таке карпулінг

Поради бажаючим освоїти «карпулінг»

 1. Заздалегідь обговорюйте з майбутнім компаньйоном всі деталі поїздки. Якщо вам потрібно заїхати кудись по дорозі чи зробити зупинку - попередьте про це, щоб не виникало жодних непорозумінь.
 2. Заздалегідь уточніть ступінь завантаженості автомобіля. Часто буває, що водії шукають попутників для поїздки, пов'язаної з переїздом. Багажник і задні місця забиті речами, і вам доведеться всю дорогу тримати свої валізи на колінах.
 3. Вчіться комбінувати. Навіть на популярних сайтах для карпулінгу рідко виходить знайти попутника на весь маршрут. Тому намагайтеся розбити його на кілька ділянок, підібравши автомобіль для кожної окремо.
 4. Пам'ятайте про безпеку. Вибирайте компаньйонів на перевірених сервісах, читайте про них відгуки, шукайте додаткову інформацію в соцмережах.
 5. План «Б». Якщо перша зустріч з майбутнім попутником справила на вас негативне враження, варто відмовитися від спільної поїздки. На цей випадок потрібно заздалегідь пошукати один-два запасних варіанти по тому ж маршруту.
 6. Будьте відкритим і товариським. Цікавий компаньйон прикрасить будь-яку подорож, і одного разу дізнавшись, що таке карпулінг, та спробувавши його, ви вже не зможете відмовитися від цього задоволення.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар