lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Що таке шведський стіл | Світ туризму

Що таке шведський стіл

Більшість з нас знайомі з поняттям «шведський стіл». Зазвичай з таким обідом чи сніданком стикаються туристи, які вирішили зупинитися в готелі. Проте, цей тип харчування досі викликає безліч питань, на які ми спробуємо відповісти.

Саму процедуру прийому їжі можна охарактеризувати так: за певну ціну постояльцям пропонується широкий вибір страв. Зі столу дозволяється брати різну їжу в помірній кількості. Тут немає офіціантів, доведеться задовольнятися самообслуговуванням. На великих столах виставлені різні страви. Є салати, фрукти, десерти, випічка і т.д. Найчастіше для гостей готелю і пасажирів туристичних лайнерів в ціну квитка вже включений шведський стіл.

Для власників закладів шведський стіл обходиться навіть дешевше, ніж порційні роздачі. Така економія досягається за рахунок того, що багато страв готуються з одних і тих же інгредієнтів. Зазвичай, клієнти курортних готелів «від’їдаються» перші пару днів. Потім все повертається до звичних норм споживання.

Шведський стіл дозволяє гостям готелю харчуватися досить різноманітно. Існує кілька різновидів оплати такого харчування. За певну суму кожен може підходити до столу кілька разів і накладати в свою тарілку вподобані страви. В іншому варіанті оплата залежить від розміру тарілки. За маленьку, середню і велику тарілки різна ціна. І ще, за кожен підхід до столу доведеться платити окремо.

Саме остання форма оплати підштовхує багатьох туристів на хитрощі. Якщо за все вже заплачено, то в невеликі тарілки постояльці намагаються накласти велику гору їжі. Така поведінка в Європі викликає обурення власників готелів. Також заборонено виносити їжу з їдальні. Якщо ви візьмете з собою яблуко чи банан, зауваження можуть і не зробити. Але якщо ви зібралися виносити їжу в целофанових пакетах, то неприємна ситуація не змусить себе довго чекати.

У багатьох європейських країнах меню залежить від зірковості готелю. У тризіркових пансіонатах постояльцям пропонують яєчню, бутерброди, каву, молоко, легкий салат. А в п'ятизіркових готелях вже є м'ясні страви, овочі, фрукти, сири.

Є певні правила, за якими має бути підготовлений стіл. Всі закуски повинні стояти поруч. За напоями доведеться підходити до іншого столу. У безпосередній близькості від десертів (варення, мед, гарячий шоколад) стоять спеціальні чашки. Біля соків обов'язково повинні бути чисті склянки. Для кожної страви чи закуски є спеціальні ложки або прихвати, за допомогою яких можна накласти блюдо в свою тарілку.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар