lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Що таке сноркелінг і чим він відрізняється від дайвінгу

Що таке сноркелінг і чим він відрізняється від дайвінгу

Обожнюєте морський відпочинок і водний світ? Тоді дуже імовірно, що вам сподобається ця стаття. У ній ми розповімо про такі поняття, як сноркелінг і дайвінг, чим вони відрізняються, і що потрібно для того, щоб займатися цими видами плавання.

Що таке сноркелінг?

Один з видів плавання, про який знають всі, але не кожен знає його правильну назву. Слово «сноркелінг» прийшло до нас з німецької мови, а «schnorchel» означає дихальну трубку. І, як ви вже здогадалися, це плавання з неглибоким зануренням під воду в масці з трубкою. Навіть вовк з усім відомого мультфільму «Ну, постривай!» займався сноркелінгом.

Це досить популярне заняття, особливо в тропічних широтах. Якщо ж вода холодна - пропонується надіти спеціальний гідрокостюм. Використання всього необхідного спорядження для сноркелінгу (в тому числі ласт) дозволяє спостерігати за незвичайними морськими красотами. Найбільше приваблює те, що все це можна робити протягом тривалого часу, витрачаючи мінімум зусиль.

Головною перевагою техніки сноркелінгу є можливість спостерігати за підводними жителями в природному середовищі. Морські черепахи, рибки, морські зірки, молюски та інші жителі океану неодмінно порадують вас своїм виглядом. Особливо така розвага подобається дітям.Сноркелінг

Чим відрізняються сноркелінг і дайвінг?

Дайвінг теж є підводним плаванням зі спеціальним спорядженням. Тільки для подачі кисню використовуються балони з ним (акваланги), а не дихальна трубка. Це дозволяє здійснювати досить глибокі занурення, але тільки на той час, поки буде достатньо автономного запасу повітря.

Незважаючи на відмінності, шанувальники дайвінгу теж дуже часто практикують сноркелінг. Якщо їх занурення відбуваються біля поверхні води або на ній, найчастіше практикують саме пірнання з дихальною трубкою. Також сноркелінг є незамінним засобом рятувальних команд для пошуку людей у воді.

Які навички потрібні для сноркелінгу?

Якщо ви хочете оволодіти технікою сноркелінгу, вам абсолютно не потрібно бути досвідченим плавцем або професійним спортсменом. Однак важливо мати елементарні навички плавання і, безумовно, вміти триматися на воді. Рекомендуємо вам почати навчання в 3 етапи:

1. Навчання сноркелінгу зануренням на малу глибину.

Цьому можна навчитися всього лише за пару днів. Вам допоможуть такі вправи:

  • протриматися на воді мінімум 15 хвилин;
  • затримати дихання при зануренні хоча б на 30 секунд;
  • проплисти невелику відстань спочатку на животі, потім на спині.

Пам'ятайте, що морська вода краще тримає людину, тому краще проводити навчання сноркелінгу саме в ній, а не в басейнах.

2. Плавання з маскою і ластами.

Уміння поводитися з обладнанням для сноркелінгу - запорука успішного пірнання. До того ж, такий спосіб плавання акумулює вашу енергію і економить її, бо ласти, маска і трубка дозволяють вам плисти, витрачаючи менше зусиль. Важливо ознайомитися з конструкцією кожного елементу і відчути впевненість.Тренування сноркелінгу

3. Тренування в повній екіпіровці на водній поверхні.

На цьому етапі вже допускаються заняття з інструктором, де він може давати відповідні рекомендації.

Заняття сноркелінгом посеред моря (наприклад, коли занурення у воду відбувається, пірнаючи з катера) не рекомендується практикувати абсолютним новачкам. Велика глибина часто є причиною страху, тому перші запливи краще здійснювати неподалік від берега на комфортній для вас глибині. Повірте, в екзотичних місцях прибережна морська фауна не менш цікава.

Яке спорядження потрібно для сноркелінгу?

Напевно ви вже зрозуміли, з яким конкретно інвентарем необхідно займатися пірнанням. Однак тепер ми розкриємо вам інформацію про ці пристосування докладніше:

1. Підводна маска.

Це основна деталь спорядження для сноркелінгу, яка служить вам для комфортного плавання. Вона не дозволяє воді просочуватися в очі, тому при її виборі стежте за тим, щоб маска щільно прилягала до обличчя. Звертайте також увагу на те, що її внутрішній об'єм повинен бути мінімальний, а матеріалом виготовлення - бажано має виступати загартоване скло.

2. Дихальна трубка.

Вона служить вам апаратом вдихання повітря. При її виборі зверніть увагу на те, що трубка не повинна бути дуже довгою - це тільки ускладнить дихання. Також дуже важлива наявність якісного клапана і можливість обертання загубника навколо осі трубки.

3. Ласти.

Вони потрібні для полегшення плавання. Для сноркелінгу ідеально підходять ласти з гумопластику або чистої гуми із закритою п'ятою. Найкраще вибирати середній розмір і невелику вагу. Якщо ви надягнете їх на босі ноги, це спростить перебування в них і користування.

4. Гідрокостюм.Сноркелінг

Зовсім необов'язкова складова обладнання для сноркелінгу, але, тим не менш, доречна в холодній воді, і просто необхідна для дайвінгу. Також це стосується любителів спекотного відпочинку, де костюм захистить вас від УФ-випромінювання і збільшить плавучість.

Якщо ви відмінно затримуєте дихання, а об'єкти спостереження знаходяться дуже близько, можна скористатися тільки плавальними окулярами. Так ви самі влаштуєте собі відмінну розвагу.

Кращі місця для сноркелінгу в світі

Місць для пірнання надзвичайно багато, ми перерахуємо лише деякі з них:

  1. Червоне море (Єгипет).
  2. Мальдіви.
  3. Таїланд та ОАЕ.

Кожне з цих місць може похвалитися прозорою водою, тисячами видів риб, сотнями видів коралів і взагалі багатим водним світом. Морська фауна в цих місцях надзвичайно різноманітна, а сноркелінг і дайвінг - незабутні!

Коментарів ще немає.

Залишити коментар